Ārkārtas situāciju pasākumi Aknīstes novadā
Ilze Bičevska

Aknīstes vidusskolā skolotāji atkārto digitālās zinības
     Kā stāsta Aknīstes vidussdirektore Aija Voitiške, skolā  pulksten 8.00 bija ārkārtas un paplašinātā sanāksme, kurā tikās skolas (pedagogi, administrācija, tehniskais un medicīnas personāls) un novada pašvaldības pārstāvji, lai runātu par attālinātās mācīšanas tehniskajām un organizatoriskajām iespējām. Bet pirmo informāciju par mācību norisi attālināti skolas direktore bija izplatījusi ar e-klases palīdzību jau ceturtdienas vakarā.
      -Mūsu galvenais instruments būs e-klase. Plānojam šodien arī aktualizēt (atkārtot) skolotāju digitālās prasmes. Būs neliela nodarbība, kurā pārrunāsim darbu ar tādiem instrumentiem kā “Skype”, “WhatsApp” un citiem. Bet patlaban veicam Izglītības un zinātnes ministrijas uzdevumu – apzinām mūsu audzēkņu digitālās iespējas: noskaidrojam, cik ir tādu skolēnu, kuriem nav interneta pieslēguma un datora. Mūsu pamata mācību līdzeklis būs mācību grāmata un tajā esošais saturs, bet apzinām arī interneta vietņu iespējas, tādu kā „uzdevumi.lv” vai tās vietnes, par kuru izmantošanas tiesībām ar to uzturētājiem līgumus noslēgusi mūsu skolas bibliotēka, - stāsta A. Voitiške. 
    Piektdienas rītā Aknīstē uz skolu bija atnākuši trīs audzēkņi, kuri pēc situācijas izskaidrošanas un sazināšanās ar vecākiem nogādāti mājās. Direktore teic, ka tik mazs informāciju neuztvērušo vecāku un audzēkņu skaits priecē. 
     -Līdztekus jau pieminētajam patlaban mūsu skolas skolotāji, klašu audzinātāji papildus sazinās ar vecākiem, lai skaidrotu, kā turpmāk noritēs mācības. Skola ir labi nodrošināta tehnoloģiju ziņā, un es domāju, ka attālinātais mācību process notiks bez traucējumiem. Patlaban svarīgi visu paskaidrot vecākiem, - stāsta A. Voitiške. 
      Patlaban plānots, ka Aknīstes vidusskolas skolotāji stundas digitālā veidā vadīs no skolas telpām un datoriem. Direktore norādīja, ka pagaidām nolemts, ka arī pirmdien, kaut būs skolēnu brīvlaiks, pedagogi būs skolā. Skolā brīvdienās bija paredzēti Valsts izglītības satura centra rīkotie tālākizglītības kursi skolotājiem, kur vajadzētu piedalīties 24 pedagogiem. 
     -Iespējams, ka šīs nodarbības arī notiks attālināti, - domā A. Voitiške. 
      Jautāta, vai sagatavošanos šiem ārkārtas apstākļiem nedaudz neatvieglo fakts, ka nākamnedēļ būs skolas brīvlaiks, viņa teic, ka faktiski, plānojot darba gaitu un nodarbību plānus, skola darbojas tā, it kā brīvlaika nebūtu. 
      -Vēlamies būt gatavi jau šodien un rīt, nevis pēc nedēļas. Es drīzāk sacītu, ka organizatoriskās lietas vieglāk veikt šādā skolā kā mūsējā, jo mums nav 700–800 audzēkņu, kuru vecāki skolotājiem jāapzvana. Jā, un es gribētu uzslavēt savu audzēkņu vecākus par aktivitāti, informētību un gatavību. Tiesa – skola par jaunumiem saistībā ar “Covid-19 izplatību skolēnu vecākus regulāri informēja ar sava sakaru kanāla e-klases palīdzību, - stāsta Aija Voitiške. 
   
 Bērnudārzā „Bitīte”, stingrāk kontrolēta, bet rit parastā ikdiena
     -Šodien dārziņā audzēkņu ir mazāk, bet ne izteikti, - sazvanīta 13. marta priekšpusdienā, stāstīja Aknīstes novada bērnudārza „Bitīte” vadītāja Rima Bludze. – Bet es neteiktu, ka ģimenes, kurām vecākie bērni mācās skolā un tagad to neapmeklē, šā iemesla dēļ neved uz dārziņu arī mazākos. Jā, viena ģimene paziņoja, ka savu bērnu uz dārziņu nevedīs mēnesi. Mēs to respektējam, arī tas ir pareizi, vien vecākiem jāatceras, ka pēc mēneša bērnam, lai viņu atsāktu laist dārziņā, būs vajadzīga ārsta zīme.
     Patlaban vecāki cītīgi aizpilda Izglītības un zinātnes ministrijas izveidoto iesnieguma formu, kur apliecina faktu, ka nav bijuši saskarē ar vīrusu, un vismaz pagaidām mums nav informācijas par to, ka kādam šī saskare ir bijusi. Lai aktualizētu sanitārijas normu ievērošanu bērnudārza teritorijā, sasaucām darbinieku sapulci, lai izrunātu par veicamajiem papildu pasākumiem. Mums ir dezinfekcijas līdzekļu uzkrājumi, kas nozīmē, ka mums nav stresa par to papildu krājumu iegādi vai tās sarežģījumiem. 
     Audzēkņu veselības stāvoklis tiks pieskatīts biežāk: tagad ziņosim vecākiem, ja viņu bērnam būs paaugstināta temperatūra 37,1 grāds, un bērns  tiks nekavējoši izolēts, - stāsta Rima Bludze.
      Tajā pašā laikā viņa norāda, ka bērnudārzā „Bitīte” patlaban notiek parastā dzīve: mazie ies āra pastaigā, telpas tiks vēdinātas, veselīga uztura prasības ievērotas kā allaž. „Bitītē” par dārzeņu iegādi kopgaldam gādā ēdināšanas firma, bet dārzeņi tiekot pirkti no vietējiem audzētājiem”, tāpat arī ābolus piegādājot kāds vietējais zemnieks. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru