Skolotāja Lita Krūmiņa saņem zinātnieces E. Gudrinieces balvu
RTU Sabiedrisko attiecību departamenta informāciju sagatavoja J. Apīnis

12. februārī Jēkabpils 3. vidusskolas ķīmijas skolotāja Lita Krūmiņa saņēmusi Rīgas Teh­niskās universitātes (RTU) izcilās  zinātnieces Emīlijas Gud­rinieces vārdā nosaukto balvu par uzcītīgu vidusskolēnu sagatavošanu ķīmijas studijām RTU.
     Apbalvošana notika RTU, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) organizētajā Latvijas ķīmijas skolotāju seminārā «Ķīmija kā prioritāte». 
Vairāku  citu Latvijas mācību iestāžu pedagogi saņēma MLĶF, Latvijas Or­ganiskās sintēzes institūta,  Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta,  «Valmieras stikla šķiedras», uzņēmumu «Sakret»,  «Bauskas alus» balvas.
     Nepilnu 20 gadu laikā, kopš RTU organizē semināru ķīmijas skolotājiem, balvas ieguvuši vairāk nekā 120 pedagogu. «Jūsu sagatavotie skolēni ir ieguvums ne tikai RTU, bet visai Latvijai,» skolotājus sveicot, sacīja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps. 
     Seminārā RTU zinātnieki skolotājus iepazīstināja arī ar jaunākajiem pētījumiem, tā palīdzot papildināt skolotāju zināšanas. MLĶF vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne stāstīja par biomateriālu pielietojumu modernajā medicīnā, MLĶF profesors Valdis Kampars – par atjaunojamo enerģiju, biodegvielu un cirkulāro ekonomiku, savukārt MLĶF vadošā pētniece Inese Mieriņa – par dabīgajiem antioksidantiem un to sintētiskajiem analogiem. Pēc semināra skolotāji, iepazīstoties ar ķīmijas rūpniecību, devās ekskursijā uz diviem Dobeles uzņēmumiem – būvmateriālu ražotājiem «Tenapors» un «Te­nachem».  
     Semināru «Ķīmija kā prioritāte» MLĶF organizē jau kopš 1999. gada, lai suminātu ķīmijas skolotājus par savu audzēkņu sagatavošanu ķīmijas studijām, kā arī lai padziļinātu ķīmijas skolotāju zināšanas.  
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru