Skolēni ēno laikraksta redakcijā un Zemessardzes bataljonā (+foto)
ILZE BIČEVSKA

Trešdien Latvijā norisinājās Ēnu diena, un «Brīvajā Daugavā» viesojās piecas «ēnas»: Krustpils pamatskolas 9. klases audzēknes Evelīna Seidare un Iveta Zabiņako, kā arī puiši no Biržu pamatskolas 9. klases – Ralfs Vaniņš, Gints Berķis un Kristaps Groms. 
     Kopā ar jauniešiem vispirms devāmies izbraukumā: uz Zemessardzes 56. kājnieku bataljonu, kur piebiedrojāmies tiem ēnotājiem, kuri bija pieteikušies te, vērojām, klausījāmies. Te skolēnus uzņēma un par ak­tualitātēm Zemessardzē stāstīja kapteiņleitnants Guntars Rožlapa. Vispirms jauniešiem tika rādīta prezentācija par Zemessardzi, ar kuras palīdzību uzskatāmi varēja iepazīties ar tās un Na­cionālo bruņoto spēku (NBS) struktūru. Tāpat G. Rož­lapa jauniešiem izstāstīja par karjeras iespējām NBS, atalgojumu, kas paaugstināms, tikai cītīgi mācoties un pilnveidojoties. 
     Ēnotāji varēja iepazīties arī ar Zemessardzes rīcībā esošajiem kaujas ieročiem, ekipējumu un aplūkot bataljona transporta nodrošinājumu. G. Rožlapa, izrādot ekipējumu, uzsvēra, ka tikai fiziski spēcīgs kareivis spēj, tērpts šādā ekipējumā, pildīt tam uzliktos uzdevumus lauka apstākļos. Skolēni izpazinās arī ar kareivja pārtikas paku, ko viņš ņem līdzi, dodoties kaujas uzdevumā, un uzzināja, kāpēc šajā iepakojumā likti tieši konkrētie pārtikas produkti: maize, konservi, sausās zu­pas, ledeņu porcija u.c. Tāda izvēle veikta, lai būtu vajadzīgās enerģijas rezerves.
    – Mācības Zemessardzē notiek brīvdienās, katrā no četriem gadalaikiem un neatkarīgi no tā, kādi ir laika apstākļi. Patlaban Zemes­sardzei ir tik labs ekipējums, ka ar to varētu izturēt pat polārās ziemas apstākļos, – piezīmēja Guntars Rož­lapa. 
 
Pilns teksts – 14. februāra "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 14. februāra numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru