Remontdarbu dēļ būs jārēķinās ar izmaiņām 2. vidusskolas mācību darbā
INESE ZONE

Jēkabpils pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis informē, ka pilsētas skolas jaunajam mācību gadam ir gatavas. Dažas neērtības gan būšot jāpiecieš 2. vidusskolas remontdarbu dēļ. 
   -Ir atbrīvots skolas vecais korpuss, un visas klases ir izvietotas jaunajā korpusā. Tāpēc šajā mācību gadā skolā nebūs kabinetu sistēmas. Katra klase visu laiku atradīsies savā kabinetā, un pārvietosies priekšmetu skolotāji, nevis audzēkņi. Ir notikuši divi būvdarbu iepirkumi: viens par 2. vidusskolas vecā korpusa renovāciju, ko, cerams, pabeigs šī mācību gada laikā, un otrs par bērnudārza «Bērziņš» renovāciju. Nākošgad pavasarī varētu uzsākt 2. vidusskolas jaunā korpusa renovāciju, – stāsta J. Līcis.
     Viņš informēja, ka jaunajā mācību gadā Jēkabpilī darbu uzsāks trīs jauni pedagogi: Jēkabpils 3. vidusskolā - sporta un sociālo zinātņu pedagogs Vilnis Vīksne; Jēkabpils pamatskolā - latviešu valodas sākumskolas pedagoģe Ieva Skutele  (abi absolvējuši Daugavpils universitāti), bet Jēkabpils Valsts ģimnāzijā darbu sāks Kārlis Klišāns, kurš mācīs vēsturi, ir absolvējis Latvijas Universitāti  un pašlaik studē pedagoģiju.  J. Līcis informēja par skolēnu skaitu 1. klasē. Jēkabpils pamatskolā mācības uzsāks 132 pirmklasnieki, 2. vidusskolā – 50, bet 3. vidusskolā – 62. Līdz 1. septembrim šie skaitļi vēl var mainīties. Savukārt vidusskolu nākamajā mācību gadā absolvēs:  2. vidusskolā - 36,  3. vidusskolā – 47, ģimnāzijā – 90 un vakara vidusskolā – 35 audzēkņi. Šobrīd  Jēkabpilī vēl esot ap 300 potenciālie skolēni vecumā līdz 18 gadiem, kuri vēl nav izvēlējušies izglītības iestādi. 
    Informējot par skolotāju atalgojumu jaunajā mācību gadā, J. Līcis sacīja, ka tas uz 1. septembri netiks mainīts. Likmes paliek tādas pašas kādas bija. 
-Pašlaik notiek sarunas starp pedagogu arodbiedrību un Izglītības un zinātnes ministriju. Tiek meklēts kopsaucējs algu jautājumā. Ja tas netiks atrasts, varētu būt, ka uz septembra vidu no pedagogu puses sekos zināmas aktivitātes, – sacīja J. Līcis.
    Viņš informēja par gaidāmajām konferencēm un projektiem. 29. augustā Rīgā notiks izglītības darbinieku konference, kur skatīšot arī atalgojuma jautājumu. Savukārt 29. augustā kopā ar Jēkabpils novada izglītības nodaļu plānota pedagogu konference un izglītojošs seminārs par vēlēšanu pratību pedagogiem, lai viņi zināšanas par to varētu nodot skolēniem. Augusta beigās notiks virkne dažādu semināru skolotāju kompetenču paaugstināšanai.  Uzmanība tiks pievērsta arī pieaugušo tālāk izglītībai. Ir noslēgusies 3. kārta pieaugušo tālākizglītības projektā, un ir atvērts piedāvājums, kas ļauj strādājošajiem no 25 gadu vecuma  papildināt zināšanas vai mainīt profesiju. Mācības ir ar 10% līdzmaksājumu, pieteikšanās notiks līdz 17. septembrim.  J. Līcis arī atgādināja par iespēju studējošajiem saņemt pašvaldības stipendijas un aicināja interesēties par to piešķiršanas nosacījumiem. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Deins laicig aiztinas prom. Nezin kurš ta viņ vieta būs? Es dzirdej, kā nākšot Salmiņ, bet raksta nekas par to nav pateikc.

  Atbildēt
 2. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Pieņemšu zināšanai.DDD

  Atbildēt
 3. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Tas labi, ka skolniekiem nebūs ik stundu ar visām pekelēm jāpārvācas uz citām telpām. Tagad arī skaidri būs noskaidrojams, kurš ar nesmukiem ķiņķēziņiem būs solu apzīmējis un citiem netikliem aprakstījis.

  Atbildēt
 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Vienu brīdi runāja, ka Deinis nākšot atpakaļ, bet nu jau ir zināms, ka nenāks vis. Viņam jau normāla pensija, Jēkabpilī izdzīvot var. Ja pietrūks, gan jau pāris stundas nedēļā kādu sirdij tuvāku priekšmetu Izglītības pārvalde pasniegt atļaus.

  Atbildēt
 5. Ja
  Ja
  pirms 1 gada

  Jā,Deinis bija ļoti zinošs un labs direktors. Jauniņajai pēc viņa nebūs viegli.

  Atbildēt

Pievienot komentāru