Sēlpils skolēniem sola kompensēt autobusa biļetes par laiku no janvāra
INESE ZONE

 
Jēkabpils novada vadībai tiekoties ar bijušā Salas novada iedzīvotājiem, izskanēja jautājums, kāpēc Sēlpils pagasta bērniem pagājušajā mācību gadā kopš janvāra nav kompensētas autobusu biļetes braucienam uz skolu? Iepriekš Salas novadā netika organizēts skolēnu autobuss, bet Sēlpils bērnu vecākiem, uzrādot autobusa biļetes, tika kompensētas izmaksas. Ar šo gadu un jauno novada budžetu kompensācija pārtraukta. Citos pagastos bērni uz skolu tiek bez maksas, bet sēlpiliešiem tas esot liegts.
    Novada vadības pārstāvji par to bija pārsteigti. Kāpēc tad Salas vidusskolas vadība vai pagasta pārvaldnieks par to neesot informējis domi? Tika solīts to nokārtot un izmaksāt kompensāciju par pusi no mācību gada. 
     BD interesējās, vai tas ir izdarīts un ko iesākt tiem vecākiem, kas, domājot, ka kompensācijas nebūs, autobusa biļetes nav saglabājuši?
Novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks stāsta, ka jautājums risināts sadarbībā ar Salas vidusskolu un izglītības pārvaldi. Salas vidusskolas di­rektore informējusi, ka biļetes varēs iesniegt vidusskolā, kas tās iesniegs izglītības pārvaldei, un  nauda kompensācijai tiks pārskaitīta. Saraksts esot iesniegts jau pirms Jāņiem, bet   problēma esot ar biļetēm, jo ne visi vecāki tās kopš janvāra ir saglabājuši, un tagad viņiem nav ko iesniegt, lai apliecinātu transporta pa­kalpojumu izmantošanu. Ar  grāmatvedību tiekot runāts par iespējamo risinājumu, ka  skolas apmeklējuma apliecināšanai varēs izmantot e-klases informāciju. Jebkurā gadījumā risinājumu atradīšot un kompensāciju visi saņemšot.
    Vaicāts, kā radies pārpratums, ka sēlpiliešiem nekompensē biļetes, A. Žuks stāsta, ka ar Jēkabpils autobusu parku bijusi noruna, ka  no janvāra katram skolēnam būs karte, ar ko, iekāpjot autobusā, reģistrēties braucienam, un  tā tiks veikti norēķini. Taču  bijusi kāda problēma komunikācijā – autobusu parks kartes nav bērniem iedevis, bet izglītības pārvalde kaut kā par to aizmirsusi, un tā arī izveidojusies konkrētā situācija. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Kļaviš
  Kļaviš
  pirms 1 mēneša

  Hah! "pārvalde kaut kā aizmirsusi".. Laba atruna. Kā teica mērs Ragainis - katrai kļūdai/problēmai ir vārds un uzvārds!

  Atbildēt
 2. šurp
  šurp
  pirms 1 mēneša

  Sproģi tribīnē, lai stāsta !!!

  Atbildēt

Pievienot komentāru