Raivis Ragainis un Kristīne Ozola neredz pamatu interešu konfliktam
INESE ZONE

BD jau informēja par to, ka jaunā sasaukuma Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis savu padomnieci Kristīni ozolu ar 2000 eiro algu iecēlis bez konkursa.
  Viņa savus pienākumus varēs veikt attālināti un savienot ar jurista praksi, ko veic uz līguma pamata ar Juridiskās palīdzības administrāciju. Kā tagad informē portāls «LSM. LV» (sižets bija redzams arī TV Panorāmā), K. Ozolas iecelšana amatā  varētu būt pretrunā ar likumu “Par pašvaldībām”. Tajā minēts, ka pašvaldības domes deputāts nedrīkst ieņemt attiecīgās pašvaldības administrācijā amatu, kura pienākumos ietilpst domes lēmumu projektu sagatavošana, domes lēmumu tiesiskuma un lietderības pārbaude, kontrole un uzraudzība pār domes pieņemto lēmumu izpildi un padomu un konsultāciju sniegšana pašvaldības amatpersonām. 
 
Juceklis ar izpratni par padomnieces pienākumiem
   Kā zināms, K. Ozola atbalsta domes koalīciju un balsoja par R. Ragaini kā priekšsēdētāju, taču pēc vēlēšanām viņa kopā ar koalīciju nenāca klajā ar publisku paziņojumu par tās izveidi un vēlmi pārņemt varu Jēkabpilī. Acīmredzot tāpēc, ka, būdama Nacionālās apvienības pārstāve, nevēlējās atklāti būt vienā koalīcijā ar «Saskaņu», kuras pārstāvji Andris Rutko un Andrejs Gavrilovs tajā iekļāvās. R. Ragainis nekad arī BD nav noliedzis, ka koalīcija balsta savu darbību uz tai lojāliem cilvēkiem, jo tai ir konkrēti mērķi pašvaldības darbā, kuru sasniegšanai ir svarīgs koalīcijas un tās mērķus akceptējošu cilvēku atbalsts.
-K. Ozolas darbam nav sakara ar juridiskās nodaļas darbu tādā nozīmē kā lēmumu projektu sagatavošana vai iesniegumu izvērtēšana. Lemjot par K. Ozolas apstiprināšanu amatā, likumības aspektu izvērtēja pirmkārt jau viņa pati kā juriste, arī izpilddirektors Guntars Gogulis nesaskatīja nekādas problēmas. No mūsu puses tagad nekādas darbības netiks veiktas. Gaidīsim, kāda būs KNAB atbilde,  – sacīja R. Ragainis. 
-Kā jau tas minēts manā amata aprakstā, manos pienākumos ietilpst sekot līdzi Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, nozaru ministriju un to iestāžu gatavotiem tiesību aktiem un sniegt padomus to izstrādē, ievērojot Jēkabpils pašvaldības intereses. Es nekonsultēju pašvaldības amatpersonas vai darbiniekus, bet paužu savu viedokli minētajām organizācijām un ministrijām.  Lai nebūtu nekādu pārpratumu, esmu iesniegusi KNAB lūgumu izvērtēt, vai mans amats ir savienojams ar deputāta pienākumu pildīšanu. KNAB parasti atbildi sniedz mēneša laikā. Ja tā būs noraidoša, tad lemšu, ko darīt: kuru amatu saglabāt - deputātes vai padomnieces. Tāpēc nedomāju, ka tagad man pirms tam par to būtu jāpieņem kādi pārsteidzīgi lēmumi. Es šajā situācijā interešu konfliktu nesaskatu un daru savus pienākumus pēc vislabākās sirdsapziņas domes labā. Situācija pašvaldībā šobrīd ir tāda, ka tie, kuri palikuši opozīcijā, nemēģina rast iespēju aktīvi darboties, iesniedzot priekšlikumus, bet dara to citādi. Nekādi priekšlikumi no viņiem nav saņemti, – BD sacīja K. Ozola.  
 
Plašāk K. Ozolas un R. Ragaiņa viedokļus un par to, kā par K. Ozolas amatu īsti nav izpratnes arī L. Salcevičam, lasiet BD 8. augusta numurā. 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (11)

 1. jedreņi feņi
  jedreņi feņi
  pirms 11 mēnešiem

  Kas ozola par juristi, ka nesaprot, kur lien?

  Atbildēt
 2. vitinators
  vitinators
  pirms 11 mēnešiem

  vai vai, tagad Ozola vaino opozīcijā palikušos deputātus..Spriežot pēc visa, ka sapulcēs tika opozīcijai pateikts, ka mēs koalīcija jau esam izlēmuši vai ka tagad būs šādi nevis kā agrāk tika darīts..tad par ko te vispār ir runa? Viņiem nemaz neļauj ko pateikt vai iebilst! To var saprast pēc visa info kas ir publiskajā telpā pieejams..Kā aizrāda tā uzreiz nepatīk un opozīcija ir sliktie. :D to ka paši sarunājuši amatus utt, tad nekas nav :D

  Atbildēt
 3. smejos
  smejos
  pirms 11 mēnešiem

  vai tad tik tālu bija jānonāk vispār? Ozola esot kompetenta juridiskajos jautājumos, vai pirms tam nevarēja izlasīt likumu????? No mājām :D

  Atbildēt
 4. nez
  nez
  pirms 11 mēnešiem

  nez pirmo algu jau saņēma? un kādus padomus ragainim sniedza no virtuves?

  Atbildēt
 5. Jefs
  Jefs
  pirms 11 mēnešiem

  Viss kārtībā,uztraukumam nav pamata,lai tik K.Ozola strādā,jo gudras galvas tuvums noder vienmēr.

  Atbildēt
 6. ???
  ???
  pirms 11 mēnešiem

  Tas ir joks

 7. laukis
  laukis
  pirms 11 mēnešiem

  Pajautajiet Jekabpils novada domei, kapec ar sho mineto personu tika partauktas darba attiecibas....

  Atbildēt
 8. andrejj888
  andrejj888
  pirms 11 mēnešiem

  mogu predostavitj informaciju kak Ozola naglo vret v sudax dajet loznije pokazanija ,i cto mozno zdatj togda ot nejje kogda ona deputat?

  Atbildēt
 9. jā
  pirms 11 mēnešiem

  Noteikti, ja ir tāda informācija ,tad raksti, tautai jāzina patiesība.

 10. andrejj888
  andrejj888
  pirms 11 mēnešiem

  na ulice brivibas 215 estj zelenij dom 120 kv metrov zilaja plosadj, Rjadom sobacka cernaja okolo lestnici,Vot etot dom postroen za 7000 evro so starix dosok i drugogo starja,i cena emu na 2016 god 4000 evro.sam licno prisutstvoval na sude v Ajskraukle ,ne govorju ese pro drugoe vranje na sude

  Atbildēt
 11. xx
  xx
  pirms 11 mēnešiem

  Māja tiešām izskatās lepna. Nekādā gadījumā tās vērtība nevar būt 4oooeu

Pievienot komentāru