Ritē godināja apaļo kāzu jubilārus
ILZE BIČEVSKA

Pēc ilgāku gadu pārtraukumā Ritē atjaunota senā tradīcija – godināt apaļo kāzu jubilārus. Kā stāsta kultūras nama vadītāja Aina Guoģe, faktiski tā tika atsākta jau pirms trim  gadiem, bet pirmajā godināšanas pasākumā bija pieteikušies vien divi pāri. 
       «Otrajā reizē, pagājušajā gadā, jau bija divpadsmit pāru, tikpat cik šogad, kas, protams, kultūras namam un pagasta pārvaldei kā rīkotājiem dod stimulu iesākto turpināt arī tālāk. Acīmredzot bija vajadzīgs laiks, lai cilvēki pārvarētu nedrošību: sak, ko nu mēs…,» stāsta A. Guoģe. 
     20. oktobrī Rites tautas nams bija aicinājis divpa­dsmit laulātos pārus uz svinīgo pasākumu. Diemžēl dažādu iemeslu dēļ pieci no tiem uz šo notikumu ierasties nevarēja. 
     «Kā ievērojām, cilvēkiem šo svinību ideja, jēga un norise sāk iepatikties – ne tikai konkrētā gada jubilāriem, bet arī viņu tuvākajiem radiem un draugiem. Kā secināja kāds pāris, diezin vai viņi savās mājās būtu sasparojušies uz kāzu jubilejas rīkošanu, bet te, kur par pasākuma svinīgo daļu, dzīvo mūziku un visu organizāciju kopumā gādā kultūras nams, svinēt liekas saistošāk, brīvāk, vienkāršāk un galu galā pirms svinībām nav jānopūlas ar to rīkošanu, bet var vienkārši atnākt un baudīt notiekošo. Po­tenciālos pasākuma dalībniekus mēs uzrunājām jau divus mēnešus pirms noteiktā datuma, bet mēnesi pirms svinībām bija jādod atbilde par dalību tajās. Būtībā katrs pāris-jubilārs tika uzrunāts personīgi. Patīkama bija saruna ar laulātajiem brīdī, kad, gatavojoties svinībām, viņus lū­dzām atcerēties to, kā abi iepazinušies. Cilvēki ar aizkustinājumu un jautrību atcerējās šo notikumu pirms nesenāka vai ilgāka laika, un katram no pāra bija atšķirīgas nianses savā stāstījumā.  Rīkojot pasākumus vietējiem ļaudīm, mēs labprāt piedomājam ne tikai par izklaidi, bet arī par notikuma saturu, un šāds notikums ir labs piemērs gados jaunākiem cilvēkiem, jo jaunākajiem tas īpaši liek aizdomāties par to, kas tad ir laulība un ģimene. Pagājušajā gadā mums bija arī tāds pāris, kurš laulībā aizvadījis 60 gadus. Ir cilvēki, kuri laulībā nodzīvoto gadu laikā piedzīvojuši arī bēdas un nelaimes, bet tik un tā spējuši saglabāt abu kopā būšanu un ģimeni,» stāsta A. Guoģe.
      Šogad Rites pagastā 40 gadu kāzu jubilejā (rubīna kāzās) tika sveikti Ingrīda un Jānis Raupi. 35 gadu kāzu jubileja (kristāla vai koraļļu kāzas) bija  trīs laulātajiem pāriem – Vijai un Ivaram Barovskiem, Anitai un Mon­vīdam Cepurīšiem un  Svetlanai un Edvīnam Uzkuriem. 
     25 gadu jeb sudraba kāzu jubilejā Ritē tika sveikti divi pāri: Brigita un Edvīns Kampes, kā arī Vineta un Uldis Livdāni. Bet piecu gadu – ceriņu jeb sapņu – kāzas svinēja Gaļina un Vladimirs Groznovi. 
    No pagasta pārvaldes jubilāri saņēma piemiņas balvas; apsveikumus un laba vēlējumus sacīja Viesītes novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Daina Vītola. Pasākumā spēlēja mūziķis Ēriks Gruzniņš. 
     «Šā gada jubilārus mēs gaidīsim pie sevis atkal pēc pieciem gadiem, kad viņiem atkal būs apaļa kopdzīves jubileja. Bet patlaban mēs jau lūkojamies uz nākamā gada pasākumu, un izskatās, ka uz to atkal būs divpadsmit pāri «jubilāri,» stāsta Aina Guoģe. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. GedertsPiebriedis
    GedertsPiebriedis
    pirms 2 gadiem

    Ko Gruzniņč māk spēlet? Viņč tak tikai vis laik dziedaj vie.

    Atbildēt

Pievienot komentāru