Raivis Ragainis atbildējis K. Ģirģenam

Atbildot uz Jūsu 2017.gada 6.jūlija iesniegumu, informēju, ka Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājam, uzsākot savu darbību, ir jāveido profesionāla un spēcīga komanda, lai varētu realizēt iecerētos darbus, veicināt Jēkabpils pilsētas izaugsmi un attīstību.
   Šobrīd pašvaldībā nodarbinātie četri juristi (no kuriem viens ir ilgstošā prombūtnē) strādā iepirkumu sfērā, kur ir ļoti saspringts darbs sakarā ar Eiropas fondu apguvi, bet trīs juristi veic pašvaldības iekšējo dokumentu – lēmumprojektu un protokolu sagatavošanu un analīzi, tāpēc pašvaldībai līdz šim pietrūka cilvēkresursu, lai aktīvāk iesaistītos pilsētai svarīgu jautājumu apspriešanā valstiskā līmenī, kad tiek izstrādāti jauni normatīvie akti. Padomnieka darbība nedublē esošo pašvaldības juristu darba pienākumus, bet dod iespēju savlaicīgi iesaistīties stratēģiski svarīgu jautājumu izlemšanā, tāpēc profesionāla eksperta ienākšana pašvaldības komandā ir vitāli svarīga pozitīvu pārmaiņu vadības ieviešanai.
   Padomnieka amatam tika uzrunāta deputāte Kristīne Ozola, kurai ir atbilstošas kompetences un prasmes. Viņa jau iepriekšējos četrus gadus deputāta amatā parādīja sevi kā zinošu un pieredzējušu juristu. Turklāt, viņai ir attiecīga izglītība – maģistra grāds tiesību zinātnē un bakalaura grāds vadības zinībās, kā arī ilgstoša profesionālā pieredze dažādās jomās, tajā skaitā septiņpadsmit gadus ilga pieredze tiesību aizsardzības jomās, vairāk kā divu gadu juriskonsulta darba pieredze Jēkabpils novada pašvaldībā, kā arī pieredze deputāta amatā. Padomnieka amatam nav noteikts amatpersonas statuss un tā savienošana ar deputāta pienākumu pildīšanu un jurista praksi nerada interešu konflikta situāciju, tāpēc amatu savstarpēja savienošana ir ne tikai likumīga, bet arī lietderīga noteikto mērķu īstenošanai. 
   Pašvaldības darbinieku amatu saraksts un atalgojums ir apstiprināts ar Jēkabpils pilsētas domes 09.02.2017. lēmumu. Vadītāja padomnieka amatam ir noteikts maksimālais atalgojums 2264,- eiro. 
   Pieņemot darbā padomnieku, ir noteikts mazāks atalgojums par maksimāli noteikto, un pēc pārbaudes laika beigām tiks veikta padomnieka darba novērtēšana, paveikto darbu izvērtēšana un atalgojums iespējams tiks koriģēts.
   Jaunievēlētā Jēkabpils pilsētas dome savā darbībā ir atklāta, tāpēc arī turpmāk regulāri informēs sabiedrību par paveiktajiem darbiem un sasniegtajiem rezultātiem, tajā skaitā par padomnieka ieguldījumu domes izvirzīto mērķu sasniegšanā.

Saistītais raksts:

Deputāts Ģirģens lūdz skaidrojumu par padomnieces pieņemšanu darbā

 

 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. Ramona
  Ramona
  pirms 9 mēnešiem

  Hmm... Vai nu es vienkārši neredzu, vai kā, bet nekur neviena vārda par to, vai varēja iztikt bez konkursa rīkošanas uz šo amatu. Vai tad var tā vienkārši - "šo es zinu un ņemšu", nemaz neļaujot pieteikties varbūt kādam vēl zinošākam, vai tur tomēr šim amatam priekšnieks var ņemt ko grib/vai tur kādas partiju lietas? Kāds var, lūdzu, apskaidrot.

  Atbildēt
 2. vērotājs
  vērotājs
  pirms 9 mēnešiem

  Tā jau bija arī Krustpils novadā. Ko gribēja, to pieņēma. Uz nepopulāriem amatiem gan taisīja konkursus. Izvēlējās "labākos" no labākajiem, un nepagāja ilgs laiks, palaida, lai staigā. Pašam jau arī gāja kā pa celmiem, čut ne atlaida. Un šitādu paņem un iesēdina pilsētas galda galā. Trakums vienkārši. Nu tik i būs, laba komanda nolasīta. Kopā ar Rutko ir tā labā komanda? :DDD Kas tās par atbildēm BD? Nostrādājies četrus gadus deputātos, un nekā un neparko nezina. Ar visu, redz, jāiepazīstas, laikam no mēness novēlies.

 3. nu ko jau muld
  nu ko jau muld
  pirms 9 mēnešiem

  Nav atbildēts uz visiem jautājumiem. Atbilde ir nepietiekoša. Un šitāds vada pilsētu?

  Atbildēt
 4. Daina
  Daina
  pirms 9 mēnešiem

  Nav konkrētu atbilžu.

  Atbildēt
 5. ragaini
  ragaini
  pirms 9 mēnešiem

  naudas ir tik, cik ir. ko mētājies ar naudu? kam tev padomdevējs? pilna dome ar nodaļām, prasi padomus no tiem. un tāpat tev taisnību neviens nepateiks.

  Atbildēt
 6. Santa
  Santa
  pirms 9 mēnešiem

  Vairāk nekā skaidrs, ka šis nav ne kripatiņu labāks par Salceviču! Tika sniegta atbilde tikai par Ozolas izglītību. Tik daudz juristu un tik neskaidra nepieciešamība pēc Ozolas amata! Kur palika konkurss? Kāda vēl strādāšana no mājām? Necieņa pret rokām, kuras baro!

  Atbildēt

Pievienot komentāru