Rekonstruēs arī Draudzības aleju, Zīlānu ielu un Jaunās ielas posmu
INESE ZONE

BD jau informēja par plānoto Aldaunas ielas rekonstrukciju, atjaunojot ietvi, braucamo daļu un ierīkojot veloceliņu, kā arī plānots labiekārtot pludmali pie Radžu ūdenskrātuves Aldaunas ielas galā. 
     Saistībā ar šo ieceri izsludināta sabiedriskā apspriešana par koku ciršanu ielai piegulošajās teritorijās. Informācija izraisījusi lasītāju jautājumus, kāpēc Aldaunas iela, vai tad tās dēļ tagad atteiksies no iepriekš solītā Draudzības alejas remonta, un remonts nepieciešams arī Zīlānu ielā?
Kā skaidro domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps, pašvaldība nav at­teikusies no ieceres remontēt Draudzības aleju un Zīlānu ielu un remontēs arī Jaunās ielas posmu. 
      – Aldaunas ielai ir tapis projekts, bet tagad nevaram pateikt, kad tieši to rekonstruēs. Viss vēl atrodas plānošanas stadijā, nav apstiprināts valsts budžets, un nav zināms, kādas būs pašvaldības budžeta iespējas 2019. un 2020. gadā.   Draudzības alejai jau ir gatavs rekonstrukcijas projekts, un to īstenos. Sākotnēji Draudzības aleju plānoja atjaunot par pašvaldības budžeta naudu, ņemot aizdevumu. Tad radās iespēja to pievienot Viestura ielas rekonstrukcijas projektam, piesaistot ES fondu finansējumu. Viestura ielas projekts posmam no A. Pormaļa ielas līdz Drau­dzī­bas alejai vēl top. Abu ielu rekonstrukciju uzsāks reizē un sakārtos arī abas mazās ielas – Rūpniecības un Au­gusta ielu, kas ved uz uzņēmumiem «Gefa Latvija» un  «Gaļas nams».  Vistica­māk, ka Draudzības alejas un Viestura ielas rekonstrukciju varētu uzsākt nākamā gada otrajā pusē. Savukārt Zīlānu ielu plānojam rekonstruēt posmā no Rīgas ielas līdz Ķieģeļu ielai un no Ķieģeļu ielas līdz Oļu ielai, tas ir, līdz iebrauktuvei uzņēmumā «Gaujas koks». Projekts šiem darbiem ir gatavs, un, visticamāk, arī tur darbus uzsāksim nākamgad, bet par konkrētiem darba un tā beigu termiņiem vēl nevaram runāt. Tas jāsaskaņo arī ar satiksmes organizācijas iespējām pilsētā.  Rekons­trukcijas darbiem no Oļu ielas līdz pilsētas robežai finansējumu meklēsim Satiksmes ministrijā, un tas, vai un kad atbalstu saņemsim, būs zināms nākamā gada otrajā pusē. Tāpat plānojam rekonstruēt arī Jauno ielu posmā no Viestura līdz Nameja ielai, un arī tur darbi būtu jāuzsāk nākamgad, – informē Aivars Kraps.
     BD jau ir informējusi, ka, lai novirzītu kravas transporta plūsmu no  Jēkabpils centra ielām, tuvāko gadu laikā tiks rekonstruētas vairākas tranzītielas. Pirmo plānots rekonstruēt Neretas ielu, kur darbi šogad jau sākti. Par Neretas ielas posmu būvprojektu izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību no­slēgts līgums ar SIA «Ošu­kalns» par vairāk nekā trīs miljoniem eiro. Neretas ielas daļā, kas iet no Zaļās ielas līdz pilsētas robežai, izbūvēs rotācijas apli, kas pieslēgsies Dolomīta ielai. Otra darbu daļa ir Kļavu ielas pārvads un Brīvības ielas posma no pārvada līdz krustojumam ar tiltu rekonstrukcija. Nākotnē plānots rekonstruēt Dolomīta ielu un Brīvības ielas posmu no R. Blaumaņa ielas līdz krustojumam ar Dolomīta ielu.
    Kā liecina informācija domes mājaslapā,  plānots arī projekts «Rīgas ielas pos­ma no Daugavpils ielas līdz pilsētas robežai atjaunošana»  un «Palejas ielas pārbūve», kas par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzības veikšanu izsludināta kopā ar projektu «Aldaunas ielas atjaunošana». Iepir­kums pabeigts, un darbus par 87 800 eiro veiks Dau­gavpils ielas posmam SIA «Firma L4», bet abām pārējām ielām – SIA «EAE». 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. dzīvosim, redzēsim
  dzīvosim, redzēsim
  pirms 1 gada

  Plāni, plāni... Kaut kādi neticami tie plāni..

  Atbildēt
 2. bļin!
  bļin!
  pirms 1 gada

  Nu Aldauna ielu toč varēja atlikt uz gadiem 10 jau nu noteikti.

  Atbildēt
 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Pormaļ iel netaisis, tur nav kok, ko zāģet, bet Draudzibs aleja ir bērz da čortā.

  Atbildēt

Pievienot komentāru