Ārkārtas situācijā gūtā pieredze ļaujot nebaidīties no jauniem riskiem
INESE ZONE

BD interesējās, cik papildu finansējuma no Jēkabpils budžeta prasīja ar Covid-19 saistītie izdevumi – drošības līdzekļu iegāde, pabalsti, piemaksas un citi? Piemēram, budžeta grozījumos bērnu ēdināšanai minēta visai liela summa - 150 000 eiro. Taču tika skaidrots, ka pārtikas paku izdalei izmantos budžetā jau līdz šim ieplānoto naudu.  
     Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps skaidro, ka no 150 000 eiro papildus ir tikai 29 000 eiro. Tie bijuši nepieciešami, jo bērnudārziem budžetā sākotnēji nauda ēdināšanai iedalīta, rēķinoties ar to, ka vasarā – atvaļinājumu laikā - dārziņi uz dažiem mēnešiem būs slēgti, bet tagad tas netiks darīts. Tāpat dāvanu kartes papildus piešķirtas bērniem, kas deklarēti Jēkabpilī, bet mācās citu pašvaldību izglītības iestādēs. 
     Vēl papildu izdevumi sakarā ar ārkārtas stāvokli bijuši nepieciešami aizsardzības līdzekļiem.  Iepirktas dažādas aizsargmaskas un respiratori ar rezervi par 9 437 eiro.
     - Liela daļa no tā stāv noliktavā, jo tērējam taupīgi, dodam tikai tiem, kam  tas ir vajadzīgs darbam. Savukārt piemaksās tiem darbiniekiem sociālajā dienestā un pašvaldības policijā, kas ārkārtas stāvokļa laikā strādā tieši ar iedzīvotājiem, kopā atvēlēti 16 000 eiro, - saka Aivars Kraps.
     Vaicāts, vai pašvaldība ir gatava iespējamajam otrajam Covid-19 vilnim rudenī, A. Kraps stāsta, ka pašvaldība jūtas tam gatava. 
     -Par to runā dažādi. Vieni teic, ka būs otrais vilnis un nopietns, turpretim citi apgalvo, ka nē. Bet šobrīd, ja vien situācija ar laiku kardināli nemainīsies neredzu pamatu uztraukumam. Sākotnēji martā bija problēmas ar drošības līdzekļu iegādi, ko uzreiz nevarēja atrisināt. Tagad tas ir izdarīts, un līdzekļi ir iepirkti ar rezervi. Tāpēc no tāda viedokļa esam gatavi. Ja šo varam saukt par pirmo vilni, tad jāsaka paldies jēkabpiliešiem par to, cik apzinīgi un atbildīgi cilvēki ir izturējušies šajā situācijā. Un, kā liecina statistika, Jēkabpilī nekad saslimušo skaits nav bijis virs piecu cilvēku robežas. Bija tikai četri inficētie pašā sākumposmā. Nezinu, kā būs uz priekšdienām, bet šobrīd Jēkabpilī ir veikti simtiem analīžu un inficēto nav. Domāju, mums nav pamata baidīties no  viļņiem. Tagad ir aktīvi jāstrādā, lai palīdzētu nozarēm, kas ir cietušas. Pandēmiju izturējām godam. Ceru, ka nebūs otrā viļņa, bet, ja būs, tad esam gatavi jebkādiem scenārijiem, jo esam ieguvuši  labu pieredzi, - sacīja Aivars Kraps.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru