Sēlijas virsmežniecībā iegādāta moderna ugunsdzēšanas automašīna
ILZE BIČEVSKA

Sēlijas virsmežniecības Meža ugunsdzēsības stacija Jēkabpilī aizvadītajā nedēļā saņēma jaunu „Mercedes Benz” rūpnīcā ražotu ugunsdzēsības automašīnu, speciāli aprīkotu tieši meža ugunsgrēku dzēšanai. 
    - Šogad Valsts meža dienests rīkoja iepirkumu vienpadsmit šādām automašīnām, un šī patlaban ir otrā no tām, kas jau nonākusi pie adresāta. Šī 234 000 eiro vērtā „MB Unimog” ugunsdzēsības automašīna ir aprīkota pilnā komplektācijā. Tas ir ļoti labs modelis – viens no patlaban labākajiem pasaulē. Mašīnai ir ļoti augsts klīrenss (attālums no zemes līdz zemākajam virsbūves punktam), un tai ir iespējams braukšanas laikā pieregulēt spiedienu riepās, kas uzlabo piekļūšanu dzēšanai grūti izbraucamās vietās, turklāt tā ir ātrāka uz ceļa nekā vecākā izlaiduma modeļi, un, protams, mašīnai ir pilnpiedziņa. Tās tvertnēs var iepildīt 2,5 t ūdens dzēšanas vajadzībām (salīdzinājumam – vecāka izlaiduma automašīnai varēja iepildīt tikai 900 l). Turklāt šīs automašīnas sūknis spēj tvertni uzpildīt gandrīz visur: arī no pasekla grāvja, dīķa vai upītes, ja tuvumā neatrodas lielākas ūdens ņemšanas vietas. 
    Automašīna aprīkota ar 6 m pacelšanas iesūcējcauruli. Turklāt aprīkojumā esošais augstspiediena sūknis ļauj ar salīdzinoši nelielu ūdens daudzumu nodzēst maksimāli lielu platību (ūdens tiek izsmidzināts lietderīgi). Tāpat šai mežu ugunsgrēku dzēšanas mašīnai ir vinča, ar kuras palīdzību automašīna pati sevi var izvilkt no staignāja, un vēl auto aprīkojumā ir lāpstas, cirvji un jaudīgs motorzāģis, - par jauno un moderno meža ugunsgrēku dzēšanai iegādāto automašīnu stāsta Sēlijas virsmežniecības virsmežzinis Māris Bondars.
    Valsts meža dienestam šīs vienpadsmit automašīnas piegādā SIA „Unimog Latvia”. Automašīnas komplektācija veikta Lietuvā.
    Atceroties aizvadīto vasaru, kad nācās dzēst lielus meža ugunsgrēkus, tajā skaitā ugunsgrēku kūdras purvā Gargrodē, Māris Bondars teic, ka šāda automašīna tobrīd būtu bijusi pašā laikā. 
   – Protams, meža dienests priecātos, ja mūsu jaunieguvums no garāžas izbrauktu tikai, piemēram, kādā prezentācijas pasākumā, nevis ugunsgrēka gadījumā. Taču realitāte ir tāda, kāda tā ir: cilvēki mēdz sausajā laikā mežā neuzmanīgi rīkoties ar uguni, - teic virsmežzinis.
   Viņš stāsta, ka sezonas laikā meža ugunsgrēku dzēšanas darbos strādā divpadsmit ugunsdzēsēji. Daļa no tiem uz sezonu tiekot algota no vietējā VUGD darbinieku vidus. Savukārt situācija ugunsnedrošajā periodā mežos tiek novērota no 16 torņiem.
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru