Slēgta infekciju slimību un apvienotas terapijas nodaļas; slimnīca turpina sniegt visus pakalpojumus
INESE ZONE

Latvijas Slimnīcu biedrība informē, ka, Covid-19 vīrusam izplatoties tikpat strauji kā līdz šim, slimnīcas varētu atteikties no plānveida pakalpojumu sniegšanas, prioritāri sniedzot tikai neatliekamo medicīnisko palīdzību. Veselības ministrija ziņo, ka Latvijā pieaugusi saslimstība ar Covid-19 un pieaudzis arī ar jauno koronavīrusu inficēto pacientu skaits slimnīcā. Tāpēc tiek strādāts pie plāna slimnīcu darba mobilizēšanai lielāka Covid-19 pacientu skaita uzņemšanai. 
 Reģionālajās slimnīcās paredzēts veidot “tranzīta” jeb “precovid” nodaļas pacientiem ar aizdomām par Covid-19, un pēc diagnozes precizēšanas lemtu par tālāko ārstēšanu. Lai sagatavotos pacientu pieplūdumam, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) šonedēļ strādā ar reģionālajām slimnīcām. Slimnīcās Covid-19 var izplatīt pacienti, kam nereti slimība norit bez simptomiem. Slimnīcas gan tiek informētas pirmās, ja viņu pacientu vidū ir kāds inficējies ar Covid-19.
 Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova informē, ka tiek veikts skrīnings visās nodaļās, proti, visu nodaļu slimnīcas darbiniekiem tiek veikti Covid testi ar uztriepi no kala un deguna, lai monitorētu situāciju un novērstu nekontrolētu infekcijas izplatīšanās risku. Visas identificētās kontaktpersonas atrodas mājas karantīnā, pēc kura tiek nozīmēts atkārtots Covid -19 tests, un pie negatīva testa rezultāta darbinieks var atgriezties darba gaitās. Tāpat tiek veikti visi nepieciešamie dezinfekcijas un drošības pasākumi,  darbinieki tiek nodrošināti ar individuāliem aizsardzības līdzekļiem, kā arī informēti par to lietošanu, tostarp, masku lietošanu un situācijām, kad ir jālieto respiratori vai pilns individuālo aizsardzības līdzekļu komplekts.
 M. Meļņikova informē, ka kontaktpersonu izsekošana konstatētajos saslimšanas gadījumos bijusi veiksmīga un situācija tiek kontrolēta, jo laikus novērsta kontaktpersonu saslimšana darba vietā. Proti, inkubācijas periods ir pavadīts mājas karantīnā. Tā kā vienā gadījumā saslimšana noritējusi bez simptomiem, līdz 2. novembrim slēgta infekciju slimību nodaļa un visi darbinieki atrodas mājas karantīnā. Pēc karantīnas noteiktā perioda minētās nodaļas darbiniekiem nozīmēts atkārtots Covid-19 tests, lai pārliecinātos par veselības stāvokli un iespēju atgriezties darbā. M. Meļņikova stāsta, ka informācija par infekciju slimību nodaļas īslaicīgu slēgšanu ir nosūtīta NMPD, izmantojot operatīvo datu paneli, līdz ar to infekciju slimību nodaļas profila pacienti līdz 2. novembrim tiks stacionēti kādā no tuvākajām ārstniecības iestādēm ar infekcijas nodaļu. Tāpat, lai nodrošinātu koordinētāku darbu terapijas profila  pacientiem – abas nodaļas ir apvienotas un šobrīd nodaļa darbojas 1. terapijas nodaļas telpās. 
Latvijas Slimnīcu biedrība paudusi satraukumu par to, ka Latvijā ārstu skaits ir ierobežots, un, saslimstot arvien vairāk mediķiem, situācija var kļūt kritiska un var pietrūkt personāla, kas strādā. Izskanējis priekšlikums tādā gadījumā, lai novērstu speciālistu trūkumu, aicināt strādāt slimnīcās bijušos kolēģus vai  pēdējo kursu medicīnas studentus. 
M. Meļņikova stāsta, ka arī Jēkabpils reģionālā slimnīca šo risinājumu izskata par papildu instrumentu, lai palielinātu medicīnas personāla kapacitāti.  Taču, lai piesaistītu studentus, vēl būtu jāpieņem speciāls normatīvo aktu regulējums.
-Šobrīd Jēkabpils reģionālajā slimnīcā joprojām tiek sniegti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi. Tomēr pie situācijas paasināšanās Latvijā kopumā – tiks pieņemti turpmākie lēmumi par plānveida pakalpojumu iespējamu ierobežošanu kādā daļā. Šobrīd uz laiku ir pārtraukta tikai plānveida elektrokardiogrammu veikšana.
Pacientus aicinām sekot līdzi savam veselības stāvoklim un nedoties uz plānveida izmeklējumiem vai speciālistu konsultācijām, ja ir akūtas respiratoras infekcijas saslimšanas simptomi, un pārcelt apmeklējumu, rakstot uz: pieraksts@jrslimnica.lv. Dodoties uz poliklīniku, obligāta ir maskas lietošana un roku dezinfekcija, kā arī ierašanās neilgu laiku pirms pieraksta laika (ne ātrāk par 10 minūtēm), lai samazinātu kontaktēšanās laiku ar citiem pacientiem. Ierodoties uz invazīvo izmeklējumu un plānveida operāciju , jābūt veiktam Covid-19 testam ne ilgāk kā pirms par 48 stundām, un testa rezultātam jābūt negatīvam,  - stāsta Margarita Meļņikova. 
Kā zināms, tiek apsvērtas iespējas, kā paplašināt reģionālo slimnīcu kapacitāti, ja situācija turpinās pasliktināties. M. Meļņikova stāsta, ka šobrīd Jēkabpils slimnīcā netiek ārstēti Covid – 19 pacienti, bet, situācijai saasinoties, tas tiks nodrošināts. Šobrīd nodaļā ir veidotas precovid palātas, kurās tiek izvietoti pacienti līdz testa rezultāta saņemšanai. Vienlaikus ir ieplānotas papildu telpas, lai izveidotu atsevišķu “precovid nodaļu”, kurā veikt pacientu šķirošanu ar aizdomām ar Covid -19 saslimšanu, līdz testa rezultāta saņemšanai, un tālāku pacientu novirzīšanu atkarībā no testa rezultāta un pacienta primārās ārstēšanas diagnozes.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 mēneša

  Kad slimnic būs pill ar slimniekim, tad rezervs varianc ir māj, kur tagad ir dom. Agrak tur bij slimnic.

  Atbildēt
 2. Ha
  Ha
  pirms 1 mēneša

  Ģederts ir kurzemnieks?

  Atbildēt

Pievienot komentāru