Skolēni pusdienās grib frikadeļu zupu un karbonādi
INESE ZONE

BD jau informēja, ka Jēkabpils dome sadarbībā ar skolu vadību mēģinās nodrošināt tādu ēdināšanas kvalitāti skolās, lai bērni, kas saņem brīvpusdienas, tās tiešām apēstu, jo tagad nereti ir tā, ka skolēni tās nevēlas ēst. Kā zināms, no 1. līdz 4. klasei brīvpusdienas bērniem apmaksā valsts, bet no 5. līdz 9. klasei  – pašvaldība. 
   Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa informē, ka par šo jautājumu ir bijusi tikšanās ar skolu direktoriem. Skolās ir veikta bērnu aptauja, lai uzzinātu, kādu ēdienkarti vēlētos viņi. Tāpat dome pētījusi pieredzi, kā šo problēmu risina citās lielajās pilsētās. 
    – Jāteic, ka aptaujas rezultāti liecina par to, ka bērni apzinās, kas ir veselīgs uzturs. Tas arī tiek skaidrots, organizējot skolās veselību veicinošus pasākumus un izstrādājot atbilstošu ēdienkarti. Aptaujā skolās arī tika pētīts, kā bērnu vēlmes mainās līdz ar vecumu. Seci­nājums ir, ka bērniem ir būtiski, kā ēdienu pasniedz, lai tas būtu silts, lai ir izvēle, nevis tikai vienāda porcija visiem. Bet izvēle savukārt prasa laiku, tāpēc jādomā arī par to, kā organizēt starpbrīžus, lai bērniem ir laiks paēst, vai tam ēdnīcā ir pietiekami lielas telpas. Nākamā tikšanās par šo tēmu būs 20. martā. Laika nav daudz, līdz aprīlim ar risinājumu ir jātiek galā, lai var iesniegt priekšlikumu iepirkumu nodaļai, un viņi var sākt strādāt pie skolēnu ēdināšanas pakalpojumu iepirkuma. No citu pilsētu pieredzes gribam izmantot Ventspils piemēru, kur nevis ēdinātāji nāk ar savu  piedāvājumu, bet pašvaldība sadarbībā ar speciālistiem izstrādā  tehnoloģisko ap­rakstu un, uz tā balstoties, lūdz uzņēmējus piedāvāt, par kādu cenu viņi šādu ēdināšanu var nodrošināt, un tad izvēlas labāko piedāvājumu, – skaidro L. Kļaviņa.
   Viņa stāsta, ka atbilstoši skolēnu aptaujai, vispopulārākie ēdieni ir  frikadeļu zupa, cūkgaļas vai vistas gaļas karbonāde. Tāpat ēdienu topā ir arī makaroni ar gaļas piedevām un pankūkas. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. vērotājs
    vērotājs
    pirms 9 mēnešiem

    Smuki šķīvji uz galda.Tie nav lēti. Kas bērniem garšo saldajā?

    Atbildēt

Pievienot komentāru