Sākusies stirnu buku medību sezona: atceries par drošību!
Dārta Rasa Ozola, VP Sabiedrisko attiecību nodaļas praktikante

1. jūnijā oficiāli atklāta stirnu āžu medību sezona, tāpēc Valsts policija rīko pārbaudes, kuru laikā tiks kontrolēta likumīga medību norise un drošības prasību ievērošana. Īpaša uzmanība tiks vērsta tam, lai medību laikā netiku lietots alkohols vai citas apreibinošās vielas, kā arī netiktu pārkāpti medību ieroču aprites noteikumi. Lai medības noritētu veiksmīgi, policija aicina ievērot vairākus drošības pasākumus.
    Lai medību sezona noritētu droši un bez starpgadījumiem, Valsts policijas aicina medniekus atcerēties gan medību reglamentējošos normatīvos aktus, gan arī ieroču aprites jautājumus. Ja iespējams, pirms aktīvu medību gaitu uzsākšanas, ieteicams doties uz šautuvi un atkārtot šaušanas iemaņas, lai mednieks būtu drošs un pārliecināts par savu precizitāti, izdarot šāvienus. 
    Valsts policija arī atgādina, ka, atrodoties medību platībās, svarīgi uzmanīt gan savu, gan līdzcilvēku drošību un nešaut uz neskaidri redzamu mērķi un virzienā, kurā varētu atrasties kāds cits cilvēks. Tāpat policija aicina medību organizatorus īpaši nopietni attiekties pret pienākumu koordinēt mednieku izvietojumu medību platībās un uzsver, ka svarīgi uzraudzīt, lai neviens cilvēks nenonāktu ložu krustugunīs, šķērsojot citu medību platību robežu. Uzmanība tiks vērsta arī uz malumednieku notveršanu.
    „Medību sezonā aicinu ikvienu būt vērīgam un ziņot policijai, ja pamanītas nelikumīgu medību pazīmes, piemēram, ja aizdomīgas automašīnas tumsā apspīdina laukus un izdara šāvienus. Malumedniecība rada neatsveramu kaitējumu ne tikai dzīvnieku populācijai, bet arī apdraud citu cilvēku un mājdzīvnieku drošību, tāpēc būtiski, lai šādi gadījumi tiktu laikus atklāti un novērsti,” atgādina Valsts policijas Koordinācijas un kontroles pārvaldes priekšnieks Lauris Arājs un novēl drošu medību sezonu. 
   Valsts policija uzsver, ka svarīgi nebūt vienaldzīgiem un nekavējoties ziņot policijai gadījumos, kad pamanīti likumpārkāpumi medību laikā un apdraudēta mednieku un citu līdzcilvēku drošība. Tāpat par jebkuru informāciju, kas var palīdzēt atklāt medību nelikumīgu norisi, ikviens aicināts ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (14)

 1. Jefs
  Jefs
  pirms 1 gada

  Jā,visādi kadri atgadās arī starp licenzētajiem medniekiem, pirms gadiem desmit lasīju uz mežniecību atsūtītajā apkārtrakstā,ka NN pagastā pīļu medību laikā viens mednieks nejauši ievainots ar renkuļiem. Uz pīlēm ar renkuļiem?:)DDD

  Atbildēt
 2. blett
  blett
  pirms 1 gada

  Atkal tie maitas zvēriņus šaus!!! Nu tik badīgi, ka nosprāgs bez stirniņu gaļas!!! Anglijā faunu saglabā, rūpējas par to, liek milzīgus sodus, ja dzīvnieciņiem nodara pāri, pie mums, ka tik visus izšaut!!! Blet, riktīga pastalnieku zeme!!!

  Atbildēt
 3. Muļķis
  Muļķis
  pirms 1 gada

  Tu esi ar savu Angliju

 4. šausmas
  šausmas
  pirms 1 gada

  Dazādi mājlopi tiek katru dienu nokauti - tūkštošiem. Kāpēc par tiem neuztraucies?

 5. šausmas2
  šausmas2
  pirms 1 gada

  Tā jau meža dzīvnieciņiem ir grūta dzīve, un tad vēl paņem un nošauj zarazas nolādētie, aprij un izdirš. Pilna laime tiem dirsējiem.

 6. to šausmas2
  to šausmas2
  pirms 1 gada

  Neviens mednis,irbe vai meža pīle nedzīvo tādos apstākļos kādos mūsu putnu fermās vistas, tur gan ir šausmas.

 7. to/to šausmas 2
  to/to šausmas 2
  pirms 1 gada

  Dzīvojam Eiropas savienībā, visi lopiņi tiek uzturēti pēc augstākās klases, PVD par to rūpējas. Vai arī poh.

 8. prieks
  prieks
  pirms 1 gada

  Tad lieliski, bet visi tie lopiņi tāpat tiek noslepkavoti.,ar vai bez Eiropas labturības. Bet meža lopiņi arī tiek ziemas sezonā piebaroti tik labi, ka viens otrs zemnieks tā savus labturībā turētos lopiņus nebaro.:)DDD

 9. priekam
  priekam
  pirms 1 gada

  Nu tu jau toč tos zvēriņus ziemā neesi ne reizi pabarojis, bet es gan, Un man ir žēl to nabadziņu.

 10. prieks - priekam
  prieks - priekam
  pirms 1 gada

  Netrāpīji. Man meža zvēru barotava ir 200-ts metrus no mājas, nedzīvoju pilsētas mūros.:))) Vasarā sagriežu lapu slotiņas, siens pats par sevi. Meža cūkām vedu kartupeļus, saknes, zīles, bet tālāk no mājas. Cūkām arī garšo topinamburi , tos ēd labāk par kartupeļiem, pat iestādīju uz vienas stigas, par laimi tie ataug kaut no mizu drupačām un praktiski aug katru gadu, šad tad atjaunoju stādījumu.)))

 11. prieku priekam
  prieku priekam
  pirms 1 gada

  A kāds tev rezons barot? Tu savus draugus pēc tam apšauj un norij?

 12. to prieku priekam
  to prieku priekam
  pirms 1 gada

  To nu Tev nekad nesaprast. Zināms, ka viens muļķis ir spējīgs uzdot tik daudz jautājumu uz kuriem desmit gudrie nespēs atbildēt.:)DDDD Redzi, cits audzē puķes savam priekam, cits kaķus, cits suņus, bet vēl kāds cits neko neaudzēdams raksta bezjēdzīgus komentārus.:)DDD

 13. priekam
  priekam
  pirms 1 gada

  nu bet tu atzīsties. tu ņošauj savus draugus un pēc tam apēd

 14. prieks
  prieks
  pirms 1 gada

  Jau pēc Taviem komentāriem ir redzams, ka noteikti neesi piebarojis meža lopiņus, kaut to apgalvoji, bet runā tikai par šaušanu un aprīšanu. Tā jau ir tāda kā interneta slimība, ka 90% komentētāji komentē tematus par kuriem pašiem nav nekādas sajēgas un maļ tikai pašizdomātas aplamības. Tu esi garlaicīgs un neinteresants sarunu biedrs.

Pievienot komentāru