Sākušās otrās līgas spēles futbolā
Juris Šteinbergs

Šogad Latvijas futbola čempionāta 2. līgā spēlēs  gan Jēkabpils, gan Viesītes komanda. 
    Sestdien un svētdien pirmās spēles jau aizvadīja «Jēkabpils SC/JSS».  Pirmajā spēlē izbraukumā pret   Rēzeknes NBJSS jēkabpilieši piedzīvoja zaudējumu ar 1:3 (1:1). Vārtus guva Maksims Potlovs. Savukārt otrajā mačā mājās pret Preiļu BJSS-2 mūsējie izcīnīja uzvaru ar 4:0 (0:0) (Rainers Ra­gainis – 2, Ingus Sila­kra­n­kers, Konstatntīns Bob­rovs). Nākamo spēli Jēkab­pils komanda aizvadīs mājās 27. maijā pret FK «Krāslava». 
    «Jēkabpils SC/JSS» galvenais treneris Dzintars Zvaigzne pastāstīja, ka šogad pēc pagājušā gada peripetijām, kad «FK Jēkab­pils/JSC»  tika izslēgts no pirmās līgas, komanda veidota no jauna. 
   – Visi futbolisti  ir mani esošie vai bijušie audzēkņi sporta skolā. Daļai ir  spēļu pieredze 1. līgā. Daļa  dzīvo Jēkabpilī, daļa mācās Rīgā. Pirms sezonas piedāvājumus spēlēt Jēkabpils ko­mandā izteicu arī vairākiem pieredzējušiem futbolistiem no pagājušā gada sastāva. Viņi atteicās, bet es divas reizes nepiedāvāju. Koman­das mērķis ir atgriezties  1. līgā. Uzskatu, ka mums tas ir pa spēkam jau šogad. 2. līgas komandu neesmu iepriekš vadījis, bet piecus gadus trenēju U18 komandu. Domāju, ka lielas atšķirības starp U18 čempionātu un 2. līgu nav. Mūsu galvenie  konkurenti Latgales zonā varētu būt Daugavpils  komandas,  – sacīja Dz. Zvaig­zne.  
  Jāpiebilst, ka uz «Pļaviņu DM», kas spēlē 2. līgas Vidzemes reģionā,  pārgājuši bijušie «FK Jēkabpils/JSC» futbolisti spēlētāji Gatis Kilbloks, Aigars Liņģis un Oskars Zeps. 
    Jēkabpilieši un viesītieši spēlē 2. līgas  Latgales zo­nā, kurā bez minētajām komandām startē arī   «FK «Krāslava», FK «K­alu­pe», «BFC Daugavpils-2» un «LDz Cargo/DFA».  Visas II līgas komandas no aprīļa līdz septembrim sacenšas četros reģionālajos turnīros, no­skaidrojot kat­ra reģiona pārstāvjus otrajam posmam. Otrajā posmā reģionu labākās ko­mandas sacenšas finālturnīra apakšgrupās, kuru uzvarētāji kvalificējas  finālam.
    Ja jēkabpilieši divas spēles jau aizvadījuši, tad «Sēlijas SS/Ilūkstes NSS» komandai debija paredzēta 20. maijā Ilūkstes stadionā pret FK «Kalupe». Sēlijas  Sporta skolas direktors Jānis Osis pastāstīja, ka apvienotās Viesītes un Ilūkstes komandas   mērķis ir uzvara   Latgales reģionā.    
     – Cilvēkresursi novados ir nestabili. Liela daļa jauniešu strādā Rīgā un pārāk bieži treniņos nevar piedalīties, tādēļ, lai komanda būtu konkurētspējīga, nācās meklēt sadarbības iespējas ar Ilūkstes novada Sporta skolu. Viņiem arī ir līdzīgas problēmas. Mums Viesītē nav vārtsarga, un tas  pilnīgi droši  būs ilūkstietis, bet laukuma spēlētāji būs ap­mēram puse uz pusi. No­teikti, ka stabili pamatsastāva spēlētāji būs Vie­sītes futbola audzēkņi Uģis Sale­nieks, Juris Zans, Edijs un Kristaps Čibuļi, Elvijs Dem­janovs, varbūt vēl kāds.  Komandas galvenais treneris ir Aleksandrs Vorotinskis no Ilūkstes, kam vienīgajam abās sporta skolās ir UEFA «A Pro» licence, bet viņa asistents ir  Raimonds Gai­lis.  Viesītieši un ilūkstieši trenējas atsevišķi, bet kopīgi treniņi notiek 1–2 reizes mēnesī. Pirms sezonas par iespēju spēlēt mūsu komandā interesējās arī vairāki jēkabpilieši. Mēs esam atvērti šādiem piedāvājumiem, taču dažādu iemeslu dēļ viņi pie  mums nepārnāca, – pastāstīja J. Osis.
    Mājas spēles komandas aizvadīs abās pilsētās.  Paš­laik ir paredzēts, ka četras notiks Ilūkstē un trīs Viesītē, bet attiecība var mainīties arī par labu Viesītei, jo futbola laukuma segums tur ir kvalitatīvāks. Arī J. Osis par galvenajiem konkurentiem nosauca «LDz Cargo/DFA».    
    Interesanti, ka ne jēkabpilietis Dz. Zvaigzne, ne viesītietis J. Osis pārāk augstu nevērtē kaimiņu pilsētas komandu izredzes. Pirmais Sēlijas derbijs, kad Jēkabpils un Viesītes/Ilūkstes komandas tiksies  savā starpā, paredzēts Ilūkstē 7. jūlijā.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru