«Sidraba ābeli» izgatavos SIA «Ošukalns celtniecība»
INESE ZONE

Pēc publikācijas BD par to, ka Jēkabpils dome atvēlējusi naudu objekta «Sidraba ābele» (autors Visvaldis Asaris) izgatavošanai un uzstādīšanai Brīvības un Neretas ielas krustojumā, lasītāji BD vaicā, kur izgatavos objektu un kas tad veido visai lielās izmaksas – 38750 eiro, ja pamatne jau izbūvēta? Tāpat ir jautājumi, vai metāla objektu nebojās rūsa un cik lielas būs tā uzturēšanas izmaksas?
   Kā informē Pilsētsaim­niecības departamenta direktors Raits Sirmovičs, konkursa kārtībā «Sidraba ābeles» izgatavošanas tiesības ieguvusi SIA «Ošukalns celtniecība» par līgumcenu 32024,86 eiro.
   – «Ošukalnam celtniecībai» ir piemērotas darbnīcas, kur var izgatavot metāla konstrukcijas. Objekta izmaksas ir tādas, kādas tās ir. Tas taču ir vides objekts, kas būs aprīkots ar apgaismojumu – ābele būs izgaismota no iekšpuses. Tāpat arī materiāli ir labas kvalitātes, korozijas izturīgi. Nekādas problēmas neradīs arī objekta kopšana, ja tas būs nepieciešams. Ja vajadzēs, var nomazgāt ar augstspiediena strūklu, – skaidro R. Sir­movičs.
 
Uzziņai
 • Visvaldis Asaris beidzis Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolas dekoratoru nodaļu, Latvijas Mākslas akadēmijas grafiskā Dizaina nodaļu. Paralēli mācībām LMA zināšanas papildinājis ASV Kalifornijas «Humbolt State University» grafikas un dizaingrafikas programmās. 2012. g. Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļā iegūts maģistra grāds.
 • Plakātists, grafiskā dizaina un vides mākslas mākslinieks.
 • Daudzu Latvijas, vissavienības un ārzemju plakātu iz­stāžu, kā arī vērienīgās retrospektīvās plakātu izstādes «Publiskie spoguļi» dalībnieks (2006). Idejas autors un viens no organizatoriem plakātu izstādē «Diagnoze» Rīgas Brīvības bulvārī (2009).
 • 2011. g. rīkotajā Brīvības alejas mākslinieciskās koncepcijas projektu izstādē ieguvis 1. vietu, dizaina izstādē «Gada balva dizainā 2012» – gada balvu neformālajā dizainā. 2014.g. – RDKISD gada balvas «Baltais zvirbulis» laureāts.
 • Viens no pirmajiem ikgadējā gaismas festivāla «Staro Rīga» gaismas objektu autoriem, kā arī daudzu gadu festivāla «Ziemas svētku egļu ceļš», 18. novembra, 4. maija un Līgo svētku Rīgas vides gaismas objektu un grafiskā dizaina autors.
 • Nozīmīgi vides objekti – Imanta Ziedoņa piemiņas siena Tukumā, kā arī Vecā Stendera 300 gadu jubilejas atceres tēlnieciskais objekts Sunākstē.

   


Saistītais raksts:

Atvēl naudu «Sidraba ābelei»

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (11)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Ui, ui, ui! Skatos uz foto un balsī smejos. Pa manam tur vienu otru vajadzētu noiet ar augstspiediena strūklu. :)

  Atbildēt
 2. xxl
  xxl
  pirms 11 mēnešiem

  Kādas šausmas

  Atbildēt
 3. hop
  hop
  pirms 11 mēnešiem

  Dārgo tualeti ko cēla šis pats uzņēmums sarūsēja pat nerūsējušie podi.

  Atbildēt
 4. Nē
  pirms 11 mēnešiem

  Sudraba ābelei NĒ!!!!!!!!!!

  Atbildēt
 5. ?
  ?
  pirms 11 mēnešiem

  Tā jau neizskatās pēc koka,bet gan pēc kaut kāda režģa ar ko varētu mēģināt ķert zivis.

  Atbildēt
 6. he he
  he he
  pirms 11 mēnešiem

  Garšīgi pasmējos! Labs komentārs. Man piemēram patīk krustojumā iebraucot, lai viss būtu pārskatāms arī pretējā pusē. Bet vai aiz šī u..obaka to varēs izdarīt? Šaubos!

 7. jokupils
  jokupils
  pirms 11 mēnešiem

  kā vienmēr jēkabpiliešiem viss ir slikti, nekas neatīk, visu tikai noriet. Gudrie komentētāji, vai vispār kas pilsētā pēdējos gados ir uztaisīts labs? jeb viss jāaplej ar dubļiem.

  Atbildēt
 8. zin ko
  zin ko
  pirms 11 mēnešiem

  Varu atbildēt. Puķu klumba uz apļa pie vetaptiekas. Kādreiz bija izsludināts konkurss par apļu nosaukumiem. Kur rezultāti? Vēl bārdam nopirka jaunu dienesta mašīnu. Smuka gan, jā, ķevīte, tikai tagad čiekurbriedis vizinās. Vairāk nekā laba. Kaut ko jau dara, bet ne kvalitātes, ne tautā ieklausās. Kur aptaujas, ko cilvēki gribētu redzēt savā pilsētā?

 9. saule
  saule
  pirms 11 mēnešiem

  karoga masts ir ok. puķudobe brīvības ielas centra aplī ir laba padevusies. i zirgs, i lūsis. pat soliņi uz dambja ir pieņemami. bet šitā cietuma ilustrācija ir sūdīga. netaisot to būri, jaunā vara varēja parādīt, ka prot ieekonomēt naudu un novērst kļūdas.

 10. rasa
  rasa
  pirms 11 mēnešiem

  Jēkabpils vadītāji laikam cer iekļūt Ginesa grāmatā par dārgāko un neglītāko vides objektu, kā arī nesaprātīgāko finansu līdzekļu izmantošanu.

  Atbildēt
 11. Kaspars
  Kaspars
  pirms 11 mēnešiem

  Kārtējā naudas izšķērdēšāna, varēja uztaisīt aptauju ko iedzīvotāji grib redzēt pilsētā, pa to naudu daudz ko citu labu varēja uztaisīt! Nu bet Ošukalnam tač naudiņa jāpelna, domē tagad augstos amatos tikuši, varēs slaukt vēl vairāk! :D

  Atbildēt

Pievienot komentāru