Rodrigo Laviņa studija prezentē piedāvājumu jauno hokejistu treniņiem Jēkabpilī
INESE ZONE

Jēkabpils pašvaldības 19. septembra attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas sēdē  Rodrigo Laviņa  sporta studijas «Baltie vilki» pārstāve Sigita Klezberga prezentēja studijas skatījumu par iespēju Jēkabpilī organizēt bērnu hokeja treniņu grupas pēc tam, kad darbu uzsāks multihalle ar ledus laukumu.
     Viņa sacīja, ka R. Laviņam ir bijusi cieša sadarbība ar Jēkabpili un viņu iesaistīties aicinājuši Jēkabpils hokeja aktīvisti. Rodrigo Laviņa sporta studijas mērķis esot tuvāko septiņu gadu laikā izveidot Jēkabpilī pilnu hokeja piramīdu no mazajiem bērniem, kas sāk trenēties no četru piecu gadu vecuma, līdz  junioru līgas komandai. Kā treneru sastāvs tika minēts pats R. Laviņš, Aleksandrs Ņiživijs, Vilnis Klucis, Sandis Mežaraups, Jānis Puriņš un Toms Tomovičs. Tāpat esot plāns treniņu darbam piesaistīt Jēkabpils hokejistus, kuri tūlīt beigs aktīvā hokeja gaitas. R. Laviņa sporta studija visus trenerus sūtot uz kursiem, lai tie iegūtu vismaz B kategorijas trenera sertifikātu. Ideja esot trenēt hokejistus, kas nākotnē varētu pretendēt uz līgumiem ar NHL vai KHL. Tad taču nauda nākšot atpakaļ uz Jēkabpilī, jo šie klubi par sportistiem maksājot arī skolām, kur viņi trenējušies. Deputāts Raivis Ragainis interesējās, kāds ir studijas skatījums uz meiteņu treniņiem hokejā? S. Klezberga informēja, ka meitenes tiek uzņemtas un viņām nav problēmu iekļauties puišu kolektīvā. Komandās iekļauj meitenes, kas ir divus gadus vecākas par zēniem. Arī Jēkabpilī meitenes varēšot trenēties, ja būs interese. 
      S. Klezberga daudz stāstīja par treniņu procesa organizēšanu, par «Balto vilku» komandu sasniegumiem. Sporta studija kādu laiku strādājusi sadarbībā ar Mārupes pašvaldību, bet tagad esot neatkarīgi. 
      -Jēkabpilī tā sākumā būtu kā interešu izglītības programma ar mērķi pārtapt profesionālā programmā, piesaistot zēnus arī no citiem reģioniem un Rīgas, – skaidroja S. Klezberga. Viņa minēja, ka hokeja ekipējuma iegāde gulstas uz vecāku pleciem. Finansējums tiekot piesaistīts ar sponsoru palīdzību, tāpat Hokeja federācija komandām apmaksājot ledus īri mājas spēlēm. R. Laviņa sporta studija noteikti centīšoties Jēkabpilī noorganizēt savu komandu mājas spēles. Tāpat studija gribot Jēkabpili izmantot kā savu vasaras treniņu bāzi. Par to, protams, tikšot maksāts par sporta un citu objektu izmantošanu. S. Klezberga atgādināja, ka 2018. gada jūlijā «Balto vilku» U–16 komandas jaunie sportisti jau bija treniņnometnē Jēkabpilī. Te bijis brīnišķīgi: ģimnāzijas stadions, svaru zāle pilsētas stadionā, Radžu ūdenskrātuve peldēm, atsaucīgi cilvēki, kas nodrošinājuši viesnīcu un ēdināšanu.  
     Jāpiebilst, ka jau toreiz, informējot par šo nometni, tika skaidrots, ka  studijai ir mērķis Jēkabpilī atvērt filiāli. Tāpēc tika rīkots atklātais hokejistu treniņš, aicinot to noskatīties bērnus no piecu gadu vecuma, kas nākotnē gribētu nodarboties ar hokeju, un viņu vecākus.
      Uz jautājumiem par to, kā tad veidotos šādas studijas filiāles budžets  un kādu finansiālo atbalstu studija gaida no Jēkabpils domes, S. Klezberga sacīja, ka pagaidām nevar to ilustrēt ar skaitļiem. Taču naudu vajagot tērpiem, treneru algām, fizioterapeitam, dalībai turnīros, transportam  braucieniem uz spēlēm un citiem izdevumiem.  Finansējumam esot divi avoti: vecāku maksājumi, kas Rīgā esot 200 eiro mazo bērnu komandām un 275 eiro jauniešiem, bet ārpus Rīgas, piemēram, Jelgavā, Liepājā vecāku maksājums esot 30 vai 35 eiro mēnesī.   Viņi sliecoties uz tādu modeli, ka maksā vecāki, tiek meklēti sponsori, iegulda arī paši un   Mārupes sadarbības gadījumā bijis arī pašvaldības atbalsts – 80 000 eiro uz četriem gadiem, un vecāki maksājuši 180 eiro mēnesī. Tāpat arī Rīgā esot Rīgas domes ieguldījums. Jēkabpilī, protams, vecāku līdzmaksājumam nebūšot Rīgas cenas.  Atbildot uz jautājumu par to, vai līdzīgi kā Mārupē tiek gaidīts pašvaldības atbalsts 20 000 eiro apmērā par gadu, S. Klezberga sacīja, ka šie 20 000 eiro, strādājot ar trim komandām, seguši viena mēneša maksu par ledus īri. Jēkabpilī sākotnēji ledus laukumu varētu izmantot trīs stundas dienā. Viss esot atkarīgs no trenētiesgribētāju intereses. R. Laviņa sporta studija gribētu darbu Jēkabpilī sākt 2020. gada septembrī.
    Gan S. Klezberga, gan deputāti secināja, ka ir grūti runāt par kaut ko konkrētu un vērtēt šo piedāvājumu, ja nav zināmas izmaksas. Arī Jēkabpils dome vēl nevarot par tādām runāt, jo halle nav nodota ekspluatācijā. Taču ledus īre varētu būt apmēram kā Daugavpilī – 128 eiro bez PVN  par stundu. Vienojās, ka S. Klezberga līdz nākamajai komitejas sēdei sagatavos informāciju par nepieciešamo naudas plūsmu pa gadiem un informēs par to domi. Tad deputāti jau konkrētāk varētu šo piedāvājumu vērtēt nākamajā attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas sēdē pēc divām nedēļām. 
     No S. Klezbergas sacītā varēja secināt, ka sporta studija vēlētos no pašvaldības puses vismaz ledus izmantošanas maksu. 
     Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps BD sacīja, ka  R. Laviņa  sporta studiju attiecībā par iespējamo sadarbību jaunajā multihallē uzrunājusi iepriekšējā domes vadība, tāpēc tagad tikusi piedāvāta prezentācija. Taču tas nenozīmējot, ka tiks izvērtēta tikai šī iespēja, jo ir arī citas hokeja skolas. Maksa par Jēkabpils halles ledus nomu varētu būt līdzīga kā Daugavpilī un Liepājā, un tādai vajadzētu būt arī vecāku maksai par treniņiem, jo esot skaidrs, ka vecāki  nevarēšot samaksāt tādu cenu kā Rīgā vai Pierīgā.  Tagad gaidīšot R. Laviņa studijas finanšu aprēķinu piedāvājumu, kādu viņi vēlas pašvaldības atbalstu, kāda varētu būt maksa vecākiem, kas finansēs tērpus u. c., un tad varēšot secināt, ko darīt. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Iesmeju
  Iesmeju
  pirms 8 mēnešiem

