Saeima lēmusi – Jēkabpilij būt kopā ar novadiem
SARMĪTE RUTKA

Otrdien un trešdien Saeima turpināja likumprojekta «Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums» izskatīšanu trešajā lasījumā un apstiprināja arī vairākas jaunās pašvaldības. 
           Vispirms Saeima nolēma, ka septiņas valstspilsētas – Rīga, Liepāja, Daugav­pils, Jūrmala, Rēzekne, Jel-gava  un Ventspils – būs at-sevišķas pašvaldības. Līdz ar to atlikušās trīs – Jēkabpils, Ogre un Valmiera – veidos pašvaldības kopā ar apkārtējiem novadiem. Tomēr Saeima nolēma, ka arī septiņām pastāvīgajām valstspilsētām būs jāsadarbojas ar attiecīgajiem novadiem gan plānošanas dokumentu iz­strādē, gan arī civilās aizsardzības, izglītības un atkritumu apsaimniekošanas jomā. 
         Likumdevējs apstiprināja arī divus jaunveidojamos novadus, kuru dažas teritorijas iepriekš bija gribējušas apvienoties Sēlijas novadā. Tātad likumā jau apstiprināts Aizkraukles novads ar administratīvo centru Aiz­krauklē. Tajā ietilpst Aiviek­stes, Aizkraukles, Bebru, Daudzeses, Iršu, Jaun­jel­gavas, Klintaines, Kokneses, Mazzalves, Ne­retas, Pilskal­nes, Seces, Sērenes, Skrī-veru, Staburaga, Sunākstes, Vietalvas un Zalves pagasts, kā arī Aiz­kraukles, Jaun­jelgavas, Pļa­viņu un Kok­neses pilsēta. Koknesei ar šo likumu pilsētas statuss piešķirts no 2021. gada 1. jūlija.
         Augšdaugavas novadā ar administratīvo centru Daugavpilī ietilps Ambeļu, Bebrenes, Biķernieku, De­menes, Dubnas, Dvietes, Eg-laines, Kalkūnes, Kalupes, Laucesas, Līksnas, Maļino-vas, Medumu, Naujenes, Nīcgales, Pilskalnes, Prodes, Salienas, Skrudalienas, Sven­tes, Šēderes, Tabores, Vaboles, Vecsalienas un Višķu pagasts, kā arī Ilūkste un Subate. 
        Savukārt trešdien apstiprināja arī Jēkabpils novadu ar administratīvo centru Jēkabpilī. Tajā ietilps Ak­nīstes, Asares, Atašienes, Ābeļu, Dignājas, Dunavas, Elkšņu, Gārsenes, Kalna, Krustpils, Kūku, Leimaņu, Mežāres, Rites, Rubenes, Salas, Saukas, Sēlpils, Va-riešu, Viesītes, Vīpes un Zasas pagasts, valstspilsēta Jēkabpils un pilsētas Aknīste un Viesīte. 
        Pirms tam, pirmajās di­vās šī likumprojekta galīgā lasījuma dienās, Saeima lēma, ka valsts un pašvaldību kopīgu funkciju realizēšanai tiek izveidoti Kur­zemes, Zemgales, Rīgas, Vidzemes un Latgales administratīvie reģioni, kuru statusu un darbības nosacījumus regulēs atsevišķs li­kums. Tika atbalstīts arī Valsts prezidenta  priekšlikums, ka iedzīvotāju kopīgās identitātes stiprināšanai un kultūrvēsturiskās vides saglabāšanai un ilgtspējīgai attīstībai pilsētu un pagastu piederību latviešu vēsturiskajām zemēm – Vidzemei, Latgalei, Kurzemei, Zemga­lei un Sēlijai – regulēs atsevišķs likums.
Saeima nākamnedēļ vēl turpinās likumprojekta «Ad­ministra­tīvo teritoriju un ap­dzīvoto vietu likums» izskatīšanu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par materiāla «Saeima lēmusi – Jēkabpilij būt kopā ar novadiem» saturu  atbild SIA «Brīvā Daugava». 

Tēmturis: #SIF_MAF2020

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (10)

 1. apsveicami!
  apsveicami!
  pirms 7 mēnešiem

  Veselais saprāts tomēr uzvarēja saujiņu vietējo novadu varasvīru un varassievu, kuru savtīgajām aktivitātēm Sēlijas novada daudzināšana bija tikai aizsegs. Šī ir pēdējā laika labākā ziņa.

  Atbildēt
 2. Bet?
  Bet?
  pirms 7 mēnešiem

  Cik likumīga ir lēmumu pieņemšana ārkārtas situācijas laikā, attālinātā režīmā? Te vai tik nav tiesai darbs?

  Atbildēt
 3. Pakakle
  Pakakle
  pirms 7 mēnešiem

  Jatiesjas ja, tuksa sile,ka lai tagad dzivo .

 4. !
  !
  pirms 7 mēnešiem

  Ļoti pareizi, loģiski, perspektīvi

  Atbildēt
 5. ?
  ?
  pirms 7 mēnešiem

  Ne tur loģikas, ne perspektīvas, ne lauku pagastu attīstības! Valdības murgs par kuru pēc 10 gadiem kārtējo reizi neviens atbildību neuzņemsies.Absolūta vienaldzība par iedzīvotāju viedokli.

 6. paklau
  paklau
  pirms 7 mēnešiem

  nebrauc ar muti iedzīvotāju vārdā

 7. vienādi
  vienādi
  pirms 7 mēnešiem

  Zalāna un Pūces reformas ir tikai politiķu diktāts, nevienu neinteresē tautas labklājība, bet vara.

  Atbildēt
 8. tauta
  tauta
  pirms 7 mēnešiem

  Stājies viņu vietā un izdari labāk.

 9. tautai
  tautai
  pirms 7 mēnešiem

  Tā jau jebkuram var pateikt. Ko nozīmē stājies viņu vietā? Es esmu jau savā vietā. Katram savā vietā darbs jādara labi. Varbūt mani kāds tāpat kritizē, un var būt pat pamatoti. Ja esi kādā vietā - strādā. Ir taču, piemēram, teātra un kino kritiķi. Ja tie ko kritizē, ne aktieri, ne režisori nesaka - stājies manā vietā un izdari labāk.... Nu, domu cerams saprati...

  Atbildēt
 10. tā ir
  tā ir
  pirms 7 mēnešiem

  Sen atpakaļ vienam mūrniekam aizrādīju, ka, viņa tikko mūrētā, sienas daļa jāpārmūrē,par ko viņš man pikti atteica - tad nāc un mūŗē. Atbildēju, ka es, lūk ,varu stāties tavā vietā un bez problēmām mūrēt, bet Tu manā vietā neko nespēsi izdarīt. Esmu būvinženieris. Tā ir ar tiem "pseidokritiķiem".

Pievienot komentāru