Projektā iekļauto slīdkalniņu nāksies norakt
INESE ZONE

Bebru ielas 25. nama iedzīvotāji sūdzas, ka, rekonstruējot mikrorajonu, pie viņu mājas fasādes, tuvāk mājas galam, uzbērts bērnu slīdkalniņš. 
     Tas esot izvietots absolūti nepiemērotā vietā – tieši pie mājas sienas, tā ka piebraukt pie ēkas gadījumā, ja jāveic jumta vai sienas remontdarbi vai notikusi nelaime un glābējiem dzīvoklī jāiekļūst pa logu vai balkonu, nav iespējams. Turklāt bērniem šis kalniņš arī nav piemērots, jo, braucot no tā ar ragaviņām, var iebraukt mājas sienā vai autostāvvietā. Iedzīvotāji interesējas par iespējām šo veidojumu norakt.
    – Piekrītu, ka tas ir neveiksmīgs risinājums. Es tur biju un tikos ar mājas vecāko. Šobrīd notiek objekta nodošana ekspluatācijā, un citu risinājumu ir grūti rast. Pirms tam, kad sākās būvniecība, bija daudz vēstuļu ar lūgumu izveidot šādu kalniņu, bet tagad jāmēģina vienoties ar ģenerāluzņēmēju par kaut kādu risinājumu, – skaidro domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko. 
   Pilsētsaimniecības departamenta direktors Raits Sirmovičs stāsta, ka sākotnējā būvprojektā šī slīdkalniņa nebija, bet Bebru ielas iedzīvotāju grupas spiediena rezultātā ar vēstulēm un zvaniem iepriekšējai domes politiskajai vadībai panākts, ka projektu papildināja ar kalniņu pie šī nama.
    – Ir mikrorajonā tāda aktīviste. Viņai un viņas līdzgaitniekiem izdevās to panākt. No drošības viedokļa es tur problēmas neredzu. Tagad ugunsdzēsējiem ir tāda tehnika, ka varētu piekļūt.  Tā nu tas ir, ka mēs gribam visus labumus – ro­taļ­laukumus, stāvvietas, bet, tiklīdz tas skar tieši mūs, tā esam pret. Ir iedzīvotāju grupa – gados vecāki cilvēki –, kam nepatīk, ka bērni tur klaigās. Tie, kam pašiem ir mazi bērni, nesaka neko, – sacīja R. Sirmovičs. BD iebilda, ka iedzīvotāji redakcijai gan neko nav runājuši par traucējošiem bērniem. Gluži pretēji, viņi uztraucās par bērnu drošību un pirmkārt par to, ka tagad nevarēs veikt mājas remontu, jo ar tehniku daļai nama nevarēs piekļūt. R. Sirmovičs informēja, ka  slīdkalniņš atrodas uz mājai piederošas zemes, un tagad nāksies to norakt. Kas pasūtīja, tam arī būšot jāgādā par norakšanu, tātad – domei. 
   A. Rutko oponēja R. Sir­movičam jautājumā par iespēju piekļūt mājai ar pacēlāju. Vismaz no remont­­darbu viedokļa tas neesot iespējams. Bet mājai tek paneļu šuves, un iedzīvotāji izšķīrušies veikt remontu. Arī viņš apgalvoja, ka kalniņu nāksies norakt. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Nu toč tas ir uzbērts nepareizā vietā. Kur bija šie aktīvisti, kad šo čupu sāka bērt? To vajag uzbērt, ja jau akurāt bez tā kalniņa nevar iztikt, kaut kur drošā vietā, tālāk no mājām un ceļiem. Ah tu kungs, ja tā padomā, ko tikai kuram nevajag? :) Visu laiku pilsētā dažādos objektos tiek pieļautas dažādas paviršības, kurām nevajadzētu būt. Kas tur domē visi guļ, vai? Jāskatās cītīgāk, ar kādām firmām tiek slēgti līgumi. Domāju šodien rakt dālijas un mirabiļus, bet pārdomāju, visu nākošo nedēļu sola labu laiku. Lai turpina koši un skaisti ziedēt.

  Atbildēt
 2. nu ja
  nu ja
  pirms 11 mēnešiem

  Vai tad domei būtu jāpilda uzrauga funkcijas,pašiem prāta nav?

 3. piebildīšu
  piebildīšu
  pirms 11 mēnešiem

  Dome ir pasūtītājs. Pasūtītājam jārauga, lai viss būtu oki doki. Bet šeit sanāk vien čiki briki.

  Atbildēt
 4. hm
  hm
  pirms 11 mēnešiem

  Un ar norakto zemi lūgums aizpildīt bedres jaunajos zālājos. Pie Mežrūpnieku ielas desmitā nama abās pusēs zālājā jau bedrēs purvi veidojas. Arī daudzās citās zālāju vietās nav īpaši labāk. Un dubļu lauks pie Mežrūpnieku ielas un bērnudārza stūra, kur kādreiz bija taciņa, šobrīd izskatās sevišķi reprezentabli. Tik reprezentabli kā "Ošukalna" un paša Nitiša vizītkarte. Vispār rādās, ka nemaz nevajadzēs to bebra bronzas izbāzeni likt. Tādā ekosistēmā drīz īstie saviesīsies.

  Atbildēt
 5. ?
  ?
  pirms 11 mēnešiem

  Tas dubļu lauks pie dārziņa kā izskatās būs viens no ilglaicīgiem projektiem.Izskatās ,ka būvuzraugs ir aizdzēries un neredz neko.

  Atbildēt

Pievienot komentāru