Septiņi jauni autobusi Jēkabpils pilsētas maršrutiem būs janvārī
INESE ZONE

BD jau informēja, ka Jēkabpils pašvaldība ir piešķīrusi apbūves tiesības SIA «Renergy Latvia», kura plānoja Jēkabpilī, zemes gabalā Varoņu ielā 10, izbūvēt saspiestās dabasgāzes un degvielas uzpildes staciju (attēlā). 
     Šobrīd jau uzsākta uzpildes stacijas būvniecība. Tā būs nepieciešama Jēkabpils autobusu parka (JAP) darbam, jo pēc dažiem mēnešiem uzņēmums saņems septiņus jaunus, ar saspiesto dabasgāzi darbināmus  autobusus. Tie tiks iegādāti, izmantojot ES kohēzijas politikas fondu programmas «Izaugsme un nodarbinātība» prioritārā virziena «Pāreja uz ekonomiku ar zemu oglekļa emisijas līmeni visās nozarēs» specifiskā atbalsta mērķa «Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru» finansējumu.  Pirkuma ko­pējā summa ir 1,4 miljoni eiro, no kuriem gandrīz 1,1 miljons eiro ir Eiropas Savienības fondu līdzekļi, bet 300 000 eiro – uzņēmuma līdzfinansējums. 
    Kā informē SIA «Jēkab­pils autobusu parks» valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis, līgumu par autobusu piegādi JAP noslēdza ar AS «Baltic bus group». Paredzamais autobusu piegādes termiņš ir 2019. gada janvāris. Videi draudzīgie Čehijā izgatavotie «SOR» markas autobusi būs ar zemo grīdu, aprīkoti ar skaņas un tablo paziņošanas iespējām. Autobusos būs 30 sēdvietas un 30 stāvvietas. Tos izmantos pasažieru pārvadājumiem Jēkabpils pilsētas maršrutos.
    – Citur Latvijā šādus gāzes autobusus neizmanto, mēs būsim pionieri. Sākotnēji bija ideja par elektrobusiem, bet tad par šo­brīd pieejamo projekta naudu nesanāktu pat divus autobusus nopirkt, tagad būs septiņi. Lietuvā un Igaunijā, kur es pats esmu bijis pieredzes apmaiņā, ir laba pieredze ar autobusiem, kas izmanto saspiesto gāzi. Pilsētā 10 autobusi kursē ik dienas, un divi stāv rezervē, tātad ar šo pirkumu būsim atjaunojuši vairāk nekā 50% pilsētas maršrutu autobusu, – stāsta J. Ščer­bickis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. GedertsPiebriedis
    GedertsPiebriedis
    pirms 1 gada

    gan jau šitie būs daudz ātrak par vecajim.

    Atbildēt

Pievienot komentāru