„Skaļās lasīšanas” reģionālajā konkursā uzvar Lauma Kalniņa no Salas vidusskolas
ILZE BIČEVSKA

Otrdien, 22. septembrī, Krustpils kultūras namā notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra sadarbībā ar reģionālajām bibliotēkām rīkotais „Skaļās lasīšanas” pasākums - reģiona konkurss - pusfināls. Skaļā lasīšana ir sacensības skolēniem paša izvēlētas grāmatas fragmenta lasīšanā izteiksmīgi.
    Bibliotēkas šo aktivitāti rīko jau vairākus gadus, lai veicinātu pamatskolas 5. - 6. klašu audzēkņu interesi par grāmatu lasīšanu. 
Kopā mūsu reģionālajā finālā piedalījās seši dalībnieki no Dignājas un Krustpils pamatskolas, kā arī no Salas vidusskolas un Jēkabpils 2. vidusskolas: Estere Kusiņa, Juliāna Serafima Grāvīte, Dārta Ivanova, Lauma Kalniņa, Lolita Germane un Amanda Dūma.  
    Konkursantus vērtēja žūrija: Krustpils kultūras nama direktore Inta Ūbele, rakstniece Skaidrīte Gailīte un BD žurnāliste Ilze Bičevska. Pasākumu vadīja Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Ilona Švābe. Reģionālajai konkursa kārtai vajadzēja notikt jau šopavasar, bet paredzēto pasākumu izjauca valstī izsludinātā ārkārtas situācija saistībā ar Covid – 19. Tāpēc atliktais konkurss notika tikai tagad - jaunā mācību gada sākumā. Konkursantiem šajā dienā līdzi bija devušies arī līdzjutēji, un īpaši izcēlās Krustpils pamatskolas konkursantes Amandas Dūmas līdzjutēji, kuri ļoti aktīvi un atraktīvi skolotājas Ineses Graudumas vadībā uzmundrināja savu skolasbiedri.
     Uz „Skaļās lasīšanas” finālsacensībām no reģiona var doties tikai viens pārstāvis, un žūrija vienbalsīgi par uzvarētāju pasludināja Salas vidusskolas audzēkni Laumu Kalniņu. Viņu konkursam sagatavoja bibliotekāre Edīte Kakarāne. Lauma  lasīja fragmentu no Kristīnas Olsones grāmatas „Stikla bērni”. Otro vietu šajā konkursā ieguva Dārta Ivanova no Jēkabpils 2. vidusskolas, kura lasīja A. Sent - Ekziperī grāmatas „Mazais princis” fragmentu.
    Fināla sacensības būs Rīgā jau šosestdien - 26. septembrī.  
 
Foto no JGB arhīva 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru