«Sēļu sētā» šovasar uzsāks amatu mājas būvniecību
INESE ZONE

Jēkabpils pašvaldība, īstenojot projektu «Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstīšana kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Jēkabpilī»,  šovasar uzsāks amatu mājas – apmeklētāju apkalpošanas centra – būvniecību Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas ekspozīcijā «Sēļu sētā».  
     Ir noslēdzies būvniecības darbu iepirkums, un tajā  tiesības būvēt ēku ieguva SIA «Erbauer group». Darbi jāpabeidz nākamgad, to izmaksas ir 452 000 eiro. Šovasar iecerēts paplašināt arī pie «Sēļu sētas» esošo automašīnu stāvlaukumu. Darbi jau uzsākti, tos veic SIA «Jēkabpils pakalpojumi».
Atbilstoši projektam amatu mājā būs ne tikai kases un darbinieku telpas, bet arī telpas aptuveni 50 cilvēku lielām apmeklētāju grupām dažādiem pasākumiem un nodarbībām un ekspozīcija par amatniecības tradīcijām Sēlijā.
     Jēkabpils Vēstures muzeja direktore Inese Berķe informē, ka ēka atradīsies paralēli Filozofu ielai. Tā būs koka ēka, kas iekļausies brīvdabas muzeja ansamblī. Celtniecībā izmantos savulaik demontētās vēsturiskās Jēkabpils katoļu draudzes ēkas daļas, kas glabājās brīvdabas muzejā. Ēku, kas bija Jēkabpils koka arhitektūras paraugs, nojauca,  izbūvējot Brīvības un Vienības ielas apļveida krustojumu, un jau tad bija doma vēl izmantojamās daļas iekļaut kādā jaunbūvē. 
    – Brīvdabas muzejā notiek dažādi tematiski pasākumi un radošās darbnīcas - sviesta kulšana, ziepju izgatavošana un daudzi citi. Līdz šim pasākumi notika ekspozīcijas ēkās, kas nav pieņemami, bet citu telpu nav. Tagad jaunā amatu mājā būs iespēja to darīt labiekārtotās telpās ar ūdens apgādi, kanalizāciju, labierīcībām, kur aprīkojums un mēbeles būs droši un ērti izmantojams apmeklētājiem, jo tie nebūs eksponāti, -  stāsta Inese Berķe.
      Vaicāta, vai amatu māja būs vieta, kur apmeklētāji varēs iegādāties vietējo amatnieku darinājumus, vēl jo vairāk nākotnē, kad reformas gaitā Jēkabpilij pievienosies novadi, kur amatniecība ir attīstīta, I. Berķe atbild noliedzoši. Viņa skaidro, ka uzstādījums muzeju un Tūrisma informācijas centru darbībai ir tāds, ka tie nenodarbojas ar tirdzniecību, piemēram, amatnieku darinājumu pārdošanu, varbūt ir tikai nedaudz simbolisku suvenīru. Muzeju un tūrisma informācijas centru uzdevums gan esot atbalstīt amatniekus un norādīt, kur tūrists var doties iegādāties darinājumus. 
   -Šajā ziņā es ļoti ceru uz biznesa un tūrisma attīstības biedrību «Jēkabpils rezidence», kas sadarbībā ar uzņēmējiem un nākotnē arī novadiem varēs atbalstīt arī amatniekus un viņu darinājumu tirdzniecību, –sacīja Inese Berķe.  
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru