Sava auto tīrīšana koronavīrusa laikā ir īpaši svarīga
Apmaksāts raksts

Koronavīrusa laikā pārvietošanās ar auto nav aizliegta, taču to vajadzētu darīt vien būtisku iemeslu dēļ, piemēram, lai iegādātos pārtiku, brauktu uz un no darba, apmeklētu ārstu utt.  Lai gan pandēmijas laikā novērots, ka daudzi cilvēki ar auto patiesi pārvietojas mazāk, ir svarīgi atcerēties, ka koronavīruss uz dažām virsmām var izdzīvot līdz pat 72 stundām, tādēļ pastāv iespēja, ka arī Tavs transportlīdzeklis var pārnēsāt šo vīrusu. 
 
Ņemot to vērā, esam apkopojuši dažus vienkāršus auto tīrīšanas padomus, ko vajadzētu ievērot pandēmijas laikā.
 
Notīri un dezinficē auto virsmas
   Kad runa ir par auto virsmu tīrību, sākumā noteikti parūpējies par vadības paneli un stūri - baktērijām ir tendence uzkrāties tieši uz šīm divām virsmām. Lai notīrītu auto virsmas, izmanto ziepes un ūdeni. Šajā gadījumā derēs pat trauku mazgāšanas līdzeklis - vienkārši nedaudz paberz virsmu un mazgā to aptuveni 20-30 sekundes. Noteikti pēc tam noslauki virsmas arī ar dezinfekcijas līdzekli. Turklāt koncentrējies ne tikai uz redzamām, bet arī neredzamām auto virsmām. 
 
Neaizmirsti par šo vietu tīrību:
 • Durvju rokturi;
 • Durvju pogas;
 • Atslēgas caurums;
 • Drošības jostas;
 • Paklāji;
 • Ventilācijas sistēmas;
 • Sēdvietas;
 • Pārnesumu svira;
 • Cimdu nodalījums.
 
Parūpējies arī par auto eksterjeru
   Pateicoties apkārtējās vides ietekmei, īpaši saulei, iespēja, ka baktērijas izdzīvo uz auto eksterjera, ir ļoti niecīga. Tomēr, lai garantētu pilnīgu drošību, ieteicams notīrīt un dezinficēt arī auto ārpusi – to var darīt retāk, tomēr ne mazāk rūpīgi. 
     Noteikti pievērs uzmanību tādām eksterjera detaļām kā durvju rokturi vai, piemēram, degvielas bākas vāciņu, kurām nākas pieskarties ļoti bieži. Arī eksterjera tīrīšanai vari izmantot ziepes un ūdeni vai gluži vienkārši doties uz auto mazgātuvi!
 
Izvairies no kaitīgiem tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļiem
    Auto tīrīšana paša spēkiem nepavisam nav vienkārša un, ja Tu nevēlies sabojāt sava auto interjera un arī eksterjera virsmas, noteikti izvairies no kaitīgiem tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļiem, kā balinātājs vai ūdeņraža peroksīds. Šie līdzekļi  var sabojāt Tava auto salonā esošās vinila un plastmasas detaļas/virsmas. 
    Tāpat izvairies lietot līdzekļus, kas satur amonjaku. Visbiežāk tīrīšanas līdzekļus, kuri satur amonjaku, izmanto stiklu tīrīšanai, tomēr ar laiku tie noārda no paneļa vinilu. Ja lietosi šos līdzekļus, karstuma un gaismas ietekmē Tava auto panelis var kļūt lipīgs, un to notīrīt būs ļoti sarežģīti.
 
Pret ādas salonu izturies īpaši saudzīgi
    Pastāv daudz un dažādi ādas salona tīrīšanas līdzekļi, tomēr ne visi no tiem ir kvalitatīvi un derīgi ikvienam ādas tipam. Ja Tava auto interjerā ir ādas elementi vai tas pilnībā sastāv no ādas, pirms tīrīšanas un dezinfekcijas noteikti pārbaudi to uz neliela ādas laukuma, lai pārliecinātos, ka šis līdzeklis ir piemērots Tava auto interjeram.  
       Lai nesaskrāpētu ādu, tīrīšanai noteikti izmanto mikrošķiedras drānu, Ja Tev pie rokas nav speciāla ādas tīrīšanas līdzekļa vai Tu nevēlies riskēt,  vari sajaukt  etiķi ar  ūdeni proporcijās 2:1 un pagatavot pats savu šķīdumu. Labākam efektam pēc ādas tīrīšanas ieteicams uzklāt arī ādas kondicionieri – tas garantēs materiāla ilgmūžību.
 
    Tīrot savu auto, neaizmirsti arī par savu drošību – izmanto vienreiz lietojamos gumijas cimdus un vajadzības gadījumā arī deguna un mutes aizsegu. Kad auto ir iztīrīts un dezinficēts, obligāti vismaz 20 sekundes mazgā rokas ar ziepēm. 
 
    Tu pats esi atbildīgs par savu veselību, tādēļ ievēro šos padomus un dari visu, lai vide Tev apkārt ir droša!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

  Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru