Sāk šaubīties, vai varēs atļauties multifunkcionālo sporta halli
INESE ZONE

Preses konferencē Jēkabpils domē plašsaziņas līdzekļu pārstāvji interesējās par Jēkabpilī plānotās multifunkcionālās sporta halles projekta gaitu. Kā informē Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, šobrīd iepirkuma process halles projekta izstrādei ir pagarināts līdz 18. oktobrim. 
    – Šobrīd ir iecerēts celt halli ar divām atsevišķi atdalāmām zālēm bumbas spēlēm ar 1000 skatītāju vietām un ledus halli ar 300 skatītāju vietām. Protams, būs arī palīgtelpas, ģērbtuves, du­šas, trenažieru zāle, vieta kafejnīcai. Projekts paredz arī āra laukumu, kur uzspēlēt strītbolu, volejbolu. Kad projekts būs gatavs, redzēsim aptuvenās izmaksas, un tas, kādas tās būs, var ietekmēt to, vai halle tiks celta vai nē. Valsts halles celtniecībai garantē 1,6 miljonu atbalstu, pārējais ir jāsedz pašvaldībai, un tie varētu būt kādi 10 miljoni. Ir iespēja, ka varētu runāt par at­balstu ar Izglītības un zinātnes ministriju, bet par to vēl jārunā. Tās summas ir tik lielas, ka nevaram uzreiz pa-teikt, ka tiešām celsim. Tas viss ir jāskatās kopā ar valsts atbalstu citām programmām, jo tuvākajā nākotnē daudz naudas vajadzēs tranzītceļu tīkla un citiem būvniecības projektiem. Jau to īstenošanai būs jāņem aizdevumi. Nevar domi pa-kļaut nesamērīgam kredītu slogam. Turklāt pašvaldībai ir jāfinansē arī citu tiešo funkciju izpilde. Nevaram palikt bez ielu remontiem. Samērīgumam jābūt. Dosim šo jautājumu deputātiem izlemšanai un vaicāsim fi­nanšu speciālistiem, kā mums budžetā ir ar naudas plūsmu, vai varam to atļauties, – sacīja R. Ragainis. Viņš gan minēja arī plusus, ko var dot halle. Piemēram, to, ka mūsu reģionā tādas hal­les nav. Tuvākās tikai Dau­gavpilī un Ogrē, un Jēkabpilī kā reģiona centrā arī vajadzētu šādu halli. Tāpat arī sporta veidu attīstība un jaunu talantu rašanās neesot iespējama, ja nav atbilstošas infrastruktūras.  
  Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko tajā pašā preses konferencē ar vietējiem medijiem, kurā tika runāts par halles celtniecību, brīdi vēlāk, kad iztirzāja jautājumu par to, vai pašvaldība plāno turpināt pilsētas mikrorajonu rekonstrukciju, pauda savu, kā pats teica, subjektīvo viedokli par halles būvniecību.  
   – Ir rekonstruēts Bebru ielas mikrorajons, kurā tagad ir autostāvvietas, un iepriekšējā sasaukumā bija vienošanās, ka rekonstruēsim Viesītes un Nameja ielas mikrorajonu un pakāpeniski sakārtosim arī citus pilsētas mikrorajonus. Manuprāt, par to ir jādomā, jāvērtē, varbūt jāveic  iedzīvotāju aptauju, kas ir svarīgākais –  multifunkcionālās halles būvniecība vai mikrorajona iekškvartāla rekonstrukcija un stāvlaukumu būvniecība, – sacīja A. Rutko. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (13)

 1. !
  !
  pirms 11 mēnešiem

  Priekš kam tā jācēl? Ja cilvēki izbrauc un katrā skolā ir laba sporta zāle.

