Prokuratūrai nodots kriminālprocess  pret atstādināto ģimenes atbalsta centra “Saulstari” vadītāju
Ieva Sietniece, VP ZRP vecākā speciāliste

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs pabeidzis rūpīgu  pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, kas sastāv no vairākiem sējumiem, pret atstādināto ģimenes atbalsta centra “Saulstari” (kādreizējais nosaukums “Līkumi) vadītāju Salas novadā, kurš  ilgstošā laika posmā, bērnu namā, būdams valsts amatpersona, izdarīja darbības pret bērnu nama audzēkņiem, pārsniedzot valsts amatpersonai ar likumu  piešķirto tiesību un pilnvaru robežas.
    Pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir ieguldīts liels darbs, kas ir atspoguļots vairākos sējumos, un  ir  nostiprināti pierādījumi vairāk nekā desmit noziedzīgās epizodēs, laika posmā  no 2009. līdz 2015. gadam.  Šī kriminālprocesa izmeklēšana noritēja ciešā sadarbībā ar uzraugošo prokuroru. Pagājušās nedēļas nogalē,kriminālprocess ir nodots Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai  pret bijušo bērnu nama vadītāju. Šobrīd uzsāktajā kriminālprocesā aizdomās turētai personai  piemēroti trīs ar  brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā, aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums ieņemt noteiktu amatu. 
   Pret aizdomās turēto personu inkriminēti trīs Krimināllikuma panti Tā kā kriminālprocess ir ciešā uzraugošā prokurora uzraudzībā, izmeklēšanas interesēs plašāki komentāri netiek sniegti.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. pragmātiķis
    pragmātiķis
    pirms 2 gadiem

    Baigi lēni vilkās tā "izmeklēšana", bet kā nu ir tā ir. Ainažu trakomājā ar vadītāju ātrāk tika galā, nu ja, tur saplūst arī citas intereses. Grēkāzis notiesāts, "taisnība uzvarējusi" un valsts varneši apmierināti berzē rokas, tikai dzīve turpinās un ja kāds domā, ka citādāk,tad tas ir neglābjami naivs (maigi izsakoties).:)DDD

    Atbildēt

Pievienot komentāru