Ārkārtas situāciju saistībā ar vīrusu pasākumi  Viesītes  novadā
Ilze Bičevska

Tehniskajiem darbiniekiem ārkārtas situācijas dienās ieteiks izmantot kārtējos atvaļinājumus 
            Arī Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks savu tehnisko nodrošinājumu un skolotāju digitālās prasmes vērtē kā labas, kas ļaušot sekmīgi organizēt attālinātas mācības. 
              -Skolā, kā jau visur, darbojas e-klase, savukārt pedagogiem esam norādījuši, ka viņi var strādāt attālināti gan skolā, gan, ja vēlas – arī mājās. Patlaban veicam IzM uzlikto pienākumu – aptaujas rīkošanu vecākiem jautājumā par skolēnu digitālo nodrošinājumu pašu mājās. Gaidām arī Latvijas Pašvaldību savienības plānoto tiešraidi „Par attālināto mācību procesu pēc skolēnu brīvlaika”, kas būs vienos dienā, - stāsta A. Baldunčiks. 
Rīta pusē šajā dienā notika sanāksme Viesītes novada domē, kur pašvaldība skolas direktoram ieteikusi mācību iestādes tehniskajiem darbiniekiem lūgt ārkārtas situācijas laikā izmantot savus plānotos atvaļinājumus. 
         -Nākamā apspriede notiks pirmdien. Savā rīcībā vadīsimies kā visi: pēc situācijas, tās izmaiņām un norādījumiem no IzM un citu augstāko institūciju puses. Jā, nākamnedēļas skolēnu brīvdienas tiešām nedaudz atvieglo pielāgošanos jaunajiem apstākļiem, bet aktuāls paliek jautājums ar centralizēto eksāmenu norisi, - teic Viesītes vidusskolas direktors. 
 
Viesītes bērnudārzā no 112 audzēkņiem piektdien atnākuši 20
        Viesītes bērnudārzā „Zīlīte” no 112 audzēkņiem piektdien uz dārziņu bija atvesti 20, tajā skaitā četri audzēkņi mazāko, pusotru gadu veco grupiņā. Kā stāsta bērnudārza vadītāja Anita Orbidāne, patlaban tiekot apzināti visi vecāki, kuri nav atveduši atvases uz dārziņu, lai viņi tomēr aizpildītu vajadzīgo IzM prasīto rakstisko apliecinājumu, kā arī noskaidrotu viņu tālāko rīcību. Pagaidām „Zīlītes” vadība nav saņēmusi apstiprinājumu par to, ka kāda ģimene būtu nonākusi kontaktā ar “Covid-19” inficētām personām, vai bijusi kādā no vīrusa skartajām valstīm. 
       - Kopumā pie mums norit parasta darba diena. Jau pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas mēs regulāri saņēmām norādes no IzM, no izglītības pārvaldes, ko arī ievērojām. Mums ir dezinfekcijas līdzekļu rezerves, bērniem reizi dienā tiek mērīta temperatūra, kā arī pieskatām, lai neparādītos citas saslimšanas pazīmes: klepus, iesnas utml., - stāsta A. Orbidāne. 
 
Rites bērnudārza audzēkņi paliek mājās
       Viesītes vidusskolas izglītības programmu īstenošanas vietā Rites pamatskolā ir arī pirmsskolas grupiņas. Par notiekošo bērnudārzā kā pirmo jautājām Viesītes vidusskolas direktora vietniecei izglītības jautājumos Ivetai Maševskai. 
     -Mums ir 26 pirmsskolas audzēkņi, un no tiem patlaban neviens nav atvests. Līdz ar to vismaz pagaidām izpaliek IzM apliecinājuma aizpildīšana no vecāku puses. Mums ar pirmsskolas audzēkņu vecākiem ir izveidota sava “WhatsApp” grupa, un tajā ar visiem esam sazinājušies un no visiem saņemtas atbildes. Vecāki teic, ka katram patlaban ir iespēja savus bērnus pieskatīt mājās, - stāsta Iveta Maševska. 
      Savukārt pamatskolas izglītību Rites pamatskolā apgūst 30 skolēni, no kuriem piektdien uz skolu bija atnākuši 30. I. Maševska teic, ka bērni mājās netika sūtīti, viņi saņēma uzdevumus un norādījumus, uzdeva jautājumus skolotājiem par šā brīža situāciju, paēda pusdienas un devās mājās. 
       -Par esošo situāciju audzēkņiem mēs paziņojām ar e-klases palīdzību. Kā jau sacīju, audzēkņi vēlējās uzzināt sīkāk par šo ārkārtas situāciju, un jāteic – viņu vidū nebija neviena, kurš pilnīgi neko nebūtu dzirdējis par “Covid-19”. Patlaban esam noskaidrojuši, ka tikai vienam no Rites pamatskolas audzēkņiem nav iespēja mācīties internetā, un vēl dažiem šīs iespējas ir ierobežotas, piemēram, interneta apjoma limitu dēļ. Savukārt mūsu pedagogiem ir šīs digitālās iespējas arī mājās, taču vismaz nākamajā – brīvlaika nedēļā – plānojam, ka pedagogi tomēr būs skolā, un kopīgi domāsim, kā organizēt šo digitālo mācību procesu pēc brīvlaika. Lai arī līdz šim skolēni ir pildījuši uzdevumus, piemēram, vietnē „uzdevumi.lv”, tā nav bijusi masveidīga lieta. Katrā ziņā pie mums viss notiek mierīgi un bez panikas, - teic Iveta Maševska.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru