Salas vidusskola - atkārtoti viena no labākajām skolu reitingā
ILZE BIČEVSKA

Cēsīs, Vidzemes koncertzālē, 12. decembrī notiks Draudzīgā aicinājuma fonda rīkotais pasākums, kurā apbalvos Latvijas labākās skolas – šā gada reitinga līderes. Reitings jau daudzus gadus tiek veidots pēc skolēnu centralizēto eksāmenu sasniegtajiem rezultātiem. Šogad apbalvošanai sadaļā „Lauku vidusskolas” nominēta arī Salas vidusskola, kura šajā reitingā guvusi labus rezultātus arī iepriekšējos gados. Turklāt šogad no Jēkabpils un apkārtējo novadu mācību iestādēm Salas vidusskola te nominēta kā vienīgā.
 
    Draudzīgā aicinājuma fonda reitingā, izmantojot Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra organizēto skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātu datu bāzi (sekmes tiek skatītas no kārtējā mācību gada 1. septembra līdz nākamā gada 1. septembrim) skolas tiek vērtētas četrās nominācijās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās (tehnikumi, arodvidusskolas, mūzikas skolas u.c.) mācību iestādes. Reitinga mērķis - izveidot objektīvu vidējās izglītības mācību iestāžu vērtējumu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem. 
Tiek vērtētas sekmes tādos mācību priekšmetos kā latviešu valoda, matemātika, angļu valoda, dabas zinātnes (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsture. Tāpat tiek vērtēta skolu izaugsme - skolas attiecīgās nominācijas reitinga punktu izmaiņa (pret viena vai vairāku iepriekšējo mācību gadu vērtībām noteiktā proporcijā), ko nosaka organizatori. 
    Salas vidusskolai šis nav pirmais gads, kad tā tiek iekļauta un arī gūst atzinību Draudzīgā aicinājuma fonda izveidotajā labāko Latvijas skolu sarakstā. 
2009. gadā Salas vidusskola lauku vidusskolu sarakstā bija 15. vietā. Matemātikā šī mācību iestāde togad ierindojās 44. vietā, bioloģijā – 5. vietā, krievu valodā – 42. vietā, latviešu valodā un literatūrā – 27. vietā, angļu valodā – 13. vietā, vēsturē – 12. vietā. 
     2010. gadā Salas vidusskola šajā reitingā kopvērtējumā palika 22. vietā.
      2011. gadā Salas vidusskola Draudzīgā aicinājuma fonda reitingā jau tika godalgotajā 4. vietā (pēc šā reitinga nolikuma apbalvotas tiek labākās attiecīgās sešas skolas katrā nominācijā). Pēc mācību priekšmetiem skola šajā reitingā bija 2. vietā latviešu valodā un dabaszinībās, 5. vietā - angļu valodā, 8. vietā - matemātikā un 16. vietā - vēsturē.
     2012. gadā Salas vidusskola kopvērtējumā ieguva vien 20. vietu, toties pirmo vietu - bioloģijas sasniegumos un 4. vietu - fizikā, ķīmijā un dabas zinībās. 
     2013. (arī 2014. gadā) Salas vidusskola reitinga kopvērtējumā tika iekļauta pirmo 25 mācību iestāžu skaitā. 2013. gadā gan reitingā tā bija iekļauta ārpus konkursa, turklāt togad skolu apbalvošanas pasākums nenotika vispār. Kopvērtējumā 2014. gadā Sala bija 37. vietā, bet bija labi rezultāti (8. vieta no 85 skolām mācību sasniegumos latviešu valodā un literatūrā, kā arī vieta pirmajā divdesmitpiecniekā dabas zinībās un ķīmijā). 
     2015. gadā Salas vidusskola kopvērtējumā ieguva sesto vietu šajā skolu reitingā. Matemātikā - 17. vieta, latviešu valodā – 10. vieta, 3. vieta - angļu valodā, 2. vieta dabaszinībās, bioloģijā  un ķīmijā – ārpus konkursa, toties pirmais 25–nieks.
     2016. un 2017. gadā Salas vidusskolas ieguva 21. vietu šā reitinga kopvērtējumā savā grupā. 2016. gadā augstākā bija 19. vieta angļu valodā, bet 2017. gadā – ārpus konkursa 25-niekā skola bija iekļauta pēc eksāmenu rezultātiem bioloģijā, fizikā, matemātikā, savukārt 12. vieta - krievu valodā un 19. vieta - latviešu valodā un literatūrā. 
     Šogad pagaidām zināms tikai tas, ka Salas vidusskola ir nominēta Draudzīgā aicinājuma fonda reitingā, bet tā gala rezultātus publiskos apbalvošanas dienā - 12. decembrī.
    -Jā, tas katru gadu ir satraukums un izaicinājums – gaidīt šos reitinga rezultātus. Tāpat kā katru gadu, nepacietīgi gaidām, kādi skolas beidzējiem būs centralizēto eksāmenu rezultāti. Piemēram, šopavasar neviens no beidzējiem neizvēlējās kārtot eksāmenu vēsturē. Līdz ar to šā gada reitingā mēs kā skola vēsturē punktus negūstam. Bet… ir cerība, ka šogad Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingā mums varētu būt labi rezultāti, - teic Salas vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Inga Alužāne.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. ?
  ?
  pirms 1 gada

  Ja citās skolās veiktu selekciju, jeb nevēlamu bērnu, piemēram, no bāreņu nama neielaišanu, arī citas skolas pakāptos reitingā. Vai "pakāpties" uz dzīves pabērnu mugurām ir ētiski ????

  Atbildēt
 2. Ese
  Ese
  pirms 1 gada

  Liecies mierā! Izguli beidzot skurbuli!

  Atbildēt
 3. pag
  pag
  pirms 1 gada

  a tu man ielēji? :DD

 4. skolniece
  skolniece
  pirms 1 gada

  Reitingi būtu vēl labāki, ja beidzot skola atbrīvotos no vecajām nūģēm, kuras tik zina skaitīt algu citu maciņos un nespēj iet laikam līdzi, iesūnojušas un skaudīgas...

  Atbildēt
 5. martini
  martini
  pirms 1 gada

  Gadiem nav nozīmes, visu izšķir slāpes.

  Atbildēt
 6. hehe
  hehe
  pirms 1 gada

  http://www.staburags.lv/laikraksta-arhivs/staburadziete-ridzinieku-saraksta-64628

  Atbildēt

Pievienot komentāru