Skolēni ēno  policistus
Juris Šteinbergs

Trešdien visā valstī norisinājās   Ēnu diena.  Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. 
Jēkabpils policijas iecirkņa darbiniekus ēnoja seši skolēni no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils 2. vidusskolas, Zasas vidusskolas un Vīpes pamatskolas. Skolēni BD pastāstīja, ka viņiem ir nopietna interese par policista  profesiju. Priekšstats par to  esot, jo tajā  strādā radinieki, un arī viņi nākotnē domā to izvēlēties.      Iepazīšanās ar policista darbu sākās ar nelielu lekciju, kurā kinologs Gints Vuškāns pastāstīja  par policistu ekipējumu — aizsarglīdzekļiem, ieročiem un sakaru iekārtām. 
     – Ja gribat kļūt par policistiem, ir jāmācās, jāsporto un nedrīkst nonākt policijas redzeslokā. Ja tagad sastrādāsiet blēņas, par policista vai militāro karjeru būs jāaizmirst, — tā G. Vuškāns. Ļoti svarīga ir arī fiziskā sagatavotība.  Piemēram, viņam ikgadējajos fiziskās sagatavotības testos  pie stieņa jāpievelkas vismaz 12 reizes. Ir gadījumi, kad daži policisti kārto šos pārbaudījumus pat piecas reizes.   Vēl ik gadus jāiztur eksāmens arī  tuvcīņā un šaušanā. Kinologs tuvāk pastāstīja arī par saviem dienesta  biedriem — diviem suņiem.  Viens specializējies sprāgst­vielu atrašanā, bet otrs — narkotiku meklēšanā. Kok­neses narkotiku atklāšanas operācijā viņš gan neesot piedalījies, jo šajā laikā bijis atvaļinājumā. Latvijā nav pilsētas, kurās kinologs ar saviem palīgiem nebūtu strādājis.  Lielākais vienā reizē atrasto sprāgstvielu daudzums  viņa praksē ir divas tonnas. Interesants likās fakts, ka patrulējot policistam pie krūtīm ir piestiprināta kamera, kas visu laiku ieraksta. Policists pats šo ierakstu izdzēst nevar, bet to var apskatīties priekšniecība Jelgavā un Rīgā.  
     Kā kļūt par policistu, kur jāmācās un kādi  iestājpārbaudījumi jākārto, ēnotājiem pastāstīja patruļdienesta kārtībniece seržante Jolanta Šid­lovska. Viņa  arod­izglītību  ieguvusi Po­licijas koledžā, un tajā jākārto iestājpārbaudījums fiziskajā sagatavotībā,  intelektuālais un vērienīguma tests. 
    Turpinājumā skolēni iepazinās ar dežūrdaļu, bet pēc tam sadalījās — trīs pievienojās patruļai  un ar auto uz pāris stundām  devās Jēkabpils ielās, bet citi pievienojās ceļu policistiem, lai patrulētu uz ceļiem.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru