Saeimas deputātu kandidātu vidū – daudzi jēkabpilieši
Jānis Apīnis

No 18. jūlija līdz 7. augustam  Centrālajā vēlēšanu komisijā notika  deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 13. Saeimas vēlēšanām. Kā zināms, tās notiks sestdien, 2018. gada 6. oktobrī. Vēlēšanu kārtība noteikta Satversmē, Saeimas vēlēšanu likumā, kā arī vairākos citos tiesību aktos. Saeimas vēlēšanu sarīkošanā ir iesaistītas trīs līmeņu vēlēšanu komisijas – Centrālā vēlēšanu komisija, 119 republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas, kā arī  vēlēšanu iecirkņu komisijas Latvijā un ārzemēs.  
 
   9. augustā Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis  Cimdars radio un televīzijā informēja, ka šogad kandidātu sarakstus  iesniegušas 16 partijas un partiju apvienības. Tas  par trīs  ir vairāk nekā 2014. gada Saeimas vēlēšanās. Kopā pieteikti 1470 deputātu kandidāti, un uz vienu no 100 Saeimas deputātu vietām pretendē 15 kandidātu. Salīdzinot ar iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, sarakstos pieteikto kandidātu skaits palielinājies – 2014. gadā Saeimas vēlēšanās piedalījās 1156 deputātu kandidāti.
   Lai informētu savus lasītājus un potenciālos vēlētājus, «Brīvā Daugava»  caurskatīja visus iesniegtos sarakstus, noskaidrojot tajos  kandidātus  Zemgales vēlēšanu apgabalā no Jēkabpils un apkārtējiem novadiem (dzīvesvieta   vai darbs). Par­­tijas tekstā  izkārtotas  sa­rak­stu iesniegšanas secībā, kādā tie ir reģistrēti Cen­trā­lajā vēlēšanu komisijā un pub­licēti tās interneta vietnē.
    Jaunā Konservatīvā par­tija – Nr. 8 Ivars Joelis (Jēkabpils), SIA «Ošukalns», SIA «Sileo», SIA «Full EP» prokūrists.
    Latvijas reģionu apvienība – Nr.3 Mārtiņš Svilis (Jēkabpils), Jēkabpils pašvaldī­bas deputāts, SIA «Mar­teks noma» un SIA «Mar­teks» vadītājs, SIA «Pace» val­­des loceklis; Nr. 9  Zane Ozola (Jēkabpils), Jēkab­pils Agrobiznesa koledžas direktora vietniece audzināšanas jautājumos;  Nr. 17 Jā­nis Bite (Lielvārdes no­vads), Salas novada deputāts, Lielvārdes novada paš­valdības jurists.
    Partija «Attīstībai/Par!»  – Nr. 7 Sanita Kalniņa (Krust­­­pils novads, deklarētā dzīvesvieta Rīga); SIA «Fida­balt international» grāmatvedības eksperte; Nr. 16 Egīls Zeps (Jēkabpils), SIA «Zip-pro» valdes loceklis.
   Partija «Jaunā vienotība» – Nr. 3 Leonīds Sal­ce­vičs (Salas novads), Jēkab­pils pašvaldības deputāts, Jēkabpils reģionālās partijas valdes priekšsēdētājs; Nr. 6 Va­lentīns Kukla (Jēkab­pils), SIA «Goldkorn» valdes lo­cek­lis, Jēkabpils Reģi­onā­lās partijas valdes loceklis.
   Zaļo un Zemnieku sa­vienība – Nr. 5 Guntis Kal­niņš (Jēkabpils), 12. Saei­mas deputāts; Nr. 17 Ligita Upīte (Jēkabpils), Jēkabpils NVO resursu centra valdes lo­cekle, projektu vadītāja.
   «Saskaņa» sociāldemokrātiskā partija – Nr. 1. Ivars Zariņš (Jēkabpils), 12. Saeimas deputāts; Nr. 2 Vitālijs Orlovs (Jēkabpils), 12. Saeimas deputāts;  Nr. 6. Alla Beļinska (Viesītes novads), Latvijas Cistiskās fibrozes biedrības valdes priekš­sēdētāja;  Nr. 10 Ja­ros­lavs Ga­­­veiko (Jēkab­pils), AS «Im­mer Digital» pārdošanas me­nedžeris.
   Latvijas Krievu savienība – Nr. 3 Sergejs Vol­kovs (Jēkabpils), SIA «Mat­reks» šoferis; Nr. 6 Ligita Sip­ko (Jēkabpils), SIA «Jē­kab­­­pils  autobusu parks» au­­­to­­busu mazgātāja.
    Nacionālā apvienība «Visu Latvijai – «Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» – Nr. 10 Normunds Pastars (Jē­kab­­pils), jaunsargu instruktors.
    Politiskā partija «KPV LV» – Nr. 1 Kaspars Ģir­ģens (Jēkabpils, Jēkabpils paš­valdības deputāts, SIA «Krustpils ceļavējš» un «Krustpils ceļavējš 3» darba aiz­sardzības speciālists; Nr. 9 Svetlana Iftodija (Jē­kab­pils), māmiņu biedrības «Atspulgs» valdes priekšsēdētāja; Nr. 14 Roberts Vī­bāns (Jēkabpils), AS «Latv­­energo» informāciju sistēmu inženieris.
    Partija «Par alternatīvu» – Nr.1 Artūrs Malta (Jēkabpils novads), pašnodar­binātais.
   Vairāku partiju vai apvienību   Zemgales vēlēšanu ap­­gabala sarakstos nav ne­viena kandidāta, kas pārstāvētu Jēkabpili vai apkārtējos novadus. Un tās ir: Rīcības partija,  «No sirds Latvijai!», «Prog­re­sī­vie», «Latviešu na­cionālisti», «LSDSP/­KDS/G­KL», Lat­vijas centriskā partija.
   BD arī turpmāk informēs lasītājus par dažādām ar Saeimas vēlēšanām  saistītajām aktualitātēm. l
 
