Sākta veloceliņa no Spuņģēniem uz Jēkabpili izbūve
Jānis Apīnis

     Jūlija pirmajā pusē Krustpils novada dome ārkārtas sēdē skatīja jautājumu  par aizņēmuma ņemšanu  Valsts kasē gājēju un veloceliņa izbūvei  no Spuņģēniem līdz Jēkabpilij. Lemjot par šo jautājumu, pašvaldība balstās uz  Ministru kabineta 2020. gada 29. jūnija rīkojumu Nr. 346  «Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid-19 izplatību».
     Balsojot 12 deputātiem «par» un vienam atturoties,  dome nolēma ņemt ilgtermiņa aizņēmumu 442 504,61 eiro Valsts kasē uz 30 gadiem ar Valsts kases no­teikto procentu likmi ar gada procentu likmes fiksēšanas periodu ik pēc 1 gada. Aizņēmuma pamatsummas un procentu at­maksu garantēs ar pašvaldības budžetu.  Noteikts šāds aizņēmuma izņemšanas grafiks: 2020. gada septembrī – 200 000 eiro,  oktobrī – 144 408 eiro, novembrī –  98 096,61 eiro. Aiz­ņēmums jāatmaksā no 2021. līdz 2050. gadam, ik gadus maksājot 14 750 eiro.
     Pašreizējā likumdošana, atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 20. punktam, nosaka, ka šādi lēmumi jānosūta izskatīšanai administratīvi teritoriālās reformas ietvaros apvienojamo pašvaldību (šajā gadījumā – topošā Jēkabpils novada) finanšu komisijai, kam jāpieņem galīgais lēmums.  Šāds balsojums apvienotās finanšu komitejas sēdē Jēkabpilī notika 9. jūlijā, un komisijas locekļi novada domes lēmumu par aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē apstiprināja.
     Krustpils novada domes priekšsēdētāja vietniece Kornēlija Brūniņa, kas pašlaik aizvieto atvaļinājumā esošo priekšsēdētāju, pastāstīja, ka veloceliņa būvdarbi jau ir sākušies un tos veic SIA «Ošukalns» (darbu vadītājs V. Vargulis). Tiek piesaistīti arī apakšuzņēmēji. Līgumu ar «Ošu­kalnu» pašvaldība noslēdza jau 8. jūlijā, kad vēl nebija zināms, vai saņems Valsts kases aizdevumu. Tāpēc līgums paredz garu darbu veikšanas termiņu – 24 mēnešus. Nu aizņēmums ir saņemts, un būvnieks ir solījis darbus beigt ātrāk, varbūt pat gada nogalē, ja meteoroloģiskie apstākļi to ļaus. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Spoks
    Spoks
    pirms 3 mēnešiem

    Atkal vēl viens veloceliņš no nekurienes (CSDD) līdz nekurienei Spunģēni, tur tak cilvēku vairs gandrīz nav palicis :((((, kas tur braukās ar tiem velosipēdiem. Nav kur naudu likt, goda vārds :(((.

    Atbildēt

Pievienot komentāru