Sarkanais Krusts Jēkabpilī varētu pārņemt nakts patversmi
INESE ZONE

Latvijas Sarkanais Krusts piedāvājis Jēkabpils pašvaldībai pakāpeniski attīstīt savstarpēju sadarbību, lai nākotnē veiktu kopējas darbības sociālo pakalpojumu un sabiedrības veselības veicināšanas jomā, sniedzot teorētisku un praktisku palīdzību sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām.
       Jēkabpils dome nolēmusi atbalstīt šo iniciatīvu un noslēgt ar biedrību «Latvijas Sarkanais Krusts» nodomu protokolu par turpmākās sadarbības iespējām. 
Kā stāsta Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos jautājumos Līga Kļaviņa, pagaidām nav konkrētu vienošanos par to, kurus no sociālajiem pakalpojumiem varētu deleģēt Sarkanajam Krustam. Tāpat esot jāanalizē situācija, lai, uzsākot sadarbību, sabiedrība nepaliek bez kādiem pakalpojumiem. Lai precizētu sadarbības iespējas ne tikai ar Sarkano Krustu, plānota tikšanās ar Jēkabpils nevalstiskajām organizācijām, kas sniedz atbalstu personām ar īpašām vajadzībām, lai  varētu saprast, ar kādu mērķauditoriju katra no tām strādā un kādas funkcijas šajā jomā biedrības varētu pārņemt no pašvaldības. 
      Runājot par sadarbību ar Sarkano Krustu, L. Kļaviņa sacīja, ka tas, piemēram, varētu pārņemt zupas virtuves darbu, kā arī citus pakalpojumus, bet jāskatās viņu piedāvājums, ko viņi varētu darīt labāk un lētāk. Pozitīvi esot arī tas, ka Sarkanais Krusts ķēries pie savas Rīgas ielā esošās vēsturiskās ēkas sakārtošanas.
Sarkanā Krusta Jēkabpils komitejas priekšsēdētājs Kaspars Skruzmans skaid­ro, ka organizācija Jēkabpilī varētu pārņemt nakts patversmi, kā arī sniegt atskurbtuves pakalpojumus. Esot iespējams sadarboties arī citu pakalpojumu sniegšanā. Citās pilsētās tas sekmīgi tiekot darīts. Sarkanais Krusts tagad gaidot pašvaldības viedokli, kādas funkcijas dome varētu viņiem nodot.     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Nevis nakts patversmi vajag, bet šos nolaidušos ļaudis atberzt, nokārtot viņiem dokumentus, likt pie darba, kaut vai tajā pašā pašvaldībā puķes ravēt, sniegu tīrīt vai kādus citus darbus, ierādīt kādus dzīvokļus, lai būtu jumts virs galvas. Jādara ir viss, lai cilvēki varētu atgriezties dzīvē. Citādi cik var ķerpīt visādus nolaidušos, netīrus, bārdainus, smirdīgus, iereibušus cilvēkus, kuri ikdienā maisās pa kājām, pat veikalā vai uz mašīnu nevari aiziet, ka kāds netīrelis skrietu pakaļ ar izstieptu roku. Kāpēc netiek strādāts ar šiem cilvēkiem, a? Vieglāk, blet ir patversmi uzturēt! Sociālais dienests tikai tup savos kabinetos, a kas darās reālajā dzīvē, to redzēt negrib. Un ja nedara, nav arī rezultātu. Bet kam tagad vajadzīgi rezultāti? Atsēž savas 8 stundas, algu saņem, poh par rezultātiem. Latviju ar šādu pieeju pie darba nepacels.

  Atbildēt
 2. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Piebildīšu, ka tur nesen biju, cilvēku atvedu, un tajā Sarkanajā krustā uz Brīvības ielas sanestās drēbes un viss tur tā smako, ka ilgi tur uzturēties nevar, kā viss tur ir ievilcies. kaut pavēdinājuši būtu.

  Atbildēt
 3. Sarkanais pusmēness
  Sarkanais pusmēness
  pirms 1 gada

  Kurš tad tos bomārus berzīs un atmazgās? Skrūzmanis vai? Hi, hi. Mūsu sarkanais krusts ir tikai tāda atrauga. Rietumos tās ir nopietnas organizācijas, pie mums tāda ... nekāda. Nenopietns iespaids.

  Atbildēt
 4. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Lai Sarkanais krusts pārņem arī atskurbtuvi savā pārziņā.

  Atbildēt

Pievienot komentāru