Sāks Biržu internātpamatskolas un Biržu pamatskolas reorganizāciju
ILZE BIČEVSKA

Salas novada pašvaldības 22. februāra sēdē tika izskatīts jautājums par tās pārziņā esošās Biržu internātpamatskolas un Biržu pamatskolas reorganizāciju. Kā sacīja domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe, šis ir smags jautājums, kas vietējai varai jāatrisina līdz šā gada 1. septembrim. Lai arī abas skolas, pēc pašvaldības uzskata, ir labi strādājošas, šāds lēmums jāpieņem, jo valsts turpmāk vairs nenodrošinās internātskolu finansēšanu. 
   - Domājot, ko darīt tālāk, konsultējāmies ar Izglītības un zinātnes ministriju, nonākot pie secinājuma, ka patlaban labākais risinājums ir abu skolu reorganizācija, izveidojot jaunu izglītības iestādi – Biržu pamatskolu, - sēdē deputātiem stāstīja I. Sproģe. 
    Jaunizveidotā Biržu pamatskola turpmāk atradīsies Biržos, Podvāzes ielā 1, tagadējās internātpamatskolas telpās. 
    I. Sproģe sacīja, ka nav noslēpums, ka pašreizējās pamatskolas telpas ir pārāk mazas mācību procesa nodrošināšanai, neatbilst šodienas prasībām, un pašvaldība tuvākajā laikā tik un tā būtu nonākusi pie tā, ka Biržu pamatskolai būtu jāmeklē citas telpas. 
    Viņa arī norādīja, ka abu pašvaldības pārziņā esošo skolu reorganizēšana neglābjami skars daudzus tajās strādājošos pedagogus, notiks pedagogu izvērtēšana, kas nepieciešama, lai jaunizveidotajā skolā tiktu realizēta vispārējās izglītības mācību programma. Reorganizācija skars arī skolu speciālistus un tehnisko personālu. 
    - Būs jārisina jautājums par pašreizējās Biržu pamatskolas telpām. Vai tajās pārcelsim ģimenes atbalsta centra „Saulstari” bērnus laikā, kamēr norisinās deinstitucionalizācijas process? Vai tā būs atelpas brīža vieta tiem pensijas vecuma cilvēkiem, kuriem tā nepieciešama? Tāpat jādomā, kā labāk izmantot pašreizējās Biržu internātpamatskolas telpas. Vēl nav skaidrs, vai šajā skolā tiks sniegti arī internāta pakalpojumi, un vai šis internāts būs pieejams vienīgi mūsu novada bērniem? Patlaban domājam uzrunāt citas pašvaldības, jautājot, vai tās vēlētos, lai bērni, kuru dzīvesvieta deklarēta to teritorijā, mācītos un izmantotu internātu pie mums? Katrā ziņā mēs šos pakalpojumus būtu gatavi sniegt, - sacīja domes priekšsēdētāja. 
    Irēna Sproģe arī norādīja, ka izglītības iestāžu ēkas noteikti jāsaglabā labā stāvoklī, jo pastāv iespēja, ka valsts amatpersonas ar laiku var mainīt savu skatījumu internātskolu jautājumā. 
    Sēdē tika skarts arī jautājums par atlaišanas pabalstiem un neizmantoto atvaļinājumu kompensācijām darbiniekiem. 
    - Tās būs lielas izmaksājamās naudas summas, un patlaban izskatās, ka Izglītības ministrija un valsts šos pabalstus izmaksāt nevēlas, kaut līdz šim pedagogu algas tiek maksātas no valsts budžeta. Protams, ka mēs vērsīsimies IzM, prasot līdzdalību atlaišanas pabalstu jautājuma risināšanā, - sacīja I. Sproģe. 
    Domes sēdē tika lemts arī par šo izglītības iestāžu reorganizācijas komisijas izveidošanu. Pašvaldības vadītāja informēja, ka tajā strādās domes izpilddirektors Arnis Baumeisters, deputāti Inga Pastare un Ēvalds Stalidzāns, domes juriste Agnese Karaseva. Tajā aicināti piedalīties arī izglītības iestāžu audzēkņu vecāku pārstāvji un Jēkabpils novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Aivita Ķiploka, kā arī Biržu pamatskolas direktore Aija Grišule un Biržu internātpamatskolas direktore Svetlana Andruškeviča. Komisijai uz domes nākamo sēdi, kas paredzēta martā, jāsagatavo un jāiesniedz pašvaldībai apstiprināšanai šo abu izglītības iestāžu reorganizācijas plāns.  
    Šajā sēdē tika arī lemts par reorganizācijas komisijas priekšsēdētāja kandidatūru. Pašvaldības vadītājas vietnieks Juris Balodītis no I. Sproģes priekšlikuma uzņemties šo pienākumu atteicās. Tad deputāte Inga Pastare ieteica komisijas vadībā iecelt pašvaldības vadītāju I. Sproģi. 
   Ar septiņām balsīm par (uz sēdi nebija ieradušies deputāti Jānis Bite un Egīls Rušiņš), Salas novada pašvaldības deputāti nobalsoja par sagatavoto lēmuma projektu Biržu internātpamatskolas un Biržu pamatskolas reorganizācijas un reorganizācijas komisijas izveides jautājumā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (17)

 1. !
  !
  pirms 1 gada

  No Sēlpils aizraus arī Līkumu bērnus un paliks ne tikai tukša ēka, bet tukšs ciemats. Kaut Sproģes priekšā zeme pavērtos un viņa iekristu! Tādu iznīcību pagastam pat neviens karš nebija nesis

  Atbildēt
 2. ???
  ???
  pirms 1 gada

  Kur tad tu tik atpalikusi un esi palaidusi garām ziņu, ka pašvaldībai ir DI plāns un bērni tavos Līkumos palikt nedrīkstēs!!??To neizdomāja Sproğe, bet valdības ministri.Bērniem jāuzturas ğimeniski pietuvinātā un drošā vidē, Birži tam ļoti piemēroti,bet Līkumi čuhņa pie Daugavas.Manuprāt, ļoti tālejošs lēmums.Bet tev jau viss ne pa prātam, neko jaunu nepateici.

 3. Re: ???
  Re: ???
  pirms 1 gada

  Nemuldi, Sproģe! Ministrijas neko nelikvidē un neliek likvidēt. Deinst. plānu izstrādāja Zemgale piedaloties Salas novada Sproģei, Baumeistaram, Grandanei. Salas tukšos caurumus visu la i u grib aizpildīt ar kaut ko no Sēlpils. Raiņa klubu Sproge izzaga, tagad kārta bāreņu namam. Lielījās, ka b/n remontē un grūž ieksa 380 000 gadā un tagad cus, nekā nav. Ģimeniska vide var but jebkurā meža. būda, kur nu vēl Rumpa muižā, kas speciāli novēlēta bāreņiem.

  Atbildēt
 4. nesmīdini
  nesmīdini
  pirms 1 gada

  A,kas tajā klubā bija ko zagt? Valdmaņa vecās fotobildes,bāz kur grii tās..

 5. To: nesmidini
  To: nesmidini
  pirms 1 gada

  Mēbeles (krēsli, galdi, virtuves iekārtas, dīvāni), trauki, konferenču un skaņas iekārtas kopā par 100 000 Ls vai 142 000 euro

 6. ???
  ???
  pirms 1 gada

  Es neesmu Sproğe,un tu tiešām esi stulba,ja līdz šim to neesi sapratusi.Āmurgalva!

  Atbildēt
 7. Nu,
  Nu,
  pirms 1 gada

  Rasma,beidz taču vienreiz...cik var!

  Atbildēt
 8. Fredis
  Fredis
  pirms 1 gada

  Lamāties katrs prot, bet sniegt konkrētu savu problēmas risinājuma vīziju neviens neprot.

  Atbildēt
 9. eeeee
  eeeee
  pirms 1 gada

  Nu bus beigas internat skolas berni vakaros klainoja pa birziem bencikus papodiezdiem mekleja pipeja , un te vel bernunamu izdoma parcelt.

  Atbildēt
 10. Bbb
  Bbb
  pirms 1 gada

  Sproğe,tu vispār sajēdz ko dari? Vai tikai zini kā naudu zagt no iedzīvotājiem???? Liekat mierā pamatskolu!!! Idiotu bars... Mož vēl pansionātu uztaisīsi?!?!?!?

 11. Prātnieks
  Prātnieks
  pirms 1 gada

  Bērnu čalošana atdzīvinās Biržus.

 12. Īstā Sproģe
  Īstā Sproģe
  pirms 1 gada

  Ai, ejiet nahuj, zb jau, ko gribu to daru....

  Atbildēt
 13. marite
  marite
  pirms 1 gada

  ja nu jums intelekta limenis

  Atbildēt
 14. !
  !
  pirms 1 gada

  Bokis vadis to bāreņu namu Biržos. Blakus taisīs srotu, jo bērnu nav,bet mašīnās saprot un piki advokātiem vajag. Bet saka, ka šis spiez uz Sproģi, jo abi rokas pildījuši pie. bāreņu naudiņas

  Atbildēt
 15. šamais
  šamais
  pirms 1 gada

  Internāt skolā nav tikai Salas novada bērni,ļoti daudzi no Jēkabpils, Ābeļiem ,Kūkām. Līkumu bērniem tuvāka ir Salas vidusskola, tur nebūtu jāuzturas visu nedēļu, katru vakaru varētu atgriezties savā ierastajā vidē.

  Atbildēt
 16. A
  A
  pirms 1 gada

  Pareizi! Jau 9 gadus šo stulbo bērnu izmitināšanu Biržos Sproģe piekopa. Un ko tagad darīs Sēlpils pagasta bērni, kam nav skolas autobusu un netiek arī uz Salu? Salā pusdienas apmaksāt nevar, jo ļoti dārgas. Problēmu 100 un visas dēļ Sproģes tuvredzības

Pievienot komentāru