Salons «Mimoza» iegūst balvu par latviešu valodas sargāšanu un kopšanu
Jānis Apīnis

Jau astoto gadu Valsts valodas centrs rīko akciju «Latviešu valodai draudzīga vide». Dalībniekus akcijai varēja pieteikt jebkurš, tostarp paša uzņēmuma pārstāvji, un Valsts valodas centra vecākie inspektori. Šogad pirmo reizi balvas tika pasniegtas trīs kategorijās – preču ražotāji, pakalpojumu sniedzēji un tirdzniecības vietas, un katrā no kategorijām tika godināti trīs uzņēmumi. 
      Valsts valodas centra Administratīvā departamenta vecākā referente Daina Tabuna informē, ka ir apkopoti akcijas rezultāti un noticis svinīgais apbalvošanas pasākums. Starp balvu ieguvējiem, kas aktīvi sargā un kopj valsts valodu, tirdzniecības vietu grupā  ir arī Jēkabpilī  iecienītais ziedu salons «Mimoza». Laureātu vidū ir uzņēmumi no visas Latvijas – no Liepājas līdz Rēzeknei. Laureātiem tika pasniegti atzinības raksti un uzlīmes ar akcijas logo, kas popularizē latviešu valodai draudzīgus uzņēmumus.
      Prieku par iegūto balvu neslēpj SIA «Mimoza» vadītāja  Sintija Pavilone, norādot, ka balvai salonu ieteikusi acīmredzot valsts valodas inspektore, kas strādā Jēkabpilī. Jautāta par to, kā ziedu salonā izpaužas rūpes par valsts valodu, Sintija stāsta, ka rūpīgi tiek sekots, lai uz precēm būtu  instrukcija valsts valodā (piemēram, uz dažādiem dekoriem, augiem podiņos, svecēm u.tml.), lai nosaukumi uz cenu zīmēm būtu latviešu valodā. Uzņēmuma īpašniece norāda, ka arī visa noskaņa salonā tiek uzturēta latviska, gan  piedāvājumu pielāgojot dažādiem valsts un tautas svētkiem, gan arī piedāvājot attiecīgus ziedus, pušķus  un citas preces. Lieki piebilst, ka ikviens pircējs  vai pat garāmgājējs gadiem ilgi ir ievērojis pievilcīgos salona skatlogus, kuru iekārtojums ir gaumīgs un latvisks. Sintija Pavilone norāda, ka bijis prieks un gandarījums piedalīties apbalvošanas ceremonijā Rīgā.   Uzvarētājus uzrunāja un sveica tieslietu ministrs   Jānis Bordāns, kurš uzsvēra: «Uzņēmumi, kas rūpējas par latviešu – mūsu valsts valodas – vidi, statusu un prestižu, rīkojas atbildīgi un valstiski. Jo latviešu valoda ir viena no vissvarīgākajām mūsu valsts un nācijas identitātes veidotājām un stūrakmeņiem. Uzņēmumi, kas ikdienā savā darbībā rūpējas par latviešu valodas nostiprināšanu, stiprina mūsu valsts un nācijas identitāti. Tas ir ļoti būtiski, ka mēs parādām savu attieksmi pret valodas lietojumu ikdienā – tādējādi mēs nodrošinām tās attīstību nākotnē. To ir svarīgi saprast un atcerēties katru dienu! Neviens cits, tikai mēs paši varam vairot latviešu valodas prestižu».
Savukārt  Valsts valodas centra pārstāve Ieva Lībķena akcentēja citu akcijas niansi: «Uzskatām, ka ne mazāk svarīgi kā novērst pārkāpumus valodas lietojuma jomā ir arī izcelt un uzslavēt pozitīvos piemērus – uzņēmumus, kas ar savu darbību apliecina patiesas rūpes par valsts valodas stiprināšanu. Tādēļ, reaģējot uz pēdējā laika tendencēm, šogad pirmo reizi akcijā apbalvojam ne tikai pakalpojumu sniedzējus un tirdzniecības vietas, bet arī preču ražotājus, kam ir nozīmīga loma latviešu valodai draudzīgas vides veidošanā. Laikā, kad mūsu ražotāji strauji iekaro ārzemju tirgus, vēlamies īpaši atbalstīt tos uzņēmumus, kas savām precēm pastāvīgi nodrošina nevainojamu marķējumu latviešu valodā, veiksmīgi atrodot līdzsvaru starp eksporta kāpināšanu un vietējo klientu vajadzību cienīšanu».
    Akcijas «Latviešu valodai draudzīga vide 2019» laureāti
    Ražotāji: a/s «Smiltenes piens»; Liepājas Amatnieku nams»; SIA «Gardu muti» Valmiermuižā.
     Pakalpojumu sniedzēji: SIA «Jala» vīriešu frizētava «Rūdis»  Madonā; SIA «Kraģītis» beķereja  Rēzeknē; SIA «Puto» automazgātava  Rīgā.
      Tirdzniecības vietas: SIA «Mimoza» ziedu salons «Mimoza»  Jēkabpilī; SIA «Kongs» tirdzniecības vieta «Daba»  Liepājā; veikals «Baļļas medus un bišu lietas» Kuldīgā.
 
Valsts valodas centra arhīva foto
 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru