Sāk šaubīties, vai varēs atļauties multifunkcionālo sporta halli
INESE ZONE

Preses konferencē Jēkabpils domē plašsaziņas līdzekļu pārstāvji interesējās par Jēkabpilī plānotās multifunkcionālās sporta halles projekta gaitu. Kā informē Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, šobrīd iepirkuma process halles projekta izstrādei ir pagarināts līdz 18. oktobrim. 
    – Šobrīd ir iecerēts celt halli ar divām atsevišķi atdalāmām zālēm bumbas spēlēm ar 1000 skatītāju vietām un ledus halli ar 300 skatītāju vietām. Protams, būs arī palīgtelpas, ģērbtuves, du­šas, trenažieru zāle, vieta kafejnīcai. Projekts paredz arī āra laukumu, kur uzspēlēt strītbolu, volejbolu. Kad projekts būs gatavs, redzēsim aptuvenās izmaksas, un tas, kādas tās būs, var ietekmēt to, vai halle tiks celta vai nē. Valsts halles celtniecībai garantē 1,6 miljonu atbalstu, pārējais ir jāsedz pašvaldībai, un tie varētu būt kādi 10 miljoni. Ir iespēja, ka varētu runāt par at­balstu ar Izglītības un zinātnes ministriju, bet par to vēl jārunā. Tās summas ir tik lielas, ka nevaram uzreiz pa-teikt, ka tiešām celsim. Tas viss ir jāskatās kopā ar valsts atbalstu citām programmām, jo tuvākajā nākotnē daudz naudas vajadzēs tranzītceļu tīkla un citiem būvniecības projektiem. Jau to īstenošanai būs jāņem aizdevumi. Nevar domi pa-kļaut nesamērīgam kredītu slogam. Turklāt pašvaldībai ir jāfinansē arī citu tiešo funkciju izpilde. Nevaram palikt bez ielu remontiem. Samērīgumam jābūt. Dosim šo jautājumu deputātiem izlemšanai un vaicāsim fi­nanšu speciālistiem, kā mums budžetā ir ar naudas plūsmu, vai varam to atļauties, – sacīja R. Ragainis. Viņš gan minēja arī plusus, ko var dot halle. Piemēram, to, ka mūsu reģionā tādas hal­les nav. Tuvākās tikai Dau­gavpilī un Ogrē, un Jēkabpilī kā reģiona centrā arī vajadzētu šādu halli. Tāpat arī sporta veidu attīstība un jaunu talantu rašanās neesot iespējama, ja nav atbilstošas infrastruktūras.  
  Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko tajā pašā preses konferencē ar vietējiem medijiem, kurā tika runāts par halles celtniecību, brīdi vēlāk, kad iztirzāja jautājumu par to, vai pašvaldība plāno turpināt pilsētas mikrorajonu rekonstrukciju, pauda savu, kā pats teica, subjektīvo viedokli par halles būvniecību.  
   – Ir rekonstruēts Bebru ielas mikrorajons, kurā tagad ir autostāvvietas, un iepriekšējā sasaukumā bija vienošanās, ka rekonstruēsim Viesītes un Nameja ielas mikrorajonu un pakāpeniski sakārtosim arī citus pilsētas mikrorajonus. Manuprāt, par to ir jādomā, jāvērtē, varbūt jāveic  iedzīvotāju aptauju, kas ir svarīgākais –  multifunkcionālās halles būvniecība vai mikrorajona iekškvartāla rekonstrukcija un stāvlaukumu būvniecība, – sacīja A. Rutko. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (13)

  1. !
    !
    pirms 8 mēnešiem

    Priekš kam tā jācēl? Ja cilvēki izbrauc un katrā skolā ir laba sporta zāle.

