Salas novada svētku maratons izskanējis
ILZE BIČEVSKA

Kā allaž, tā arī šogad Salas novada svētki tika svinēti vairākas dienas, kur katrā no tām savs vārds tika dots kādam no novada pagastu ciemiem: Sēlpilij, Biržiem un Salai. 
Salas novada svētki iesākās 19. maijā Sēlpilī ar pasākumu «Latvijai 100, Sēlpilij 810», kura laikā notika svētbrīdis Sēlpils baznīcā un izskanēja koncerts Zvej­nieklīča brīvdabas estrādē. Tam sekoja sportiskās aktivitātes Biržos piektdien, 25. maijā, kuru laikā notika stipro skrējiens, sporta spēles, kā arī basketbola soda metieni, strītbols, pludmales volejbols un dažādas atrakcijas bērniem. Un novada svētku kulminācija bija trešās dienas – aizvadītās sestdienas – pasākumu kopums Salā. Visa svētku programmas ideja šogad skanēja tā: «Atklāj novadu rakstos».
– Salā katru gadu novada svētku norises sākas ar ciemata iedzīvotāju modināšanu, kurā aktīvi iesaistās Salas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. Savukārt biedrība «Holista» svētku dienas rītā iedzīvotājus aicināja pavingrot, bet vēlāk arī nelielā nūjošanas pārgājienā pa Sakas salu. Bērnu un ģimeņu atrakcijās mums vienmēr ir liela apmeklētāju aktivitāte, jo novadā ir daudz bērnu, un šie visjaunākie novada iedzīvotāji kopā ar vecākiem visu rīta cēlienu ne tikai izklaidējās, bet arī piedalījās atrakcijās, kur varēja tikt pie balvām – dāvanu kartēm, – stāsta pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jolanta Grandāne. Rīta cēlienā Salas ciematā bija arī sporta pasākumi: futbola un orientēšanās sacensības jauniešiem un pieaugušajiem.
Salas novada svētku odziņa ir gājiens, kurā vienmēr piedalās pašvaldības uz­ņēmumi un izglītības iestādes, biedrības, iedzīvotāji un pašdarbības kolektīvi no Sēlpils, Biržu un Salas kultūras nama. 
– Gājiena dalībnieki arī šajā reizē bija padomājuši par noformējumu, viņiem uzgavilēja ciemata iedzīvotāji. Gājienam sekoja daudzveidīga novada svētku koncertprogramma gan ar pašu pašdarbības kolektīvu, gan viesu grupu uzstāšanos. Izskanēja labas atsauksmes par mūsu pašu ansambļa «Sala» uzstāšanos: viņu sniegums neesot atpalicis no vakara naglas – grupas «Tranzīts» snieguma. Vie­nīgā lieta, kam ik gadu Salas novada svētkos apmeklētāji pievērš mazāk uzmanības, ir mājražotāju tirdziņš. Cilvēki vairāk iesaistījās aktivitātēs, bet ar iepirkšanos neaizrāvās, – stāsta J. Grandāne. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. hohma
  hohma
  pirms 10 mēnešiem

  Sēlpils pagastam gan tika daudz! Dievkalpojumu organizēja draudze, simfoniskās mūzikas koncerts ir mūzikas skolas nopelns. Par zupu paldies! Aloīza Savicka izstāde arī cool, bet kur atrakcijas bērniem, sporta aktivitātes jaunatnei? Un kronis visam, ka afišās rakstīts Sproģes uzruna, bet viņa pat nevīžoja ierasties. Jaunai Balodītis dievkalpojumā 1.rindā, bet vēl iepriekš citai draudes prikšniecei teica, ka bazn;ica no valsts atdalīta un, lai i nenāk uz pagastu kop prasīt.

  Atbildēt
 2. saliete
  saliete
  pirms 10 mēnešiem

  man toties patīk ka šī žurnāliste nebūdama pasākumā tik meistarīgi prot visu aprakstīt, to jau sen esu ievērojusi, izcilas prasmes ar mazu piepūli

  Atbildēt

Pievienot komentāru