Skolās gatavojas eksāmeniem
SARMĪTE RUTKA

Kā jau informējām, šogad Covid-19 pandēmijas dēļ 9. klasēm nebūs jākārto centralizētie eksāmeni, bet 12. klašu audzēkņiem tie būs īpaši gan formas, gan satura ziņā. Izglītības un zinātnes ministrija vēl nav mācību iestādēm nosūtījusi galīgos rīkojumus par to rīkošanu, pagaidām pilnīga skaidrība ir tikai par konsultāciju organizēšanu, kas kopš pirmdienas notiek klātienē.
    Lai ievērotu visas šīs īpašās situācijas prasības, Jēkabpils 3. vidusskolā izveidots īpašs konsultāciju grafiks un darbs notiek trīs dažādās telpās. Direktore Ligita Ašnevica stāsta: - 12. klašu audzēkņi uz konsultācijām ierodas atbilstoši grafikam. Speciālā žurnālā tiek ierakstīts viņu ierašanās laiks, lai varētu kontrolēt uzturēšanās ilgumu – tas nedrīkst pārsniegt 3 stundas. Pašvaldība mums ir izsniegusi gan roku dezinfekcijas līdzekļus, gan sejas maskas, par to lietošanu audzēkņi tiek instruēti pirms ienākšanas skolā. Lai ievērotu 2 metru distanci, konsultācijas notiek trīs kabinetos: vienā ir vietas 11 skolēniem, abos pārējos – katrā 8 skolēniem. Pēc katras konsultācijas ir 30 minūšu pārtraukums, kad tiek vēdināts kabinets un dezinficētas virsmas.
     Arī pedagogi strādā maskās. Direktore atzīst, ka šāds darbs, protams, ir neierasts visiem. Tomēr ir labāk, ka bērni pie maskām pierod jau tagad, konsultācijās, lai nebūtu papildu stress eksāmenu laikā. -  Pēc pirmās konsultāciju dienas likās, ka bērni ir tādi kā nobijušies. Arī skolotājiem sākumā strādāt maskā bija grūti – gan neērti, gan nevar novērtēt audzēkņa emocijas: gribas taču visu seju redzēt, bet nevar, - atzīst L. Ašnevica. 
     Uz latviešu valodas konsultāciju atnākušie 12. klases audzēkņi pastāstīja, ka šī situācija viņiem nepatīk: sejas maskas apgrūtina elpošanu. Tiem, kam ir brilles, tās aizsvīst,  roku āda biežās dezinfekcijas dēļ kļūst sausa. Turklāt konsultācija ilgst apmēram stundu, bet eksāmenā tā būs jāstrādā 3 stundas. Fiziskajām neērtībām pievienojas arī uztraukums par mācību saturu. Puiši stāsta, ka daudzas tēmas nācies apgūt bez skolotāja klātbūtnes attālinātās mācīšanās laikā, tādēļ ir bažas, kā tas izdevies un vai nebūs problēmu eksāmenā, īpaši matemātikā.
     Skolēni atzīst, ka izmantojuši visus risinājumus, kas tika piedāvāti attālināto mācību nodrošināšanai, viņiem ir arī informācija par tālākajām studijām, tomēr situācija ir ļoti neierasta un skaidrības par nākotni nav.
     Skolotāja Inguna Ūbele teic, ka prieks atkal redzēt audzēkņus, lai gan  to izrādīt var tikai ar acīm – smaidu aiz maskas nevar redzēt. Konsultācijas ir iespēja nostiprināt zināšanas, kā arī atgriezties pie ierastā mācību ritma, kad jau pulksten 9.00 “jāieslēdz rīta domāšana”. 
     Arī Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas direktore Līga Zalāne stāsta, ka šogad viss ir neierasti: - Pirmkārt, mums bija prieks ieraudzīt bērnus skolā, jo neviens nav redzēts no marta sākuma. 12. klasē šogad mācās seši bērni. Viens eksāmenus jau ir nokārtojis, viens – atbrīvots, bet uz pirmo konsultāciju otrdien bija ieradušies trīs audzēkņi. Tādēļ mums nebija īpašu grūtību ar distancēšanās noteikumu ievērošanu. Arī dezinfekcijas līdzekļus un maskas skolai ir piešķīrusi pašvaldība. Instruējam skolēnus par to lietošanu un utilizēšanu. Arī mācoties ierastajā režīmā, bērniem ir uztraukums, kā būs eksāmenos. Tagad vēl klāt nāk bailes par to, kādu ietekmi atstājusi attālinātā mācīšanās. Tā kā mums ir tik mazs skaits eksāmenu kārtotāju, tad pedagogi var vairāk pastrādāt ar katru individuāli un novērst robus zināšanās, ja tas nepieciešams. 
 
J. ŠTEINBERGA foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru