Skolotāju arodbiedrība organizē akciju
AIJA VALDMANE

Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) organizē parakstu vākšanu un vēstuļu kampaņu. 
    Tas tika nolemts 16. maija sēdē. Šī akcija domāta tam, lai panāktu visu pirms­skolas iestāžu pedagogu atalgojumu pakāpenisku nodrošināšanu no valsts budžeta. Parakstu un vēstuļu mērķis ir arī panākt likuma «Par speciālās izglītības skolotāju, sporta un pirms­skolas izglītības skolotāju izdienas pensiju likuma» pieņemšanu. 
    LIZDA uzrunā ikvienu, arī bērnu vecākus, un aicina viņus no 4. līdz 8. jūnijam vismaz reizi dienā uz e-pasta adresēm sūtīt vēstules gan Saeimas priekšsēdētājai, gan Ministru prezidentam, gan Saeimas koalīciju frakcijām, gan izglītības un zinātnes ministram, gan finanšu ministrei, kurās izteikts atbalsts minētajām prasībām. Sa­vukārt parakstu vākšana notiks līdz 13. jūnijam. 
   Šis akcijas sakarā BD aptaujāja dažus skolu un bērnudārzu darbiniekus. 
    – Man grūti par to spriest, – sacīja Krustpils pamatskolas direktore Vija Stiebriņa. – Mūsu skolā darbojas arodbiedrība un vāc parakstus. Taču, manā skatījumā, nav nemaz tik vienkārši atšķirt tā saucamos parastos skolotājus no speciālās izglītības skolotājiem. Tagad speciālie bērni tiek integrēti vispārējās izglītības skolās, daudzās darbojas speciālās izglītības programmas. Arī mūsu skolā tāda ir jau sesto gadu, jo pie mums ir daudz tādu au­dzēkņu, kam šī apmācība ir vajadzīga. Ar viņiem strādā parastie skolotāji bez kādām piemaksām, iet kursos, izglītojas. Tad jau arī viņiem vajadzīga izdienas pensija! 
Bērnudārzā «Kāpēcītis» arodbiedrība darbojas aktīvi, katru dienu tiek  rakstītas vēstules un vākti paraksti.  Vadītāja Janīna Anspoka stāsta, ka visi izglītības iestādes pedagogi šo akciju atbalsta. 
    Tas noteikti atvieglotu pašvaldības budžetu, ja pirmsskolas pedagogu dar­ba samaksa tiktu nodrošināta no valsts budžeta. Tad pašvaldībai atliktu nauda citiem mērķiem –  pilsētas sakārtošanai, – uzskata J. Anspoka. – At­balstu arī likuma par izdienas pensiju pieņemšanu. 65 gadi – tas pirmsskolas izglītības iestādes pedagogam ir par grūtu. 
    Akciju bez iebildumiem atbalsta arī pirmsskolas izglītības iestādē «Bērziņš». Vadītājas vietniece Daina Lapiņa stāsta, ka iestādes arodbiedrības priekšsēdētāja staigā un vāc parakstus. Arī viņa pati jau ir parakstījusies. 
    Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, uzzinot par šo skolotāju arodbiedrības rīkoto pasākumu, izteicies, ka nevajag jaukt izglītības problēmas ar politiku. Par šādiem jautājumiem esot jāspriež speciālistiem. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru