Projektu atskaite Jēkabpils BJC un Ābeļu mazpulkos
Spodra un Voldis Purviņi

1. oktobrī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra (BJC) mazpulka darba telpās Bebru ielas mikrorajonā notika  Jēkabpils un Ābeļu mazpulcēnu vietējā projektu izpildes vērtēšana. Pie savdabīgiem, interesantiem projektiem šajā gadā strādājuši daļa no Jēkabpils BJC mazpulka dalībniekiem, kuriem nav pieejami plašāki lauki dažādu dārzeņu audzēšanai, bet ļoti gribas audzēt, pētīt, novērot.
     Vai jūs zināt tādas puķes iksijas, kuru dzimtene ir Dienvidāfrika? Es par tām pirmo reizi uzzināju, tiekoties ar Beāti Paulu Marķīzi, Samantu Ragaini, Anniju Bogdanovu un Adriānu Putko. Mazpulcēniem šīs puķes audzēt ieteikusi mazpulka vadītāja Sandra Āriņa, konsultējoties ar «Sedumu» dārzniekiem. Visi šo puķu audzētāji no maziem sīpoliņiem ir izaudzējuši lielākus, kuri uzziedēs nākamgad, ja pietiks pacietības un uzņēmības. Iksijas izaug 40–50 cm garas, ziedi ir 3–5 cm diametrā un dažādās krāsās – rozā, ķiršsarkani, balti, dzelteni. Katrs mazais au­dzētājs ļoti grib redzēt, kādā krāsā uzziedēs viņa iksijas. Tagad šiem mazpulcēniem ir uzdevums sekmīgi saglabāt šos bumbulīšus, lai pēc gada uzziedinātu. 
     Kristīne Medņeva podiņā audzē avokado. Meitene stāsta: «No mana auga gan neizveidosies auglis, jo avokado īpatnējā ziedēšanas sistēma piemērota tropu un subtropu apgabaliem». No­vēlam  Kristīnei izaudzēt ļoti dekoratīvu neparastu telp­augu!
     Reinis Bogusēvičs darba vērtētājus priecēja ar izaudzēto  aso piparu ražu, Ivo Krišjānis – ar garšaugu ko­lekciju. Gadu no gada ar saviem rūpīgi izstrādātajiem rezultatīvajiem projektiem pārsteidz Valters Vere­činskis. Valtera jau sestā pro­jekta tēma ir «Podu ze­menes». Apbrīnojamas ir viņa zināšanas, novērojumi un pārliecinošais stāstījums par šo zemeņu audzēšanu. Valters ar savu projektu pārsteidza Luizes Lāčplēses vecākus, kuri arī bija ienākuši mazpulku nodarbībā.
     Rūpīgi pirmos «Asniņu» projektus ir veikuši pirms­skolas vecuma bērni: Anna Makare no Jēkabpils BJC un Dārta Pavāre no Ābeļu mazpulka. Anna ar centību un lielo pienākuma apziņu pārspējusi  mazpulka pārējos kaktusu audzētājus, kuri arī katrs pavasarī saņēma  20 kak­tusa sēkliņas. Annas aprūpētā puķu podiņā skaisti aug 12 jauni apaļi, adataini un mīļi kaktusiņi! Dārta tomātiņu augšanas procesu skaisti noformējusi ar zīmējumiem un fotogrāfijām. Dārtas māsa Kristiāna Pa­vāre ir izstrādājusi jau sesto mazpulka projektu. Šoreiz Kristiānas aprūpē ir Garausis Pūkainītis. Luize Lāčplēse sakārtojusi plašu projekta apraksta mapīti «Krāšņās petūnijas». Droša un pārliecinoša ir Luizes sestā individuālā projekta prezentācija. Keita Frīdmane audzējusi cidonijas, kas jau augušas dārzā iepriekš, un blakus iesējusi un aprūpējusi cidonijas no sēkliņām. Pa vidu Keita vēl paspējusi izaudzēt garšīgas pupiņas un skaistas samtenes. Martas Ļevānes projekts ir «Redīsi un mazās samtenītes». Redīsu augšanu traucējuši laika apstākļi un ūdens trūkums, toties priecēja samtenes un saulespuķes. Marta apņēmīgi lasa dzērvenes mazpulku tirdziņam. Enija Drazdovska izaudzējusi arbūzu. Emilija Saf­ronova piedalījusies  sojas pupiņu audzēšanas pētniecībā. Paskatoties uz Emilijas fotogrāfiju projektā «Sojas pupiņas krējuma mērcē», siekalas satek mutē. Prieks ir par Keitas, Martas un Enijas darbu, otro gadu stādot puķītes Jēkabpils Meža­parkā.
     Paldies mazpulku vadītājām Sandrai Āriņai un Sandrai Utinānei par pacietību, mazos skolas bērnus ievadot lielajā projektu pasaulē! Liels paldies vecākiem, kuri izprot mazpulka kustības būtību un apzinās, ka noslēgt līgumu ar mazpulcēnu nenozīmē tikai uzlikt savu parakstu uz pa­vasara projekta pieteikuma līguma. Tas prasa vasarā re­gulāru atgādinājumu, pa­mudinājumu iesāktā projekta izpildē. Bērnu degsme un vēlēšanās, pavasara pieteikumus rakstot, ir mil­zī­ga! Žēl, ka daļa vecāku ne­ņem nopietni bērnu vēlmi aktīvi darboties vasarā un līguma izpildi no savas puses! 
     Vēlam veiksmi un panākumus mazpulcēniem biedrības «Latvijas mazpulki» Zemgales–Latgales mazpulku projektu forumā «Zaļākai uzņēmējdarbībai laukos» Salas novada Biržu pamatskolā  19. oktobrī!
     Aicinām visus jēkabpiliešus un tuvākās apkārtnes ļaudis apmeklēt un iepirkties mazpulcēnu ražojumu tirdziņā 19. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 12 tirdz­niecības centra «Sedumi» pa­galmā, Jēkabpilī, Brī-vības ielā 301A.
 
Jēkabpils BJC un Ābeļu mazpulcēnu projektu veikumu vērtēja Spodra un Voldis Purviņi

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Maija Daina Paegle
    Maija Daina Paegle
    pirms 11 mēnešiem

    Esmu priecīga un lepna, ka pazīstu , sadarbojos ar Ābeļu un Jēkabpils , sākumā arī ar Sūnu skolas mazpulcēniem. Neskaitāmas reizes viņi darbojušies Sēlpils "Boļānos" kopš 2008. gada. Vislielākā pateicība Spodrai un Voldim Purviņiem, Sandrai Utinānei un daudziem, daudziem mazpulku entuziastiem. Paldies!

    Atbildēt

Pievienot komentāru