Siena dienas ir klāt!
Ieva Jātniece, «Ūdenszīmju» vadītāja

No 10. līdz 14. jūlijam biedrības «Ūdenszīmes» skaistajā mājvietā – bijušās Kaldabruņas sākumskolas āra teritorijā – nu jau vienpadsmito gadu norisināsies siena skulptūru plenērs «Siena dienas». Šī gada skulp­tūru/vides objektu tēma ir «Zoom. Zum. San.»
     Šī gada vides objekti, iespējams, būs abstraktāki nekā ierasts, jo zumēšanu- sanēšanu ir tik grūti attēlot reālisma stilā! Pie tam – sāksim izmantot arī citus materiālus, ne tikai sienu. Par skulptoru var kļūt ikviens, kurš vien spēj noturēt rokās siena saujiņu un ir apņēmības pilns to pārvērst mākslā.
Plenēra laikā ir paredzēti divi īpašie notikumi:
    12. jūlijā no plkst. 12.00 audio-foto ieraksta «Kā zāle aug» veidošana. Šajā ierakstā aicināti piedalīties visi plenēra dalībnieki un viesi. Kam tas paredzēts? Lūk, paralēli Siena dienām mūsu biedrības mājā top jauna ekspozīcija, kur varēsim vērot sēklu dīgšanu un augu augšanu lielā palielinājumā ar speciālu aprīkojumu. Teju visi taču esam dzirdējuši, ka govis dod vairāk piena, ja tām atskaņo labu mūziku; un arī augi noteikti aug labāk patīkamas mūzikas un jauku vārdu pavadībā. Tādēļ 12. jūlijā gādāsim par augiem patīkamo muzikālo fonu, iedziedot/iedungojot  dziesmiņas un ierunājot dzejolīšus. Tādus, no kuriem sēklas dīgst veselīgas un ziedi atveras košāki nekā ierasts! Dziedātāju/dungotāju attēli (ar viņu atļauju, protams) priecēs gan augus, gan jaunās ekspozīcijas ap­meklētājus.
13. jūlijā plkst. 19.00 būs plenēra noslēguma pasākums «Sanēšanas festivāls». Mūzika un sanēšana Siena skulptūru dārzā, koka platformās, piramīdā, pie dīķa un smaržīgā ārstniecības augu dārzā….
     Muzicēs ģitārists Reinis Jaunais, gongu mūziķe Marija Mežecka, folkloras kopa «Raksti», lietuviešu folkloras grupas no Bajoru ciemata un Rokišķiem. Mūziķi vēl var pieteikties! 
    Dalība plenērā ir bez maksas. Tiek nodrošināti materiāli un nakšņošanas iespējas gan teltīs, gan iekštelpās (līdzi ņemot savus guļammaisus). Iespējams izmantot saunas, dušas, virtuves un veldzējoša dīķa sniegtās iespējas.
   Sīkāka informācija, rakstot uz e-pastu: ieva.jatniece@gmail.com vai zvanot uz tel. nr. 29548967, 20336669.
Šo pasākumu atbalsta Jēkabpils novada pašvaldība projekta «Pļava san» ietvaros. 
Gaidīsim!
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. he he
    he he
    pirms 7 mēnešiem

    Ja jau reiz siena plenērs, tad visu no siena arī jātaisa, nevis vēl citus materiālus jāiepin, citādi vairs nav interesanti, kā arī zaudē savu sākotnējo būtību.

    Atbildēt

Pievienot komentāru