Slimnīcas teritorijā būvēs autostāvvietas, vēsturiskās ēkas uzturēt nevarēšot
INESE ZONE

Jēkabpils pašvaldības attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejā Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadībai tika izteikts ierosinājums rast iespēju izbūvēt slimnīcas teritorijā autostāvvietas iestādes darbiniekiem. Iemesls: tagad darbinieki novietojot savu transportu slimnīcas apmeklētājiem un pa­cientiem paredzētajā stāvvietā, un  pacientiem nav kur novietot savu transportu. 
     Vienā no pēdējām komitejas sēdēm deputātiem jau tika demonstrētas skices ar iespējamajām stāvvietu atrašanās vietām. Trīs stāvvietas bija plānotas slimnīcas teritorijā, bet divas pie poliklīnikas – aiz poliklīnikas ēkas un starp poliklīniku un slimnīcas katlumāju.
     Tā kā pagājušo gadu slim­nīca ir noslēgusi ar zaudē­jumiem, neskatoties uz to, ka šogad rādītāji uzlabojas, iestādes finansiālā situācija ir visai saspringta. Tāpēc BD lūdza sīkāk informēt par stāvvietu būvniecību un šo darbu finansēšanu, kas va­rētu būt papildu slogs slimnīcai. 
     Valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš skaidro, ka esot jādomā par darbiniekiem. Slimnīcas teritorija esot liela un iespēja izbūvēt darbinieku stāvvietas ir.
– Projekts ir izstrādāts, un 26. martā tikai iesniegts Jēkabpils pilsētas būvvaldē. Tagad jāsagaida būvvaldes akcepts. Stāvvietas varēs izmantot darbinieki, tikai nāksies izdomāt kādu caurlaižu sistēmu. Arī pacienti tur varētu par samaksu no­vietot savas automašīnas, ja viņi ilgāk uzturas slimnīcā. Piemēram, uz ārstēšanās laiku.   Tas varētu būt atsevišķs pakalpojums slimniekiem. Stāvvietas teritorijā atradīsies dažādās vietās, un tās veidosim un aprīkosim pamazām, sākot no padsmit līdz kādām 40 vietām. Par finanšu resursiem un to, kādiem posmiem darbus īstenot, domāsim, kad būs zināma būvniecības tāme. Šobrīd esam ierobežojuši izdevumu posteņus. Prin­cipā stāvvietu būvniecība jāfinansē slimnīcai, jo tā ir mūsu atbildība. Būtu pareizi,  ja slimnīca pati būtu spējīga to darīt,  jo pašvaldībai arī naudas nav. Visas stāvvietas šogad neizbūvēs, bet daļu gan jau šogad.  Esošās stāvvietas ārpus teritorijas paliks tādas, kādas tās ir, – skaidroja G. Liepiņš. 
     BD vaicāja, vai nav ba­žas, ka pēc tam, kad slimnīca izbūvēs stāvvietas un atslogos pacientu stāvvietas, tās atkal būs aizņemtas ar jaunās multihalles ap­meklētājiem, un cerētā rezultāta nebūs? Lai arī pie halles plānota stāvvieta, pasākumu, sacensību un tre­niņu laikā apmeklētāji automašīnas varētu novietot arī slimnīcas stāvvietā, īpaši iepretim poliklīnikai. G. Liepiņš sacīja, ka tas diezin vai radīšot problēmas, jo pasākumi notiekot brīvdienās, kā arī laikā, kad slimnīcas apmeklētāju skaits sarūk. 
     Slimnīcas teritorijā ir saglabājušās vecās vēsturiskās ēkas – infekciju nodaļa un citas, kas tagad netiek izmantotas. Savulaik bija doma infekciju nodaļas ko­ka ēku kā vēsturisku objektu sakārtot un ierīkot tur viesnīcu pacientu radiniekiem, protams, ja ar laiku tam atrastos brīvi līdzekļi vai to pieļautu kāda projekta iespējas. 
– Slimnīcas teritorijā ir brūkošas vecas ēkas, koka šķūnis, garāžas, bet teritorija jāsakārto, un tās vajadzētu jaukt nost. Par pacientu viesnīcu varētu domāt tikai tad, ja kāds no malas to finansē. Būvēm nav aizsargājama vēsturiska objekta statusa. Jebkurā gadījumā ir vienkāršāk un lētāk uzcelt jaunu, modernu ēku nekā iespiesties vecajās infekciju nodaļas telpās. Mums tagad ir jānodrošina pamatfunkcijas, bet par vēsturiskām liecībām varētu gādāt kāds mecenāts, ja tāds būtu, – sacīja G. Liepiņš. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. A
  A
  pirms 1 gada

  Ārstiem vajadzētu padomāt par veselīgu dzīves veidu un staigāt kājām vai braukt ar sabiedrisko transportu. Darbs sākas un bedzas no rīta un problēmu nav stacionārā un poliklīnikas ārstiem vēl ne tik. Pie tam, Jēkabpils ārstiem vairāk mašīnu kā Rīgas ārstiem. Korupcija plaukst un zeļ.

  Atbildēt
 2. arborists
  arborists
  pirms 1 gada

  nav ko satraukties, process nebūs sāpīgs, priedes ap veco slimnīcu fiksi nozāgēs un vēsturiskās ēkas nostums ar buldozeru. Par ko šūmējamies?

  Atbildēt
 3. bet...
  bet...
  pirms 1 gada

  Kā būs ar morgu?

  Atbildēt

Pievienot komentāru