Uzziņai
No 30. dienas pirms vēlēšanu dienas ir aizliegts izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus televīzijā. Savukārt vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta radio, publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos, valsts un pašvaldību institūcijās un kapitālsabiedrībās, kurās valstij vai pašvaldībai pieder vairāk nekā 50 procenti akciju. Internetā, izņemot partiju un partiju apvienību mājaslapas, dienu pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā ir aizliegts izvietot maksas priekšvēlēšanu aģitāciju.
Priekšvēlēšanu aģitāciju balsošanas laikā aizliegts izvietot arī vēlēšanu iecirkņos un 50 m no ieejas iecirknī.
 
Fakti
Tiesības kandidēt Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir vecāki par 21 gadu.
Latvijā varēs balsot 955 iecirkņos,  ārzemēs – 121 iecirknī.
Saeimas deputātu kandidātu vidū 68,3% ir vīriešu, bet 31,7% – sievietes. 
Lielākajai daļai jeb 79,2% deputātu kandidātu ir augstākā izglītība, 20,3% – vidējā izglītība, bet astoņiem kandidātiem jeb 0,5% – pamatizglītība. 
Pilna informācija par partiju programmām un deputātu kandidātiem atrodama CVK mājaslapā www.cvk.lv.
 
Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem  mērķprogrammā «Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma». 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (22)

 1. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Visu politiski aktīvo jēkabpiliešu vārdā atļaujos novēlēt mūsu deputātu kandidātiem veiksmi vēlēšanās un, nežēlojot personiskos resursus, godam pildīt vēlētājiem dotos solījumus, kas padarīs mūsu jauko pilsētu tūristiem vēl pievilcīgāku un citādi foršu.

  Atbildēt
 2. ĶĒMS
  ĶĒMS
  pirms 1 gada

  Esmu pārliecināts, ka Leonīds tā arī darīs, to saku balstoties uz objektīviem faktiem, kaut par viņu nekad neesmu balsojis.

 3. eh!
  eh!
  pirms 1 gada

  Tie ir darītāji? :DDDDDDDD Aļo, stulben! Es ar naudu protu rīkoties simtreiz prātīgāk. Simtreiz labāk protu ieklausīties cilvēkos, viņu vēlmēs, simtreiz vairāk palīdzēt. A kam tādi cilvēki kā es, ir vajadzīgi? Valstij? Valstij tādi cilvēki nav vajadzīgi. Ar to arī viss ir izteikts.

 4. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Ko, Eh, es tādu pateicu? Novēlēju tikai veiksmi un izdošanos. Par darīšanu tikai pēc stāšanās amatā varēsim diskutēt.

 5. to eh!
  to eh!
  pirms 1 gada

  Ko neesi deputātos, vai, vismaz, kanditātos, noteikti nobalsotu par to sarakstu, kurā Tu būtu. Nu kas ir? Vai Tev krekls par īsu, vai apenes pārāk izdilušas? :DDDD

 6. eh!
  eh!
  pirms 1 gada

  Neeju deputātos dēļ tādiem idiotiem kā tu.

 7. eh!
  eh!
  pirms 1 gada

  Novēlu tev, lai tev vienā jaukā reizē pietrūktu pat to nodilušo apeņu.

 8. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Šodien Divu krastu radio dzirdēju Leonīda priekšvēlēšanu rullīti, kurā viņš novēl bagātu Latviju. Kāpēc vienmēr tiek pieminēta bagātība? Vai laime tomēr nav labāka par bagātību? Es domāju, ka nevis jānovēl Latvijai bagātību, bet lai Latvijā visi cilvēki būtu laimīgi. Vot tā būtu pareizi.

  Atbildēt
 9. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Uzskatu, ka Salceviča kungs absolūti neko nepareizu nepateica. Laime tomēr ir mentāla rakstura un psiholoģijas jēdziens, kas nav nemaz tā viegli panākams pildot Satversmē noteiktās funkcijas valsts pārvaldē. Mazais Leonīds, Sibīrijas izsūtījumā būdams, ļoti labi zina, kas ir nabadzība salīdzinājumā ar bagātību. Tad jau labāk, ka mēs visi - laimīgie un nelaimīgie varam atļauties braukt ar biezajiem BMW X6 nevis kā tagad tikai daži, bet pārējie sarūsējušos audikos, opelīšos un citos divdesmitgadīgos fordiņos. Es laikam atkal balsošu par Salceviča kungu.

 10. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Īpaši stulbais, neaizmirsti tādu lietu, ka nauda, arī vara sabojā cilvēku ātri, un uz visiem laikiem. Nu negaidi no bagātā kādus darbus. Papriekš viņi padomās par sevi, un tikai tad, nu varbūt, nu kaut kad, citreiz par citiem. Tā tas ir. Nabags pēdējās bikses novilks un atdos. Bet dzīve ir dzīve, un pienāk reize, kad tas bagātais vēršas pie nabaga pēc palīdzības. Un tas nabags ir augstsirdīgs, viņš palīdzību neatteiks. Es domāju, ka Leonīdam laiks doties atpūsties, dzīvot priekš sevis. Lai nāk vietā jaunie: enerģijas pilni, ar mūsdienu izglītību un pats galvenais , ar tīrām sirdīm. Vecie krabji ir noiets etaps. Kas to būtu padomājis, ka puse valsts iedzīvotāju pametīs savas mājas? Šodien runāju ar diviem policistiem. Viens no viņiem brauks uz Angliju savā atvaļinājumā lasīt bumbierus un ābolus, lai nopelnītu savai ģimenei iztiku. Tas ir normāli? Kādas viņiem ir algas? Un kādas algas ir aizgaldu barokļiem? Kādus kalnus viņi gāž, ja pār aizgalda malai neredz, kas notiek ārpusē? No kā dzīvo pensionāri, vispār nav saprotams. Aj, ko te runāt vispār? Tev to nesaprast!

 11. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Es arī pazīstu to policistu. Ne jau iztiku ģimenei viņš uz Angliju gādāt brauc. Viņš vienkārši ir slims, maniaks pret āboliem un bumbieriem, bet Anglijā tie ir baigi lielie - pajautā pats, ja man netici! Tur viņš mēnesi iztrakojas un pēc tam gadu ir mierīgs. Bet VP policistiem tagad maksā labi, nav kā pirms pāris gadiem, kad daži strādāja vairākos darbos kā Salcēvičs, bet tikmēr blēži, zagļi un pārējie negodīgi uzdzīvoja.

 12. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  600 eiro policistiem, tas ir maz. Viņiem, cilvēkiem, kuri reāli strādā, un ne tikai viņiem, vajag vismaz štukas divas mēnesī. .

 13. ak vai
  ak vai
  pirms 1 gada

  Aizgaldu urkšķiem gan derētu algas samazināt uz trešo daļu un pārsēdināt uz dienesta opeļiem, redzēsiet, kā valsts uzreiz uzplauks. Naudas nezinās, kur grūst.

 14. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Valsts nostāsies uz attīstības ceļa tikai tādā gadījumā, ja 100%-gi nomainīsies visi deputāti gan Saeimā, gan pašvaldībās, kā arī nomainīs vismaz 80% amatpersonu, kuras vienkārši jau ir aizsēdējušās bezdarbībā velkot valsti tikai uz leju. Galvenais ir tas, ka paši vairs nesaprot savu nodarījumu. Tikai kādu pakustini, ar reizi būsi par ienaidnieku.

  Atbildēt
 15. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Tie jaunie jau atkal nezinās, kā to putru maisīt. Piedegs un ko tad?

 16. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Vecie ar savām vaļīgajām rokām to putru ir piededzinājuši tiktāl, ka katlu vairs atberzt nevar, tas jālidina ārā. Jaunie ir gurdri, stipri, bet viņi negrib līst politikā, jo jaunība ir viena, tā ir jāizbauda. Man jaunatnes domas ļoti patīk. Nedomā, ka jaunatne guļ uz lauriem. Tā vēro... Un zini, striķi kādreiz trūks... Un tas piedegušais katls lidos...

 17. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Pēc visa šitā paredzu, ka Krapa kungs mazliet pasteidzās, pārejot pozīcijas pusē. Kad Salceviča kungs ieies Saeimā, par ko Jēkabpilī reti kāds šaubās, viņš arī Aivaru iekārtotu labā vietiņā vai vismaz par Jēkabpils mēru iegrozītu. Toties tagad, kas notiks ar pilsētas domi, ar pašlaik pozīcijā esošajiem, pat pats Vējonis nespēs prognozēt.

  Atbildēt
 18. he he
  he he
  pirms 1 gada

  A ko tad nepakonsultēji savu korišānu krapu?

 19. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Es jau Aivaram teicu, ka Leonīds agrāk vai vēlāk par šito atriebsies vai citādas ziepes savārīs, bet viņš tikai smaidot teica - būs labi, būs labi. Var jau būt, ka arī būs labi, jo viņš Salceviča kungu pat labāk par mani pazīst. Leonīdam jau arī, kad aizies Saeimā, lielā interese par Jēkabpili var pāriet, jo Rīgā taču pavērsies plašāki horizonti un ar meitu arī jātiek galā, jo viņa galvaspilsētā, kā prese ik pēc laiciņa ziņo, visādus kosmetoloģiskus pigorus taisa, kas tēvam un citiem radiem var arī nepatikt..

 20. trakums
  trakums
  pirms 1 gada

  Kā visi raujas pie varas. Ar ragiem un nagiem. Bet, kad ir jāstrādā iedzīvotāju interesēs, tad nav.

  Atbildēt
 21. Pacients no psihenes
  Pacients no psihenes
  pirms 1 gada

  Pēc visa spriežot aptaujai tepat lapas malā par populārākajā partijām ir aizbraucis šīberis. 75% par KPVLV skaidrs, ka nav nopietni. Hakeri uzdarbojas vai?

  Atbildēt
 22. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Es tādās pat domās. Jau paliek pavisam smieklīgi. :DDD Kaut kas tur ar to aptauju nav riktīgi. Pilnmēness taču arī nav.

Pievienot komentāru