Salas novadā izņem nelikumīgus zvejas tīklus
Sagatavoja J. Apīnis

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki 5. jūnijā veica profilaktisku pārbaudi Sēlpils pagasta Vīķu ezerā, kur tika konstatēti un izņemti nelikumīgas izcelsmes zvejas tīkli bez jebkādiem marķējumiem aptuveni 300 m garumā. 
    Saistībā ar notikušo policija ir uzsākusi administratīvo lietvedību par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem, un tiek skaidrota iespējamā vainīgā persona. Par šādu pārkāpumu fiziskām personām uzliek naudas sodu no 280 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas, un atņem zvejas tiesības uz laiku līdz trim gadiem vai bez tiesību atņemšanas.
   Policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un, sastopoties ar maluzvejniecību, informēt par to policiju, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties personīgi tuvākajā policijas iecirknī.
 
 
Valsts policijas arhīva foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Līdaka
    Līdaka
    pirms 4 mēnešiem

    Tas protams ir milzīgs sasniegums - no ezera izvilkt tīklu un noperpelēt likuma pantus. Noķeriet taču to, kas tos tīkus ielika. Nevarat, ko? Jā, tur ir kāds laiciņš jānosēž krūmos odiem par barību. Vispār Salas novadā bezpriģels - neviens nav ieinteresēts zivju resursu sargāšanā. Tīklus liek arī citos ezeros, ķer līdakas saudzēšanas laikā.

    Atbildēt

Pievienot komentāru