Rubeņos kopīgiem spēkiem tapis jauns vides objekts
ILZE BIČEVSKA

19. un 20. augustā in­­te­resenti un palīgi tika aicināti uz vecās pienotavas ēkas sienu apgleznošanas pasākumu Rubeņu ciemā. 
   Kā stāsta šīs akcijas organizatore, vietējā jauniete Laura Rubiķe, ideja par to, ka veco ēku, kas atrodas ceļa malā, vajadzētu padarīt acij tīkamāku, savulaik radusies pagasta pārvaldes vadītājai Intrai Kurmei. 
     – Tālāk šajā pasākumā iesaistījās arī mūsu novada jaunatnes lietu speciāliste Jurgita Bareika, kura savukārt uzrunāja piedalīties arī mani, – stāsta Laura.
Šā gada maijā Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā notika Eiropas Parlamenta biroja rīkotais pasākums «Balso Tu! Kā?», kura laikā jaunieši no Jēkabpils, Vie­sītes un Jēkabpils novada prezentēja savas idejas par to, kā uzlabot vidi pašu ap­dzīvotajā vietā. Laura aizstāvēja ideju par to, kā gadiem neizmantoto pienotavas ēku Rubeņos pārveidot par skatāmu vides objektu. 
     – «Stilīga pienotavas ēka Rubeņos» – tā saucās mūsu projekts. Tā realizēšanai daļa naudas iegūta šajā «Balso Tu! Kā?» pasākumā, bet vēlāk es šo ideju aizstāvēju arī Jēkabpils novada domes komitejas sēdē, un arī pašvaldība deva savu artavu mūsu vides objektam. Tad palīgā nāca mana agrākā vizuālās mākslas skolotāja Ilona Kantāne, ar kuru kopā uzzīmējām paredzēto attēlu skices, un tad jau sekoja šis divu dienu darbs aizvadītās nedēļas nogalē un šīs nedēļas sākumā, – stāsta Laura Rubiķe. 
    Akcijas laikā ar noturīgām krāsām tika apgleznotas visas četras vecās pienotavas sienas. Zīmējumu tēma: četri gadalaiki un gulbji, kas savulaik mituši Rubeņu parka dīķī. Laura stāsta, ka viņai palīgos šajās divās dienās bija atnākuši ap divdesmit vietējie iedzīvotāji. Nu lielākais darbs te padarīts, bet viņai vēl esot padomā apgleznoto pienotavas ēku izgaismot ar gaismas ķermeņiem, kas darbojas ar saules bateriju palīdzību.
    Laura Rubiķe patlaban ir Daugavpils universitātes tiesību zinātņu studente, bet, kā pati teic, mājas un dzimtā puse viņai joprojām ir ļoti svarīgas. Laura saka paldies par sadarbību visiem, kuri atnāca uz pienotavas apgleznošanu. 
    – Jo īpaši liels paldies maniem vecākiem: mamma mums akcijas laikā gatavoja ēst, savukārt tētis palīdzēja nogludināt apgleznojamās sienas robus, špaktelējot un aiztaisot tajā spraugas, – stāsta Laura Rubiķe.  
 
Materiāls ir sagatavots Rubeņos kopīgiem spēkiem tapis jauns vides objektsar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem  mērķprogrammā «Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma». 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (17)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Tā jau pienotav, ne vist ferm! Vajdzej govs zīmet nevis kauč kāds putns.

  Atbildēt
 2. viedoklis
  viedoklis
  pirms 1 gada

  Nu tagad izskatās pēc spoku mājas. Pa gabalu jau nevar saprast, kas tie baltie ir. Izskatās pēc rēgiem. Un kur tik spilgta krāsa sienām? Un kur tur ir redzams kas stilīgs??? Ja jau atrodas ceļa malā, šofers, kamēr pētīs, grāvī iebrauks. Karoče bija piena māja, tagad spoku māja. Ah, tad vēl grib izgaismot. Domāju, ka tos gaismekļus nospers viens un divi. Tie saucamie gulbji tur varēja nebūt. Būtu kādus košuma krūmus apstādījuši kaut no ceļa puses, vot tie iedos mājai dzīvīgumu. Un bleķa jumtu arī varēja nokrāsot. Ja jau dara, tad dara. Un cik tas viss joks izmaksāja? Nemālēja jau par saviem līdzekļiem. Kaut kā aizrakstījos šodien par daudz.

