Reinis Nitišs izziņo divu gadu rallija programmu
Jānis Unbedahts

Reinis Nitišs teju dekādi ir startējis rallijkrosā, izcīnījis divus FIA Eiropas čempiona titulus (2013. gadā priekšpiedziņas Super1600 klasē; 2018. gadā pilnpiedziņas Supercar klasē), astoņas reizes kāpis uz goda pjedestāla kādā no FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem, 2014. gadā sasniedzis trešo vietu sezonas kopvērtējumā un joprojām saglabā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma jaunākā uzvarētāja statusu. Šo gadu laikā  treniņu programmas ietvaros Nitišs startējis arī vairākos rallijos Latvijā un Igaunijā, kur, neskatoties uz mazo pieredzi šajā autosporta disciplīnā un sacenšoties ar reģiona ātrākajiem pilotiem, demonstrējis konkurētspējīgu sniegumu.
    – Aizvadītie mēneši ir bijuši ļoti spraigi. Sākot ar lēmuma pieņemšanu, plānu veidošanu, atbalstītāju piesaisti, komandas formēšanu un beidzot ar rallija auto iegādi un treniņiem. Tas viss ir rezultējies ar lielām un, protams, daudziem arī ne­gaidītām pārmaiņām manā autosportista karjerā. Ral­lijkross ir ļoti azartisks un spraigs sporta veids. Tomēr, lai arī pērnā sezona pierādīja, ka varu būt starp ātrākajiem, nepieciešamais līdzfinansējums startiem pasaules čempionātā ir pārāk liels, lai varētu veikt pilnu sezonu augstākā līmeņa komandā, – iesāk Reinis Nitišs.  – Tādēļ pieņēmu lēmumu par jaunu izaicinājumu, kur varam braukt pilnu sezonu, uzstādīt augstus mērķus un cīnīties par tiem!
    2020. gadā Nitišs kopā ar pieredzējušo rallija stūrmani Andri Mālnieku startēs ar priekšpiedziņas «Ford Fiesta R2» auto un plāno attīstīt pilota rallija iemaņas, vienlaikus cīnoties par čempiona tituliem Latvijas, Igaunijas un Baltijas rallija čempionātos. Iespēju robežās ekipāža plāno arī piedalīties rallijos ārpus Baltijas reģiona, lai gūtu pieredzi vēl nezināmos sportiskajos apstākļos.
     – Es ļoti labi apzinos, ka mana līdzšinējā pieredze rallijā ir salīdzinoši neliela un es būšu iedzinēja lomā pret jauniešiem, kuri šajā disciplīnā startē jau vairākus ga­dus. Tieši tādēļ šo pirmo ga­du kopā ar Andri Māl­nieku aizvadīsim, apgūstot sportu daudzos treniņos un nemitīgi strādājot pie prasmju attīstības. Tas gan ne­maina uzstādījumu – jau šogad cīnīties par čempiona tituliem Baltijā, – tā R. Ni­tišs.
    2021. gadā ekipāža Nitišs/Mālnieks plāno iz­mantot Baltijas rallijos uz­krāto pieredzi, lai veiktu pilnu sezonu FIA pasaules rallija čempionātā junioriem (JWRC). Attīstības procesā sportisti strādās arī ar pieredzējušiem treneriem un mentoriem – Matiasu Eks­tromu un Māri Neikšānu.
    – Dažu pēdējo gadu laikā Reinis sevi ir pierādījis rallijkrosā, un viņam ir gan talants, gan ātrums. Es ticu, ka viņam ir arī nepieciešamā inteliģence un izpratne par sportu, lai kļūtu par izcilu rallija pilotu – saka  FIA pasaules čempions rallijkrosā, divkārtējs DTM čempions Matiass Ekstroms
     – Ar Reini jau esam aizvadījuši vairākus rallijus un treniņus, un šī sadarbība allaž bijusi profesionāla un patīkama. Mums ir izvirzīti augsti mērķi, un mēs zinām, ka tos sasniegt nenāksies viegli, taču esam gatavi strādāt, – iesāk ekipāžas stūrmanis Andris Māl­nieks. – Rallijkrosā liela daļa no snieguma ir tieši braucēja rokās, taču rallijā rezultāts ir atkarīgs no mūsu abu sadarbības – stenogrammas sastādīšana un dzirdēšana būs lielākie izaicinājumi šī jaunā posma sākumā, un tās ir lietas, kur es varu palīdzēt ar savu bagātīgo pieredzi.
    – Esmu pateicīgs saviem atbalstītājiem un komandai, kas šajā jaunajā izaicinājumā strādā kopā ar mani, un esmu apņēmības pilns sasniegt nosprausto mērķi. 2021. gads jau būs nākamais solis augstāk pa attīstības kāpnēm, pasaules rallija čempionātā mērojoties spēkiem ar pasaules talantīgākajiem un ātrākajiem jaunajiem rallija pilotiem, –  nobeidz R. Nitišs.
 
Foto: Renārs Koris

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 8 mēnešiem

  Vai tas mums ir jāzin, ka viņč Jēkabpili nemaz ar kād nemaz nesacenšas.

  Atbildēt
 2. Janka
  Janka
  pirms 8 mēnešiem

  Tētukam aptrūkās skanošš.

  Atbildēt

Pievienot komentāru