Reforma sabiedrības skatījumā
INESE ZONE

    Turpinot pērnā gada nogalē aizsākto publikāciju ciklu ar mērķi iepazīstināt ar sabiedrības – aktīvu radošu personību, uzņēmēju, kultūras un citu nozaru pārstāvju viedokli par plānoto administratīvi teritoriālo reformu, piedāvājam interviju ar aktīvu nevalstiskā sektora darbinieci un kultūrvēsturiskā mantojuma apzinātāju Inu Sēli, kuras darba gaitas cieši saistītas ar lauksaimnieku ikdienu, tātad lauku dzīves tradicionālo pamatu.
 
     – Vai reforma ir nepieciešama? Ja jā, tad kāda – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības mi­nistrijas (VARAM) piedāvātais va­riants (Jēkabpils pilsēta ar novadiem bijušā rajona robežās) vai cits?
    – Ja reformas mērķis ir administratīvā aparāta un izmaksu samazināšana, tad –  jā. Citiem VARAM mērķiem pa­matojumu nesaskatu, jo nav nekādu ekonomisku aprēķinu, nekādas nopietnas ieguvumu  vai izgāšanās analīzes. Manuprāt, jaunajam novadam nevajadzētu būt apvienojumā ar Jēkab­pils pilsētu,  jo pilsētas deputāti neiestāsies par lauku problēmām, pilsētai svarīgāki būs tās objekti, infrastruktūra un uzņēmumi. Laukos cilvēku skaits samazinās, kāpēc gan tur ieguldīt līdzekļus... Lai gan ministrija uzskata, ka ar pilsētās radītajiem resursiem varēšot labāk atbalstīt lauku teritorijas un nodrošināt dzīves kvalitātes uzlabošanos tajās. Protams, gribētu vienotu Sēliju, ja vien šim vēsturiskajam novadam varētu atrast VARAM pieņemamu centru. Sēlijas septiņu novadu apvienība šajos gados ir pierādījusi, ka prot sastrādāties, ka pašvaldībām ir līdzīgi risināmie jautājumi. Visi septiņi novadi jau ilgstoši darbojas vienoti arī lielajās izstādēs un kultūras pasākumos. Cik patīkami redzēt Sēliju Dziesmu un deju svētku gājienā! Otrs variants –  aptuveni bijusī Jēkabpils rajona teritorija bez pilsētas, bet tas jau būs novads bez savas identitātes: vienā Daugavas krastā –  Sēlija, otrā –  Latgale.
 
Pilns teksts – 18. februāra "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 18. februāra numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 
 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. besī ārā!
    besī ārā!
    pirms 4 gadiem

    Izstādes un kultūras pasākumus var rīkot neatkarīgi vai tu būsi Sēlijas novadā vai ka būsi pievienota pilsētai. Nav ko te demagoģēt! Nezinu nevienu gadījumu, ka pagasta deputāts rautos sava pagasta iedzīvotāju interesēs. Savās gan. Nav ko biedēt lauku tumsoņas, ka pilsētas deputāti domās tikai par pilsētu. Jāiet pie deputātiem, jāizklāsta savas vēlmes, priekšlikumus un visu var sarunāt, ja runā. Atradušies pēkšņi visi par sēļiem. Nebūtu reformas, i tupētu kā tupēdami līdz šim savās butkās un klabinātu ar savām pastalām un kalošām.

    Atbildēt

Pievienot komentāru