  Atbildēt
 2. Ruks
  Ruks
  pirms 11 mēnešiem

  Mēs balsojam par iekškvartāliem. Ielas šauras, bedrainas-aoto nevar samainīties. Viesītes mikrorajonā nekad nav veikti nekādi darbi

  Atbildēt
 3. piebildīšu
  piebildīšu
  pirms 11 mēnešiem

  Kalpaka laukumu arī taisījās pārbūvēt. Tak izdomāja, ka tomēr pilī naudu grūdīs. Pils ir svarīgāka Ragaiņaprāt. Kā tauta domā, poh.

  Atbildēt
 4. Jēkabs
  Jēkabs
  pirms 11 mēnešiem

  Nevar tekošās lietas veikt, kur nu vēl uz kakla...stulbums.

  Atbildēt
 5. Ana
  Ana
  pirms 11 mēnešiem

  Pilnigi noteikti necelt!

  Atbildēt
 6. ?
  ?
  pirms 11 mēnešiem

  Zāli nopļaut-trūkst naudas,ziemā sniegu notīrīt-trūkst naudas.Kāda vēl tur halle,tad jau pilsēta būs galīgi nolaista !

  Atbildēt
 7. eh!
  eh!
  pirms 11 mēnešiem

  Tak vēl Kena parka estrāde jābūvē pēc dizaina pielīdzinātai Kena parka tualetei. Karoče irsā ir ar tiem plāniem...

  Atbildēt
 8. Frīdis
  Frīdis
  pirms 11 mēnešiem

  Šaubas liecina,ka mums tagad ir neizlēmīga pilsētas vadība. Halle ir vajadzīga un tā ir jābūvē. To esmu jau teicis vairākkārt, pamatodams savu viedokli, neatkārtošos.gan tie kas lasīja atceras,kas neatceras tiem arī nekas nav jāzina,lai turpina sēdēt savos kaktos un purpināt par savu "grūto"dzīvi.

  Atbildēt
 9. patiesībā
  patiesībā
  pirms 11 mēnešiem

  Pasaki, vai dome būs spējīga uzturēt halli?

 10. Frīdis
  Frīdis
  pirms 11 mēnešiem

  Ir tāda paruna;neuztraucies par mātes ... mantu,kamēr tēvs dzīvs. Tikpat labi varētu uztraukties ,vai rīt neiestāsies pasaules gals un dzīvi pavadīt vienos uztraukumos. Pamatā Halle pati sevi uzturēs un pašvaldības atbalsts tur būs niecīgs ap 4-5%. Jā, var teikt,ka uzturēs arī nodokļu maksātāji ,bet paši sportisti arī ir nodokļu maksātāji.Tā kā tā tukšā retorika par kaut kādiem mistiskiem nodokļu maksātājiem,kas to vien darīs kā maksās halles vajadzībām, nepārliecina.;)))

 11. to Patiesībā
  to Patiesībā
  pirms 11 mēnešiem

  Pateisībā dome to halli neuzturēs, to uzturēsim mēs - nodokļu maksātāji.

  Atbildēt
 12. Frīdim
  Frīdim
  pirms 11 mēnešiem

  Es gan neredzu kā tā halle var nopelnīt gadā 600 tūkstošus gadā . Neviens to nav izskaidrojis. Kaut ko gan murgoja par Sanktpēterburgas daiļslidotājiem un Habarovskas hokejistiem.

  Atbildēt
 13. Frīdis
  Frīdis
  pirms 11 mēnešiem

  Mēs jau te varam strīdēties kaut visas dienas garumā,velkot to deķi katrs uz savu pusi.To zini Tu,to zinu es,to zina jebkurš cits,ka halles pelnīt vai nepelnīt spēja būs atkarīga tikai un vienīgi no tās vadības,ja tā sēdēs tikai kabinetos un dzers kafiju(?),tad.protams,nekas jēdzīgs nesanāk,bet ja aktīvi darbosies,organizēs dažādus, ar sportu saistītus pasākumus, tad tā lieta ies.Jā,kaut vai Pēterpils daiļslidotāli vai Japānas vingrotājas.Pēdējais pasākums man patiktu vislabāk.:)) Dodos uz otro maiņu,šodien vairāk nevarēšu te piedalīties.Lai veicas.

Pievienot komentāru