Saistībā ar vīrusu Salas novadā veic ārkārtas situāciju pasākumus
ILZE BIČEVSKA

Valdība 12. martā pieņēma lēmumu visā Latvijā saistībā ar vīrusa “Covid 19” izplatību izsludināt ārkārtas situāciju. Piektdien, 13. martā, skolās mācības tika pārtrauktas, kā arī ierobežota kultūras, sporta u.c. pasākumu norise. 
Kā šīs situācijas diktēto rīcību realizē mūsu novadu skolās? 
 
Salas vidusskolā apzina skolēnu tehnoloģisko nodrošinājumu
      -Sekojam norādēm un aicinājumiem ievērot piesardzības pasākumus. Jau vakar vakarā pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas klašu audzinātājas sazinājās ar skolēniem un to vecākiem. Jā, ir tādi audzēkņu vecāki, kuri reālajai situācijai ir pieslēgušies tikai tagad, tos tad arī informējam. Patlaban gaidām “online” sapulci, ko iniciē Latvijas Pašvaldību savienība, kur lemsim par tālāku rīcību. Tā kā līdz 14. aprīlim skolās mācības notiks attālināti, tad šodien (13. martā – aut.) līdz pulksten 12.00 visām Latvijas skolām līdz jāiesniedz Izglītības un zinātnes ministrijai informācija par tiem skolēniem, kuriem mājās nav interneta pieslēguma un datora, lai izveidotu rekomendācijas, kā nodrošināt mācību procesa nepārtrauktību. Arī mēs patlaban veicam situācijas izpēti, - stāsta Salas vidusskolas direktore Sanita Madalāne. 
   Viņa norāda, ka Salas vidusskolas pedagogiem ir gan pietiekošas  digitālās prasmes, gan tehniskais nodrošinājums, lai varētu veikt mācību procesu attālināti. Kā norādīja direktore, skolotāju atalgojums no šā mācību procesa nemainīšoties.
-Skolotājiem ir portatīvie datori. Šodien plānosim sīkāk, kā skolotāji vadīs mācības. To varēs veikt arī no mājām. Vadoties no drošības apsvērumiem, esam atcēluši žetonu vakara pasākumu, kā arī autoapmācību teorijas kursu. Bet 17. martā plānotais centralizētais eksāmens angļu valodā notiks, un tas būs klātienē – skolā. Par tālākajiem – vācu valodas un krievu valodas centralizētajiem eksāmeniem, kas bija plānoti 18. un 19. martā -, pagaidām nevaru sacīt. Tas ir ministrijas kompetencē, - stāsta S. Madalāne. 
 
Bērnudārzā „Ābelīte” liek vecākiem aizpildīt IzM sagatavotās veidlapas
     Salas novada bērnudārzā „Ābelīte” šorīt vecākiem, kuri atveduši savas atvases, kā pirmais pienākums ir aizpildīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IzM) sagatavoto iesnieguma formu, ar kuru tie apliecina, ka nav bijuši vīrusa skartajos reģionos. 
      -Šo iesnieguma formu mēs savā e-pastā saņēmām jau vakar ap pulksten 19.30. Veidlapas izdrukājām, un patlaban tās tiek aizpildītas. Tās būs jāaizpilda katra mūsu bērnudārza audzēkņu vecākam, arī tiem, kuri šorīt savus bērnus uz dārziņu neatveda. Un mēs centīsimies šīs aizpildītās veidlapas no visiem savākt jau šīs dienas laikā. Tāpat esam atcēluši visus bērnudārzā paredzētos pasākumus, - stāsta bērnudārza vadītāja Inga Pastare. 
     Viņa teic, ka šodien dārziņā audzēkņu ir mazāk, kas varētu būt saistīts ar to, ka pārtrauktas klātienes mācības skolā: ģimene nolemj nevest uz mācību iestādēm gan vecākos, gan jaunākos bērnus. „Ābelīte” arī pagaidām nepieņems jaunus audzēkņus – pusotru gadu vecos bērnus, kuri būtu uzsākuši mācības aprīļa sākumā. Vadītāja informē, ka patlaban iesniegums par to, ka ir bijis kontakts ar “Covid 19” inficēto vai būts epidēmijas skartajā teritorijā, no neviena no vecākiem saņemts neesot. Viena ģimene paziņojusi, ka savu atvasi uz bērnudārzu nevedīs mēnesi. 
    „Ābelītē” tiek veikti papildu dezinfekcijas pasākumi – virsmu, durvju rokturu u.c. dezinfekcija. 
      -Principā stingra sanitāro normu ievērošana ir mūsu ikdiena, vien patlaban veicam arī papildu pasākumus. Nedaudz būs jāpārkārto ēdināšanas plāni, jo audzēkņu skaits pa dienām var mainīties, bet arī šajā ziņā mēs esam pietiekoši elastīgi. Kopumā viss pie mums norit mierīgi un kontrolēti, - stāsta I. Pastare. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru