Salas vidusskolā viesojās skolotāji no Spānijas, Portugāles un Somijas
ILZE BIČEVSKA

Turpinot «Erasmus+» projekta aktivitātes, Salas vidusskola oktobra otrajā nedēļā uzņēma pie sevis ciemiņus no trim valstīm: Spānijas, Portugāles un Somijas. Astoņi skolotāji – projekta koordinatori no šīm valstīm –šā sadarbības projekta ietvaros laikā no 7. līdz 10. oktobrim guva pieredzi skolas dzīves organizēšanā Latvijā.  
        – Tie bija trīs pedagogi no Portugāles, tikpat no Spānijas un divi no Somijas: vēstures, ģeogrāfijas, sociālo zinību un informātikas skolotāji. Mēs ciemiņus iepazīstinājām ne tikai ar mūsu skolu un tajā notiekošo, bet arī aizvedām ekskursijā uz vairākām Latvijas skaistajām vietām, kā, piemēram, Rundāles pili un Vecrīgu. Ciemiņiem ļoti patika mūsu audzēkņu koncerts, ko viņi sniedza oficiālās pieņemšanas laikā skolā. Dziesmas «Saule, Pērkons, Daugava» laikā dažiem pat bija asaras acīs, un vēlāk ciemiņi dalījās iespaidos, ka, pat nesaprotot dziesmas vārdus, viņi tik un tā esot sajutuši priekšnesuma un skaņdarba enerģētiku un spēcīgo vēstījumu. Tāpat šo trīs valstu pedagogi bija sajūsmā par mūsu skolas tradīciju kopt skolēnu talantus, kā šajā gadījumā – muzikālās spējas. Skolotāji sacīja, ka viņu skolās šādas prakses tikpat kā nav, un atzina šo Latvijas pastāvošo praksi par labu esam. Pavasarī Salas vidusskolas  pārstāvji, projekta dalībnieki, bija skolā Somijā, kur  varējām aplūkot turienes īpaši labklājīgo mācību iestādes iekārtojumu un relaksēto mācību atmosfēru ar paklājiem izklātām telpām, atpūtas stūrīšiem un īpaši modernu mācību aprīkojumu utt.. Bet, kā izrādās, mums ir kāds ievedums, kas savukārt nav šo Rietum­eiropas valstu skolās – informatīvie LED ekrāni telpās, kas audzēkņus un pedagogus nemitīgi informē par skolas jaunumiem. Ciemi­ņiem bija pārsteigums, ka var tādā vienkāršā, bet tajā pašā laikā ērtā un efektīvā veidā izziņot vajadzīgo.  Vēl ārvalstu pedagogiem patika vērot mūsu skolas sporta stundas nodarbību un uzzināt, ka piedāvājam arī koriģējošo vingrošanu. Tāpat viņi interesējās arī par mūsu skolas sporta projektiem. Jā, un vēl ciemiņi bija patīkami pārsteigti par to, ka satiktie pamatskolas audzēkņi spēj ar viesiem runāt raitā angļu valodā, un atzinīgi novērtēja mūsu skolas kabinetu sistēmu. Pie mums, kā zināms, skolēni katrā stundā dodas uz citu kabinetu pie skolotāja, kur šis kabinets ir iekārtots ar mācību un uzskates līdzekļiem utt., bet šajās ārvalstu skolās sistēma ir pretēja: priekšmeta skolotājs iet no klases uz klasi pie skolēniem, līdzi nesdams pamatīgu mācību materiālu kravu, kas, protams, ir grūtāk, – stāsta projekta dalībniece, delegācijas vadītāja, skolotāja Inese Sauska.
     Viens no pieredzes pasākumiem, ko Salas vidusskola piedāvāja saviem ciemiņiem, bija brauciens uz sēļu sētu «Gulbji» Jēkabpils novadā. I. Sauska stāsta, ka šīs mājas saimnieces Ritas Skrējānes saimniecības apskate, viņas stāstījuma noklausīšanās un sagatavotā cienasta izbaudīšana šiem ārvalstu skolotājiem arī bijusi pilna pārsteigumu un jaunumu. 
      – Vispirms ciemiņus uzrunāja pati vide: sakoptā sēta un neskaitāmie košum­augi. Starp citu, arī brauciena laikā, vērojot pa logu apkārtnes ainavas, ciemiņi atzinīgi novērtēja mūsu sakoptās mājas un jo īpaši – plašos zālienus un apjomīgos daiļdārzus. Tāpat rietumvalstu pedagogi aplūkoja šo māju īpašnieku savākto senlietu un seno darbarīku kolekciju, nobaudīja R. Skrējānes gatavoto kūpināto sieru, cepelīnus un zupu, bet pirms prom došanās ciemiņi no saimnieces saņēma dāvanu – no koka gatavotas aizsardzības zīmes, – stāsta I. Sauska. 
     Vēl Spānijas, Somijas un Portugāles skolotāji apskatīja Krustpils pili, kurā arī piedalījās papīra gatavošanas radošajās darbnīcās, kā arī paviesojās Salas novada pašvaldībā un bija pieņemšanā pie novada domes priekšsēdētājas Irēnas Spro-ģes, kura ciemiņus iepazīstināja ar novada ekonomisko, kultūras un kultūrvēsturisko dzīvi, izglītības iespējām novadā, novada simboliem, kā arī izrādīja pašvaldības ēku.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (14)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 9 mēnešiem

  Učikiem kārtējā ekskursija pa ārzemēm. Nu lai jau. Būs ko bērniem pastāstīt aizbraukušiem atpakaļ.

  Atbildēt
 2. Vija
  Vija
  pirms 9 mēnešiem

  Faktiski neredzi melno darbu, tikai foto. Projekta veidošana ar domu biedriem citās valstīs, Skolotāju apmācība- Blippar builder lietotnē, tad skolēnu iesaiste mājas darbu veidošanā par 4 tēmām ar Blipaar Builder lietotni (skolēnu apmācība) Projekts 2 gadu garumā - 4 savstarpējās skolotāju vizītes , 4 savstarpējās vizītes ar skolēniem (skolēnu uzņemšana ģimenēs) un viņu mājas darbu prezentācijas. Vairāku lapu veidošana un uzturēšana. https://www.facebook.com/SALASvskErasmusKA2BLIPP/ Otru lapu nenorādīšu- vēl daudz kas neizdarīts... Tad projektu vadītājam - atskaites finansiālās un saturiskās.... Drīksti iesaistīties - ir daudz mums neizdarītu lietu.

 3. kā tad
  kā tad
  pirms 9 mēnešiem

  Funktierē tik visādus projektus un tik drasē apkārt tā vietā, lai mācītu bērnus kārtīgāk. Katrai valstij ir savas izglītības programmas, pielietojums. Kas ir labs vieniem, neder otriem.

 4. faktiski un kā tad
  faktiski un kā tad
  pirms 9 mēnešiem

  Vai, cik jūs gan esat sekli cilvēciņi! Nu parakstiet taču savus godājamos vārdus zem komentāriem, lai visi zina, kā vārdā tiem, kas neredz un nesaprot tālāk par savu degungalu un kam no 21.gs. izglītības tendencēm nav ne mazākās sajēgas. Tikai gara mēle.

  Atbildēt
 5. nu nu
  nu nu
  pirms 9 mēnešiem

  Atradusies cilvēks ar dziļumu. Māci tik bērnus cītīgāk, mazāk dauzieties riņķī!

 6. Rasma, kas gan cits
  Rasma, kas gan cits
  pirms 9 mēnešiem

  Nu ko tad, izglītības tendenču viszinātāja, neparakstīji savu vārdu zem sava komantāra? A, ko?

 7. nu nu
  nu nu
  pirms 9 mēnešiem

  Var redzēt, ka tu esi pad laiku stagnāte. tev Rasma pat sapņos jau rādās. :DDD

 8. Vija, Salas vidusskola
  Vija, Salas vidusskola
  pirms 9 mēnešiem

  Ne visiem skolā ir tāds darba rūķis kā mūsu INESE SAUSKA - MŪSU PROJEKTU RAKSTĪTĀJA UN VADĪTĀJA.

  Atbildēt
 9. jā
  pirms 9 mēnešiem

  Nu kas par to šaubās? "D

 10. mmm
  mmm
  pirms 9 mēnešiem

  Cien. BD redakcija, lūdzu ieviest praksi, ko piekopj un vairākus gadus kaimiņu novadu laikrakstu interneta vietnes - komentētāju reģistrēšanos, bez kuras komentēšana nav iespējama. Pretīgi lasīt neattīstītu prātu spriedelēšanu par lietām, no kurām nav vairāk sajēgas, kā cūkai par svētdienu! Nožēlojami un prasti, cienīsim lasītājus un sevi, cien.BD!

  Atbildēt
 11. ah šī inteliģence
  ah šī inteliģence
  pirms 9 mēnešiem

  Ko tu apsaukā komentētājus par seklajiem prātiem, tagad par cūkām bez svētdienām, a?

 12. to<mmm
  to
  pirms 9 mēnešiem

  Man pretīgi ir lasīt tavus " dziļi saturīgos" komentārus. Iemācies uzklausīt citu domas, mīļā. Vai tev skolā to neiemācīja?

 13. to no to
  to no to
  pirms 9 mēnešiem

  Vai tad tev ir arī kādas vērā ņemamas domas? Tas gan ir pārsteigums!

 14. zin ko
  zin ko
  pirms 9 mēnešiem

  ej labāk gulēt, jau apniki ar savu inteliģento stulbumu

Pievienot komentāru