PVD aicina neiegādāties «Detoxic»
Sagatavoja I. Bičevska

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina patērētājus būt kritiskiem un akli neuzticēties dažādu zem uztura bagātinātāju nosaukuma maskētu, visbiežāk – neefektīvu un pat potenciāli kaitīgu, brīnumlīdzekļu reklāmām.
    PVD ir saņēmis informāciju par produktu «Detoxic», kas sola cilvēku atbrīvot no parazītu klātbūtnes ķermenī. Produkts tiek reklamēts dažādos interneta portālos, un reklāmu pavada intervijas ar «ekspertiem», kas informē gan par pazīmēm, kas varētu liecināt par parazītu klātbūtni, gan par piedāvātā produkta efektivitāti. 
    «Detoxic» nav reģistrēts Pārtikas un veterinārajā dienestā, tātad Latvijā šo produktu izplatīt nav atļauts. 
    – Pārbaudot informāciju par «Detoxic», atklājās vēl kāds amizants fakts – ja pirms diviem mēnešiem produktu ieteica un reklamēja Nacionālā parazitāro slimību institūta vadītājs dr. Jānis Zariņš, tad tagad to dara vadošā Latvijas zinātņu institūta pētniece Jana Zariņa, – saka PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Mar­čenkova. – Jāņi un Janas Zariņi Latvijā varētu būt vairāki desmiti, taču viņi noteikti nav šo institūtu pētnieki, jo šādu institūtu Latvijā nemaz nav. Vajadzē­tu kritiski izvērtēt, vai var uzticēties produktam, kuru reklamē neesošu institūtu neesoši pētnieki. 
      Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa uzsver problēmas saistībā ar mājaslapām un viltus atsauksmēm: – «Detoxic», tāpat kā daudzi citi brīnumlīdzekļi, tiek piedāvāts mājaslapā, kura ir veidota, vienu un to pašu saturu pielāgojot dažādu valstu patērētājiem, kā arī tajā izmantotas viltus organizāciju, speciālistu un patērētāju atsauksmes. Šāda veida mājaslapas pa-rasti ir reģistrētas ārpus ES, kas ierobežo uzraudzības iestāžu, tai skaitā PTAC, iespējas cīnīties ar negodprātīgajiem komersantiem. Aicinu patērētājus būt gudriem un nebūt lētticīgiem, neticot apgalvojumiem un viltus solījumiem, kas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība!
    2016. gadā PVD saņēmis 33 patērētāju sūdzības par uztura bagātinātājiem. Vis-biežāk tās bijušas par nereģistrētiem produktiem vai informāciju, kas par tiem sniegta patērētājiem.
    Šādas sūdzības ir ļoti sarežģīti pārbaudīt, jo pa­rasti tīmekļa vietnes, kas piedāvā iegādāties nereģistrētus produktus, nemaz ne­atrodas Latvijā, tās regulāri maina adreses, produkta ražotājs un izplatītājs nav zināmi, un arī pašu preču fiziski Latvijā nav – tās tiek piegādātas uzreiz patērētājam. Līdz ar to preces nav iespējams izņemt no tirdz­niecības un izplatītāju saukt pie atbildības. Pro­duktu reklāmās visbiežāk tiem tiks piedēvētas ārstnieciskas spējas ar brīnumainu, teju vai tūlītēju efektu.
    – Uztura bagātinātāji nav zāles! Tie neārstē! Tas ir uztura papildinātājs, kuru, ja nepieciešams, cilvēkam iesaka ārsts. Nevajag ļauties šo pārspīlēto un eksaltēto reklāmu vilinājumam – jūs zaudēsiet naudu un ļoti iespējams – veselību, – saka Tatjana Marčenkova.
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru