Salas novadā katrs  «deķīti» velk tikai uz savu pusi...

Ir pagājuši vairāki gadi, kad Sēlpils pamatskolu ir pametuši pedagogi, tehniskais  personāls un bērnu čalas, smiekli... Tur ir palikuši tikai vecie skolas ēkas mūri, kas 130 gadus bija liecinieki daudzām uzvarām, zaudējumiem, pirmajai skolas mīlestībai, bet tie klusē un klusēs kā miruši... Cil­vēkiem, kuriem bija saistība ar Sēlpils pamatskolu, ir izsāpējusi sāpe, brūces sa­dzijušas, palikušas atmiņas, bet, izrādās, līdz laikam, kad šī gada 8. aprīlī  laikrakstā «Brīvā Daugava» tika publicēts raksts, kas daudzos bijušās Sēlpils pamatskolas pedagogos, vecākos, au­dzēkņos izraisīja sašutumu, neizpratni un sāpes, ko radīja meli un nepatiesi, nepamatoti apgalvojumi no Salas novada iestāžu amatpersonām. 
   Pasakiet, kurai ģimenei, kas godprātīgi veic sava bērna audzināšanas funkcijas, primāra ir bērna iepirk­šanās veikalā un pastaigas pa ciematu vai pilsētu pēc skolas nodarbībām! Pēc raksta preses izdevumā tad izrādās, ka tas ir svarīgi bāreņu nama «Līkumi» juridiskajam pārstāvim. Jūs bērniem esat arī vecāku vietā! Vai ir svarīgi, ka vārds «sa­va» nav īstajā vietā? Vai tas ir tik mazsvarīgi? Kurš ve­cāks pēc šādiem kritērijiem savam bērnam izvēlas mācību iestādi?
Vislielākais un visdziļākais sašutums mums ir par Biržu internātskolas direktores vietnieces teikto: «(..) Mazi atpalikuši mežonēni, mācību kvalitātes ziņā aplaupīti (..) mucā audzēti(..)» un daudzi citi aizskaroši izteikumi, kas adresēti bijušās Sēlpils pamatskolas pedagogu darbam un ma­zajām skoliņām, apšaubot darba kvalitāti. Vai izglītības iestādes vadības pārstāvis var šādi izteikties par savas izglītības iestādes bērniem novada sēdē? Jā, bērni nav visi vienādi, jo īpaši, kuri savos 7 gados ir tik daudz pārdzīvojuši, izdzīvojuši un atšķirti no mātes, tēva.... Iespējams, tieši tajā mirklī, kad viņi ir visvairāk nepieciešami. Tad šie mazie cilvēciņi paši cenšas sevi aizsargāt, pasargāt, bet īsti nesaprotot, no kā un kādā veidā.  Rētas ir dziļas, tās nesadzīst vienā dienā, mēnesī, ga­dā..., bet dažas arī paliek uz visu mūžu. Vai tāpēc viņš ir mežonēns? Vai bērna audzināšanu veic tikai skola? Kur paliek vecāku un aizbildņu atbildība par bērnu?
   Izlasot šī gada 11. aprīļa laikrakstu «Brīvā Daugava», atkārtoti mums nācās vilties.  Cienījamā Biržu internātpamatskolas direktore! Kā Jūs varat publiski apgalvot, ka bijušās Sēlpils pa­matskolas problēma ir «(..) skolēni neuztvēra stundu kā obligāto mācību darba formu (..)». Vai Jūs esat veikusi šīs mācību     iestādes darba daudzpusīgu izvērtējumu? 
     Bijušās Sēlpils pamatskolas skolotāji savus pedagogu pienākumus veica no tīrākās sirdsapziņas, bet arī papildus skolā aizvietoja daudziem bērniem vecākus. Apliecinājums tam ir, ka sākumskolas skolēns savu klases audzinātāju sauc par mammu un glaužas tuvāk, neatkāpjas ne soli. Vai tas ir tikai bērna reflekss vai  daudz ciešāka sasaiste starp izglītojamo un pedagogu?
    Visi bērni 100% nav izcilnieki un talantīgi mācību priekšmetos, bet visiem šiem bērniem ir savs mazais talantiņš, kas tikai jāpilnveido, kas arī bija viena no mācību un audzināšanas darba prioritātēm bijušajā Sēlpils pamatskolā. Ap­lie­cinājums tam bija pēdējā skolas mācību gada noslēguma pasākumā, kad ap 70% no izglītojamajiem saņēma atzinības rakstus, piemiņas balvas no Sēlpils pagasta padomes par sa­sniegumiem sporta sacensībās, mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos, pētnieciskajos darbos, muzikālajās un deju skatēs... Bijušo absolventu vecāki turpināja saņemt atzinības rakstus no bērnu jaunajām mācību iestādēm par teicamām un labām mācībām.... Vai tas ir sasniedzams vienā mācību gadā?  Vai vienkāršāk ir nonicināt bijušo un sen neesošo, bet savas problēmas neredzēt un nemeklēt tām risinājumu?
   Atvainojiet, bet, pārlapojot mūsu bijušās klases, mēs neviens neatminamies 9. klasi ar vienu izglītojamo, kurš mācības apguvis patstāvīgi datorklasē vai bibliotēkā!
   Mūsu mērķis nav meklēt attaisnojumus vai argumentus par bijušo, jo reālie fakti atrodas Jēkabpils zonālajā valsts arhīvā vai ir iznīcināti kā vēsturei mazsvarīgi fakti. Tas viss pieder vēsturei, ko nevēlamies šādā gadījumā pārlapot un neuzskatām par nepieciešamu.
    Cienījamie Salas novada deputāti! Jūsu diskusija ir par pilnīgi jaunas skolas veidošanu vai neveidošanu. Iespējams, ka tikai ir viedoklis par bijušās Sēlpils pamatskolas ēkas izmantošanu. Kā var domes sēdē diskutēt par vēl neesošas skolas zemo izglītības līmeni? Kā var domes sēdē novada iestādes vadītājs paust kā argumentus: «Bērns pats skaidroja... Bērni paši apg­al­vo...?» Vai uz šādiem argumen­tiem tiek lemts par jaunas skolas atvēršanu vai nē? Vai uz šādiem argumentiem tiek pieņemti domes sēdes lēmumi? Kāda būs skola? Galvenokārt tas ir atkarīgs ti­kai no jums — novada va­dī­ba. Lūdzu, neaizmirstiet, ka viss jāsāk no nulles, bet bi­jušo Sēlpils pamatskolu atstājiet vēsturei, tas neprasa finanšu līdzekļus, nesamazina darbinieku skaitu, citas pašvaldības nepārdomās, nepalielināsies izmaksas «Līkumos»...! 
   Sēlpils pamatskola mūsu atmiņās ir un paliks kā gaišs stariņš turpmākajos dzīves līkločos.
 
Bijušās Sēlpils pamatskolas pedagogi: Sandra Āriņa, Maija Medne, Honorata Grandāne, Baiba Kaktiņa, Maiga Ozoliņa, Tija Ciprusa, Lilita Skruze, Daina Bremze, Solvita Koja, Irēna Fjodorova, Lauma Remerte, Ieva Lāčplēse
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (27)

  1. aborigēns
    aborigēns
    pirms 9 gadiem

    Sēlpils skolas vienīgā patiesā problēma bija patrāpīšanās agresīvi noskaņotu Salas novada vadītāju ceļā. Viss pārējais - skolēnu skaits, izglītības kvalitāte, tehniskais nodrošinājums u.c. bija pilnībā konkurētspējīgs un visas nepilnības bija labojamas. Ar bērnu nama bērnu iesaisti skolās problēmas ir bijušas vienmēr - ir starp viņiem arī tādi, kurus integrēt vienkārši nav iespējams. Vai tas ir pietiekošs iemesls, lai publiskā vidē viņus par "mežonēniem" sauktu?

    Atbildēt
  2. Salas učene
    Salas učene
    pirms 9 gadiem

    Sēlpils skolas audzēkņi pirmos gadus nemaz nevarēja iekļauties Salas skolas dzīvē, tik zems bija viņu sagatavošanas līmenis. Protams, ka tādas skolas jāklapē ciet, un pareizi Sproģe izdarīja

    Atbildēt
  3. Sēlpilietis
    Sēlpilietis
    pirms 9 gadiem

    Sēlpilī bija sagatavošanas grupa. No tās bērni gāja Sēlpils skolā. No Sēlpils skolas bērni gāja uz Salas vidusskolu. Likvidēja Sēlpils skolu un bērni aizgāja uz pilsētas skolām un aizbrauca uz ārzemēm. Tagad Salas vidusskolā no pašvaldības 4100 iedzīvotājiem nevar salasīt vidusskolas klasēm pat 30 audzēkņus. Draud likvidēt Salas vidusskolas klases un paliks tā kā maza pamatskola. No jaunā mācību gada nebūs arī baseina, jo Jēkabpils pilsēta uzbūvēs savu. Visu naudu aizskaitīs citām pašvaldībām savstarpējos norēķinos par bērnu apmācību. Sēlpils pagasta bērnus Sproģe ienīst ar visu savu mazo koka sirdi. Visas pašvaldības cīnās par bērniem, katrs bērns zelta vērtē, bet te sūta 3 mājas tālāk - skolas autobusu nedosim, brīvpusdienas nedosim, nē 2 EUR dienā no bērna kasēsim par pusdienām. Vecākus izmisumā dzīsim. Iedzīvotāji jau apskata variantu: 1)Atdalīties no Salas pagasta un pievienoties Jaunjelgavas novadam, 2) Atrast pašvaldību, kas varētu aizvest uz kaimiņu novadu mūsu bērnus, jo man pat negribas savu bērnu vairs laist bērnu dārzā un skolā pie tik ciniskiem cilvēkiem kādi ir Salā

  4. līkais vecis
    līkais vecis
    pirms 9 gadiem

    Tukša retorika,kas pat neprasa atbildi. Pirms komentāru rakstīšanas vēlams izvērtēt pašam savas spējas pateikt kaut ko pēc būtības. Sēlpils skolas slēgšana ir un paliks uz toreizējo deputātu sirdsapziņas kā bezjēdzīgs lēmums,par kuru nākotnē būs jāatbild.Varat nešaubīties.

  5. Skolotāja - učenei
    Skolotāja - učenei
    pirms 9 gadiem

    Nevajag tā pazemot Salas vidusskolas skolotājus

  6. māmiņa
    māmiņa
    pirms 9 gadiem

    Kādas muļķības, no Sēlpils pamatskolas uz Salas vidusskolu aizgāja tikai 12 skolēni un 8 jau no pirmā semestra bija starp skolas labākajiem mācībās

  7. Speciālists
    Speciālists
    pirms 9 gadiem

    Ja Sēlpils skolas audzēkņi aizejot uz citu skolu, kas vienmēr rada zināmas grūtības bērniem, galvenokārt jau psiholoģiskās, ilgstoši (pirmos gadus) nevarēja iekļauties Salas skolas dzīvē, tas liek nopietni šaubīties par pašas Salas skolas pedagogu profesionalitāti. Ļoti nopietni liek šaubīties.

    Atbildēt
  8. Sēlpiliete
    Sēlpiliete
    pirms 9 gadiem

    Protams,ka bērniem bij grūti iekļauties Salas vidusskolā, bet tā jau nav bērnu vaina, bet Salas pedagogu. Un pilnīgas muļķibas,ka bērni netika līdzi mācībās, jo tieši tāpat,kā Sēlpils skolā saņēma pateicības par labām sekmēm, arī Salā mācoties saņēma gan pirmajā gadā, gan vēl joprojām. Tikai atšķirība ir tā ,ka Sēlpils skolā bij nevien plika pateicība, bet arī dāvanu kartes par sasniegumiem mācībās!

  9. no salas
    no salas
    pirms 9 gadiem

    Lieciet mieru Salas vidusskolas pedagogiem - tie ir profesionāli, atbildīgi un, jā, kas ļoooooooti daudziem nepatīk, prasīgi skolotāji!

  10. speciālists
    speciālists
    pirms 9 gadiem

    ... pedagogu profesionalitāti.

    Atbildēt
  11. mans ta doma
    mans ta doma
    pirms 9 gadiem

    neparasti lidziga situacija bija ar Liepeni. Neviens prieksnieks neinteresejas, kapec vecaki burtiski peksni savus bernus parcela uz citu skolu, respektivi, Krustpils pamatskolu. Jo prieksnieciniem bija izdeviga si situacija: vajadzeja realizet savu ideju - atvert skolu Variesos. Nu redzams rezultats. Domaju, visaizzvainotakie ir berni, kuri macas Laudona: mazakie varbut par to nedoma, bet ko var pateikt vecako klasu skoleni? To, ka vini un vinu vecaki tiek saukti par nodevejiem, nepatriotiem, meza ievestiem, neviens no pagasta vai novada neinteresejas par vinu sekmem, vinu domam par so skolu, vinu dzivi tur. Ar so atbalstu Selpils skolotajus, jo ne jau vini ir tie vainigie. Tapat jau tika zakati Liepenes skolotaji un direktore. Vajag tagad atzit, ka sadas runas bija kadam izdevigas. Domaju, ka pasvaldibai, jo ta ir, kas savu skolu atbalsta vai "noliek", beigas attopas pie sasistas siles...

    Atbildēt
  12. sēlpils
    sēlpils
    pirms 9 gadiem

    Trešdien Sēlpilī esot bijusi kaut kāda iedzīvotāju sapulce. Diez ko tur lēma? Par atdalīšanos no Salas?

  13. mans ta doma
    mans ta doma
    pirms 9 gadiem

    Variesos. Rezultats nu redzams. Visaizvainotakie sai situacija ir berni, kas macas Laudona. Mazakie varbut par to nedoma, bet ko var sacit vecako klasu skoleni? To, ka vini un vinu vecaki tiek saukti par nodevejiem, nepatriotiem, meza ievestiem, nedz pagasts, nedz novads neinteresejas par vinu sekmem, vinu dzivi , vinu domam par so skolu. Ar so atbalstu Selpils skolotajus. Ari Liepenes skolotaji un direktore tika vainoti visos grekos. Ne jau skola sai situacija vainojama, bet gan pasvaldiba, jo ta ir, kas savu

    Atbildēt
  14. Reālists
    Reālists
    pirms 9 gadiem

    Mīļie, cienījamie, godājamie sēlpilieši - padomājiet, lūdzu, cik no Jums reāli būtu ar mieru laist savu bērnu mācīties Sēlpils skolā ja no nākamā gada tā tiktu atjaunota?cik?....esmu pārliecināts ka 99% no Jums tik gudri bļauj ka vajag Sēlpils skolu utt., bet kad lieta nonāktu līdz darbam tad bērni turpinātu mācīties Salā. Par skolas autobusu - cik zinu, tad tiek atmaksāta braukšana ar "Toma" autobusies + tiek kaut cik (precīzi nezinu) kompensēta degviela ja ved ar savu auto. Vai tiešān novadam (arī Sēlijai) ir tik daudz liekas naudas autobusa iegādei? Vai tā būtu prātīga un efektīva naudas izmantošana? Par Salas pedagogu profenionalitāti šaubu vispār būt nevajadzētu - paskatieties uz skolas reitingu pēc sasniegumiem... Par brīvpusdienām - kur loģika, sēlpils bērniem brīvpusdienas vajag, bet Salas ne?... Pirms kaut ko runāt un spriest iesaku: 1. Padomāt par tā visa finanisālo pusi un vai ta tiešām novadam ir tik daudz naudas un ja nav tad no kurienes to dabūt..? 2. Palasiet likumdošanu par to, kas pašvaldībai ir un kas nav jānodrošina...Vai tiešām pašvaldīvai ir jāatmaksā visiem bērniem brīvpusdienas? 3. Vai tiešām Jūs (Sēlpils iedzīvotāji) to vēlaties? Vai tiešām Jums skola ir vajadzīga, vai viss šis ir tikai uz emocijām un atmiņām balstīta bļaušana?

    Atbildēt
  15. Jā
    pirms 9 gadiem

    Reālistam: 1) Nē, sēlpiliešiem nevajag skolu - atstāsim, lai tā sabrūk 2) Nē sēlpiliešiem nevajag skolas autobusu, lai bērni salst pieturā un var būt pat no kāda bērna varēs tikt vaļā, ja to paņems mašīnā kāds garāmbraucošs pedofīls 3) Nē, sēlpiliešiem nevajag skolas autobusu - lai Salas novada domes deputāti un pašvaldības darbinieki šogad izmaksā sev prēmijās EUR 70 000 tāpat kā pagājušajā, 2013.gadā pirms pašvaldību vēlēšanām uz 4.maiju - Latvijas Republikas valsts svētkiem. (Tur sanāktu 2 ļoti labi, jauni un lieli autobusi, bet mēs sēlpilieši piecietīsim, jo "mums apaļš mēnestiņš, tik spoži citiem nespīd viņš (Aspazija)". 4) jā, bērnos ieguldīt ir ļoti neefektīvi, atmaksāsies tikai pēc 18-25 gadiem 5) Mēs sēlpiliešu uzturēsim Salas novada treknās algas (pašas treknākās bijušajā Jēkabpils rajonā starp novadiem līdz mūža galam, klanīsimies, baidīsimies, bīsimies, glaimosim un lišķēsim).

  16. Jā, bet faktiski
    Jā, bet faktiski
    pirms 9 gadiem

    Bet faktiski, mēs rādām saliešiem, birziešiem un senās salas iemītniekiem, ka par savām tiesībām ir jācīnās. Un ja viņi reiz gāzīs savus kakla kungus, tad arī skolā saņems 1.un 2.klase bezmaksas pusdienas nevis piemaksās priekšnieces draudzenei. Salas novads saņem valsts dotāciju 14 200 EUR gadā ēdināšanai mērķdotāciju. Kam tā nosēžas kabatā? Ja Salas novads nekustēsies un steidzami, tad tūlīt nebūs vidusskolas klašu. Kāpēc Salas vidusskolā nav izlīdzināšanas klašu, lai palielinātu skolēnu skaitu un nedzītu bērnus pa pasauli? Kāpēc maznodrošināto ģimeņu bērniem ir jābrauc ar TOMA autobusu, bet tie, kuri maksā skaidrā naudā var braukt arī ar citiem autobusiem? Diskriminācija vai savas kabatas piepildīšana? Maršruta autobuss 3x mazāks nekā no rīta brauc cilvēki uz skolu, darbu, pie ārsta, uz veikalu. Speciāli vedot bērns nobrauc pat 1600 km, bet maksā par 1/2 un tikai EUR 0,07. Vai tā ir bezmaksas skolēnu pārvadāšana? Vai pašvaldība ir ko dzirdējusi par mašīnas amortizāciju, apdrošināšanu, ceļa nodokli un atjaunošanas izdevumiem? UN VAI TU VARI NOSAUKT KĀDU VIETU LATVIJĀ KUR NAV SKOLAS AUTOBUSA? ES MEKLĒJU UN NEVARU ATRAST - VIENS PAR OTRU LABĀKI, KATRAM BĒRNAM SAVA SĒDVIETA SKOLOTĀJS KURŠ NO RĪTA BĒRNUS UZŅEM AUTOBUSĀ UN VAKARĀ "IZSNIEDZ" VECĀKIEM. MAN PAT STĀSTĪJA, KA JA VECĀKS AIZKAVĒJAS MĀJU CEĻA GALĀ, AUTOBUSS STĀV UN GAIDA KAMĒR VECĀKS ATNĀKS, LAI TIKAI NEKAS NENOTIKTU

  17. prēmijas
    prēmijas
    pirms 9 gadiem

    Nu par tām prēmijām gan ir pārspīlēts un meli

  18. Par sevi
    Par sevi
    pirms 9 gadiem

    Jā, es gribu laist savus bērnus Sēlpils skolā sagatavošanas grupā un pēc tam Sēlpils sākumskolā. Un visur bērnus ved uz skolu ar skolēnu autobusu, pat nabadzīgajā Staburagā un Sunākstē mums blakus. Tur patram pagastelim savs autobuss, bet bagātajai Salai nav nekā. Tā degviela, ko var nopirt par kompensācijas parodiju, nenozīmē skolēnu bezmaksas pārvadājumus lauku apvidos ko paredz likums. Varbūt Salas centra iedzīvotāji nepieprasa bezmaksas pusdienas tādēl, ka viņu bērni skrien paēst pusdienlaikā uz dzīvokli Salas centrā? Manai draudzenei bērni tā dara. Un kāpēc mums, sēlpiliešiem, jāprasa brīvpusdienas Salas pagasta bērniem, lai viņi paši raksta iesniegumu. Tad viņiem arī varbūt teiks, ka "jūs neesat nekāds izņēmums, sēlpiliešiem arī nav brīvpusdienu".

  19. Tēvs
    Tēvs
    pirms 9 gadiem

    Tu pavadā pats savu bērnu pa bezceļiem, ziemā vispirms iztīri sniegu uz pašvaldības ceļa, ar savu mašīnu 80 km dienā un 12 gadus pēc kārtas, tas, gadījumā, ja ir 1 bērns un tad parunāsim par tavām emocijām un veselo saprātu

  20. Kompensācija
    Kompensācija
    pirms 9 gadiem

    Paskaidroju, ka autobuss ir 3x mazāks nekā uz Salu un pilsētu braucošo skaits - tikai uz bērnu dārzu un skolu Salā brauc 19+53. Būtu jābrauc vecākiem, kuriem mazi bērni, bet nevar tikt atpakaļ mājās un tādēl pielāgojas atdodot bērnus vest kam pagadās tai reizē - pašam, kaimiņiem, citiem bērnu vecākiem, vai brāļiem un māsām, kuri brauc uz Salu. Degvielas kompensācija ir smieklīga, 0,07 EUR/km uz skolu un no skolas, bet jābrauc taču ir 2 x vairāk, jo neviens tak nesēž Salā kamēr stundas beigsies, bet brauc atpakaļ uz mājām sēt, pļaut, kurināt vai ēst gatavot. Paskaitam summu mēnesī 30 km x 0,07=2,1 EUR dienā. 2,1 x 20 mācību dienas = 40,20 EUR. VAI TĀ IR BEZMAKSAS BĒRNU PĀRVADĀŠANA LAUKU APVIDOS KĀ TO PAREDZ LIKUMS? Ja tā grib risināt skolēnu pārvadājumus, tad ir jāapmaksā 100% degvielas un amortizācijas izdevumus par privāto transportu. . Tad jau tas izskatās tā: amortizācija 0,06+ degviela 0,07=0,13 EUR/km 0,13 x 60 km dienā x 20 mācību dienas = 180 EUR/mēnesī. Bet māmiņai, kura bērnus ved 108 km dienā ar mašīnu šī summa būs jau EUR 324 Un tad parēķiniet, vai tā ir izglītība spieejamības nodrošināšana?

  21. vecāki
    vecāki
    pirms 9 gadiem

    Protams,bērni, kas jau bija spiesti iemīt taciņu uz Salas vidusskolu un mācās jau 7 vai vecākā klasē, ja vecāki būs spējigi viņus palaist uz Salu neatgriezīsies, jo mēs vairs neticam pašvaldībai, ja šodien uzsāks apmācības, bet pēc nedēļas jau pateiks, tas nav ekonāmiski. Bet šobrīd ir lūgums sakārtot problēmas ar transportu, jo obligātā apmācība sākas jau no 5 gadiem, par šiem mazuļiem šobrīd novads nemaz nedomā,ne visiem vecākiem ir iespēja iegādāties personīgo auto un kompensācija par degvielu, pat nesedz nobraukto degvielas daudzumu. Valstī ir noteikts, ka pirmām divām klasēm ir brīvpusdienas, bet Salas vidusskolā vecākiem ir jāpiemaksā, bet Biržu pamatskolā ar novada lēmumu ir 0,8 , bet bērnu nama :Līkumi" darbinniekiem 1 eiro, vai tas ir godīgi? Ja nebūtu problēmas ar bērnu nokļūšanu Salas centrā, vai vispār būtu vajadzīgas kompensācijas par degvielu?

  22. Patiesi prēmija
    Patiesi prēmija
    pirms 9 gadiem

    http://salasnovads.lv/uploads/protokoli/Protokols7_2013.pdf SALAS NOVADA DOMES SĒDES PROTOKOLS Salas novada Salas pagastā 2013.gada 24.aprīlī Nr.7 21. Par naudas balvas piešķiršanu (I.Sproģe, A.Bārzdiņš) 1. Pamatojoties uz Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 3.panta ceturtās daļas 5.punktu, Pārejas noteikumu 12.punktu, nolikuma „Par atlīdzību Salas novada pašvaldībā” 10.1., 10.1.2.7.punktu, sakarā ar Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, ņemot vērā 2013.gada 18.aprīļa finanšu komitejas sēdes lēmumu, atklāti balsojot: PAR – 11 (R.Audriņa, G.Balodis, A.Bārzdiņš, S.Kaņepa, P.Krastiņš, R.Jakovļeva, G.Paeglis, I.Rēķe, E.Skuja, I.Sproģe, V.Vanaga), PRET – nav, ATTURAS – nav, Salas novada dome NOLEMJ: 1. Piešķirt naudas balvu ne vairāk kā vienas minimālās mēneša darba algas apmērā Salas novada pašvaldības iestāžu un struktūrvienību amatpersonām (darbiniekiem), kuru amati tiek finansēti no pašvaldības budžeta. Tālāk balso atsevišķi par katru deputātu un priekšnieci un piešķir katram pa Ls 200. Tā kā Salas novada pašvaldībā struktūrvienībās strādā 224 personas un 21 administrācijā un 13 deputāti (2013.gadā deputātu bija vairāk) tad summa ir iespaidīga!

    Atbildēt
  23. es pati dzirdēju
    es pati dzirdēju
    pirms 9 gadiem

    Par prēmiju Ls 50 000 apmērā pirms vēlēšanām, sapulcē 23.aprīlī uzdeva jautājumu Sproģei un viņa atbildēja, ka "Jā, jo mums jārūpējas par Salas novada pašvaldību darbinieiem." Uz ko viena mamma no zāles jautāja: "Jums par saviem darbiniekiem jārūpējas. bet kas par mums rūpēsies?" Tātad, tas atbilst patiesībai. Vai ir kāds, kurš vara tbildēt::vai Salas centra maznodrošinātie iedz'votāji saņem elektrības talonus 500 KW, jo cilvēki runā, ka Biržos saņem, bet Salas centrā "trūcīgi" talonu izmantotāji sēž domes namā. Vai tas tiešām taisnība?

  24. Problēmu izklāsts
    Problēmu izklāsts
    pirms 9 gadiem

    http://radio1.lv/novados/sala/item/11967-selpili-vecaki-pieprasa-skolenu-autobusu-salas-novada-vadiba-ciniski-atrunajas.html#comments

    Atbildēt
  25. Ko saka likums
    Ko saka likums
    pirms 9 gadiem

    21.1 pants. Pirmsskolas vecuma bērnu sagatavošanas obligātums (1) Piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošana pamatizglītības ieguvei ir obligāta. (2) Vietējās pašvaldības savā administratīvajā teritorijā nodrošina piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanu pamatizglītības ieguvei. (2002.gada 31.oktobra likuma redakcijā, kas stājas spēkā no 21.11.2002.) 21.pants. Pirmsskolas izglītības obligātums (Izslēgts ar 1999.gada 5.augusta likumu, kas stājas spēkā no 13.08.99.) 22.pants. Pirmsskolas izglītības programmas īstenošana (1) Pirmsskolas izglītības programmu īsteno vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs, pirmsskolas grupās, kā arī ģimenēs. Pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar speciālām vajadzībām īsteno speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs un grupās. (2) Piecgadīgo un sešgadīgo bērnu obligāto pirmsskolas izglītības programmu īsteno pirmsskolas izglītības iestādēs, speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, vispārējās izglītības iestāžu sagatavošanas grupās, kā arī ģimenēs, saņemot metodisku palīdzību pašvaldību pirmsskolas izglītības konsultatīvajā centrā. (Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 31.10.2002. likumu, kas stājas spēkā no 21.11.2002.)

    Atbildēt

Pievienot komentāru