    Atbildēt
  2. Ruks
    Ruks
    pirms 8 mēnešiem

    Mēs balsojam par iekškvartāliem. Ielas šauras, bedrainas-aoto nevar samainīties. Viesītes mikrorajonā nekad nav veikti nekādi darbi

    Atbildēt
  3. piebildīšu
    piebildīšu
    pirms 8 mēnešiem

    Kalpaka laukumu arī taisījās pārbūvēt. Tak izdomāja, ka tomēr pilī naudu grūdīs. Pils ir svarīgāka Ragaiņaprāt. Kā tauta domā, poh.

    Atbildēt
  4. Jēkabs
    Jēkabs
    pirms 8 mēnešiem

    Nevar tekošās lietas veikt, kur nu vēl uz kakla...stulbums.

    Atbildēt
  5. Ana
    Ana
    pirms 8 mēnešiem

    Pilnigi noteikti necelt!

    Atbildēt
  6. ?
    ?
    pirms 8 mēnešiem

    Zāli nopļaut-trūkst naudas,ziemā sniegu notīrīt-trūkst naudas.Kāda vēl tur halle,tad jau pilsēta būs galīgi nolaista !

    Atbildēt
  7. eh!
    eh!
    pirms 8 mēnešiem

    Tak vēl Kena parka estrāde jābūvē pēc dizaina pielīdzinātai Kena parka tualetei. Karoče irsā ir ar tiem plāniem...

    Atbildēt
  8. Frīdis
    Frīdis
    pirms 8 mēnešiem

    Šaubas liecina,ka mums tagad ir neizlēmīga pilsētas vadība. Halle ir vajadzīga un tā ir jābūvē. To esmu jau teicis vairākkārt, pamatodams savu viedokli, neatkārtošos.gan tie kas lasīja atceras,kas neatceras tiem arī nekas nav jāzina,lai turpina sēdēt savos kaktos un purpināt par savu "grūto"dzīvi.

    Atbildēt
  9. patiesībā
    patiesībā
    pirms 8 mēnešiem

    Pasaki, vai dome būs spējīga uzturēt halli?

  10. Frīdis
    Frīdis
    pirms 8 mēnešiem

    Ir tāda paruna;neuztraucies par mātes ... mantu,kamēr tēvs dzīvs. Tikpat labi varētu uztraukties ,vai rīt neiestāsies pasaules gals un dzīvi pavadīt vienos uztraukumos. Pamatā Halle pati sevi uzturēs un pašvaldības atbalsts tur būs niecīgs ap 4-5%. Jā, var teikt,ka uzturēs arī nodokļu maksātāji ,bet paši sportisti arī ir nodokļu maksātāji.Tā kā tā tukšā retorika par kaut kādiem mistiskiem nodokļu maksātājiem,kas to vien darīs kā maksās halles vajadzībām, nepārliecina.;)))

  11. to Patiesībā
    to Patiesībā
    pirms 8 mēnešiem

    Pateisībā dome to halli neuzturēs, to uzturēsim mēs - nodokļu maksātāji.

    Atbildēt
  12. Frīdim
    Frīdim
    pirms 8 mēnešiem

    Es gan neredzu kā tā halle var nopelnīt gadā 600 tūkstošus gadā . Neviens to nav izskaidrojis. Kaut ko gan murgoja par Sanktpēterburgas daiļslidotājiem un Habarovskas hokejistiem.

    Atbildēt
  13. Frīdis
    Frīdis
    pirms 8 mēnešiem

    Mēs jau te varam strīdēties kaut visas dienas garumā,velkot to deķi katrs uz savu pusi.To zini Tu,to zinu es,to zina jebkurš cits,ka halles pelnīt vai nepelnīt spēja būs atkarīga tikai un vienīgi no tās vadības,ja tā sēdēs tikai kabinetos un dzers kafiju(?),tad.protams,nekas jēdzīgs nesanāk,bet ja aktīvi darbosies,organizēs dažādus, ar sportu saistītus pasākumus, tad tā lieta ies.Jā,kaut vai Pēterpils daiļslidotāli vai Japānas vingrotājas.Pēdējais pasākums man patiktu vislabāk.:)) Dodos uz otro maiņu,šodien vairāk nevarēšu te piedalīties.Lai veicas.

Pievienot komentāru