  Nu kā lai vecā pilsētas valdība neuzunātu R.Laviņu, ja cien.Nitiša k-ga ģimene, un arī viņš pats, ir ciešās draudzīgās attiecībās ar R.Laviņu un viņa ģimeni. Vajaga tak savējos visur iedabūt un atbalstīt!!!

  Atbildēt
 2. nuja
  nuja
  pirms 8 mēnešiem

  Iesmiet jau vari par visu,bet kādreiz der kaut ko arī izdarīt.Draudzība pati par sevi arī ir laba lieta.Neiebilsti?

  Atbildēt
 3. krolls
  krolls
  pirms 8 mēnešiem

  Jēkabpilī naudas un cilvēku resursi ir ierobežoti un puišiem jau ir basketbols, futbols, volejbols. Vai ir loģisks pamats par dārgu naudu šeit trenēt arī jaunos hokejistus? Nebūs tā, ka rezultātā cilvēku un naudas pietrūks visiem?

  Atbildēt
 4. Spartak čempion
  Spartak čempion
  pirms 8 mēnešiem

  A ko ta jaunajā ledus hallē darīs? Veterāni šaibu dzenās, vai zemledus makšķernieki trenēsies ledus urbšanā? Tā ka vajadzēs atpogāt Rodim kādus pārdesmit tūkstošus.

Pievienot komentāru