  Atbildēt
 3. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Ja jau tā butka atrodas ceļa malā, tur varēja ierīkot publisku tualeti. A ko tagad beztolku stāvēs izmālēta koši raiba kā papagailis.

  Atbildēt
 4. var paciest
  var paciest
  pirms 1 gada

  Bez pāris štukām tagad pat caurumu grīdā tev neviens netaisīs! Tad vēl būvprojekti, būvvaldes utt. Kur tev jaunieši tādu naudu ņems? Sliet tagad Rubeņu centra ainavā kakātavu, ko vēl ne? Turpat 200 metri tālāk ir gan kultūras nams, gan parks ar āra tualetēm un autostāvvietu.

 5. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Iepriekšējie komentētāji nezina, ka Rubeņi sen ir populāri ar gulbjiem, kas jau kopš baronu laikiem ligzdo dīķī un dažreiz uzbrūk nevainīgajiem parka apmeklētājiem. Vērotāja replika pareiza un brīdinoša.. Objekts novērsīs šoferu uzmanību. Cerams, ka Jēkabpils novada vadība tur uzliks zīmi 30. Ja nelīdzēs, mobilais fotoradars un Veričinskis ātri ieviesīs kārtību.

  Atbildēt
 6. Jefiņš
  Jefiņš
  pirms 1 gada

  Domā, ka tur būs pastāvīgs CP postenis? Ēkas priekšpusē derētu saniknota buļļa statuja, tā arī iedvestu bailes pārgalvjiem.

 7. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Ideja jāattīsta arī pie mums Jēkabpilī. Visas padomju laika neapgūtās būves būtu jāapglezno. NVO tikai jāuzraksta projekts, lai dome piešķir naudu krāsām. Mākslinieki paši pieteiksies.

  Atbildēt
 8. blett
  blett
  pirms 1 gada

  Nu ko jau tu muldi? Visus graustus nobrucināt un no pilsētas izvest! Vo tā ir, ka īpašumi sadalīti, viens uz otru skatās un neko nevar izdarīt.

 9. sivēn
  sivēn
  pirms 1 gada

  Pie normālas vecenes vienmēr sanāk kā vajag. :D

 10. sivēn
  sivēn
  pirms 1 gada

  Pie normālas vecenes vienmēr sanāk kā vajag. :D

 11. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Tur labāk varētu būt viesnīca, kur istabu noīrēt uz dažām stundām, ja ir spiedīga vajadzība, bet āra apstākļi neatbilstoši atpūtai.

  Atbildēt
 12. ahahhhaah
  ahahhhaah
  pirms 1 gada

  Ar nosaukumu Baltais Gulbis

 13. beakaunīgais sivēns
  beakaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Baltais gulbis jau ir. Brrr!! Vajaga kaut ko citu - romantisku nosaukumu,lai ar draudzeni ir kur atpūsties, vienu strēķi, kad uznāk tāda vēlēšanās.

 14. ahahhhaah
  ahahhhaah
  pirms 1 gada

  Tagad vasara, zālītē krūmmalē labāk kā tavā butkā.

 15. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Savā ziņā Tev taisnība,jo, ja kaut kas nesanāk kā vajag,tad mierīgi var aibildināties,ka man šķita dzirdu kādu nākam šurp.:DDD

 16. sivēn
  sivēn
  pirms 1 gada

  Pie normālas vecenes vienmēr sanāk kā vajag. :D Nu bļin, kas te sanāca par čē pē. Laikam baigi gribējās danest da sivēnam baltu patiesību.

 17. Maija
  Maija
  pirms 1 gada

  Lai tak jaunieši darbojās! Cik naudiņas bija, tik arī izdarīja. Vismaz iemācījās kaut ko arī sakopt, censties vides labā. Bija arī plāns, saskaņošana ar pagastu. Labāk tā, nekā tikai sēdēt istabā, gudri muldēt un gaidīt, kamēr kāds investors no zila gaisa nokritīs un visu te izdarīs pašu vietā. Celtniecības cenas jau arī tagad astronomiskās, lai kaut ko pārbūvētu!

  Atbildēt

Pievienot komentāru