Salas novads piedalīsies reemigrācijas veicināšanas projektā
ILZE BIČEVSKA

Salas novada pašvaldība saņēmusi Zemgales Plāno­šanas reģiona pateicību par sekmīgu dalību projektā «Reemigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās». Iesniegtos projektus skatīja pieteikumu vērtēšanas komisija, un tās lēmums – piešķirt finansējumu četrām pašvaldībām 10 000 apmērā, lai tās īstenotu daudzveidīgus atbalsta pasākumus reemigrācijas veicināšanai. 
     Vēl šādu atzinību saņēmusi Jēkabpils pilsētas, Aiz­kraukles novada un Run­dāles novada pašvaldība. Jēkabpils pašvaldība plāno, ka līdz 2020. gada maijam atgriezīsies 50 reemigranti, Aizkraukles novada pašvaldība plāno, ka līdz 2020. gada maijam atgriezīsies 40 reemigranti, Salas novada pašvaldība – 19, bet Rundā­les novada pašvaldība plāno, ka līdz 2020. gada maijam atgriezīsies 15 re­emigranti. 
     – Lai visu projektu prasības būtu tik labi izpildāmas, kā šā projekta nosacījumi! Kad uzzinājām par šo Vides un reģionālās attīstības ministrijas ieceri, nolēmām tajā piedalīties, jo faktiski visus šos gadus pašvaldībā strādājošie ir kontaktējušies ar tiem novada iedzīvotājiem, kuri patlaban strādā ārzemēs. Protams, mums katram arī privātā līmenī ir zināmi cilvēki rados vai kaimiņos, kuri patlaban atrodas ārvalstīs. Bet bieži šie cilvēki laikā, kad atbrauc ciemos pie mājās palikušajiem, iegriežas arī domē, lai pajautātu par darba iespējām dzimtenē, par izglītības iespējām bērniem, par to, kā ir ar vietām bērnudārzā, un uzdotu tamlīdzīgus jautājumus. Tāpat regulāri saņemam no ārvalstīs strādājošajiem arī tālruņa zvanus. Tā ka interese par notiekošo dzimtajā pusē ir pastāvējusi visu laiku, – stāsta Salas novada pašvaldības projektu speciāliste Ligita Kadžule.
     Salas novada pašvaldība saņemto projekta finansējumu, pirmkārt, plāno pielietot reemigrējušo ģimeņu bērnu izglītošanai, konkrēti – latviešu valodas mācīšanai, kā arī psihologa pakalpojumu apmaksai. Vēl plānots uzņemt videorullīti, kas taps sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem (SIA «Konteks», «Rītausma», «Dona» un «Mi­ķelāni»), kas stāstīs par darba iespējām šajos novada uzņēmumos. Šo videofilmiņu plānots prezentēt novada iedzīvotājiem, kuri patlaban dzīvo Zviedrijā un Anglijā. 
     – Uz šīm valstīm projekta realizētāji plāno doties, lai klātienē satiktu potenciālos reemigrantus, kuri savulaik no mūsu novada devušies prom un kurus  mēs vēlētos atkal redzēt sava novada iedzīvotāju vidū. Kāpēc tieši Anglija un Zviedrija? Lai arī nav precīzas statistikas par izbraukušajiem, tomēr novada pašvaldība vienmēr ir bijusi samērā labi informēta par izbraukušajiem. Un mū­su cilvēki ir ne tikai darba mek­lētāju populārajā valstī – Anglijā, bet arī Zvied­rijā. Tāpēc šāda izvēle. Vēl projekta ietvaros paredzēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Kurzemi, – stās­ta L. Kadžule. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. krolls
  krolls
  pirms 8 mēnešiem

  Pasākuma beigās neaizmirstiet pastāstīt par rezultātiem! Vai tiešām 19 noklīdušās avis būs atgrieztas Salas novadā?

  Atbildēt
 2. A
  A
  pirms 8 mēnešiem

  Tie, kuri ārzemēs negrib strādāt vai apzagušies vai pie slimiem vecākiem, atgriežas. Tos saskaitīs un 19 iznāks. Ir arī labi izņēmumi. Tos arī pierakstīs. Nauda skaistiem ārzemju komandējumiem, bezmērķīgām konsultācijām jeb algās darbiniekiem jau arī būs. Ko te darīt, ja visur min alga un max komunālie pakalpojumi?

Pievienot komentāru