Sociālo jautājumu komiteju varētu vadīt Ainars Vasilis
INESE ZONE

BD jau informēja, ka 14. Saeimā ievēlēta Jēkabpils novada domes deputāte, Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas vadītāja Līga Kļaviņa (ZZS), un nākamais deputāta kandidāts, kas no ZZS pretendē uz deputāta vietu, ir Edvīns Meņķis.
      Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis preses konferencē  informēja, ka E. Meņķis ir gatavs uzņemties deputāta pienākumus.  Atbildot uz jau­tājumu, vai viņam tiks uzticēta Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas vadība, R. Ra­gainis sacīja, ka par šo jautājumu nav notikušas deputātu diskusijas un konkrēts lēmums vēl nav pieņemts. Raivis Ragainis minēja, ka tāpēc nevar pateikt, kam tiks uzticēta komitejas vadība. Viņš sacīja, ka šobrīd jau izdevies sakārtot jauno pašvaldības pārvaldības sistēmu, uzņēmumu un iestāžu darbu, tāpēc vairs neesot tik svarīgi, lai komitejas vadītājs būtu deputāts, kas strādā pilnu slodzi, saņemot atalgojumu. Viņš minēja, ka varbūt tāpēc arī sociālo jautājumu komiteju varētu vadīt Attīstības un tautsaimniecības komitejas vadītājs Ainars Vasilis. Tad viņam palielināšot algu, bet viņš nesaņemšot dubultu atalgojumu, un pašvaldība tā varētu  ietaupīt neizmaksāto sociālo jautājumu komitejas vadītāja algas daļu.
     Savulaik domes vadība atzina, ka algotu komitejas vadītāju amati ir svarīgi ko­­alīcijas stiprināšanai. R. Ra­gainis minēja, ka  tagad pašvaldības koalīcijas pozīcija ir stabila. Viņš sacīja, ka viņa vietnieki Alfons Žuks un Aivars Vanags pārzinot savas jomas, bet komitejā jārisina abu nozaru jautājumi, un,  uzticot abu komiteju vadību A. Vasilim, nebūtu problēmu, jo sociālo jautājumu komitejā darbojas gan Alfons Žuks, gan Aivars Vanags, kas varētu konsultēt. Tāpat neesot problēmu, ja abām komitejām ir viena vadība, jo  komitejās piedalās un diskutē daudzi deputāti, un vadītājs nav vienīgais noteicējs. Taču varot arī komitejas vadību uzticēt kādam deputātam, piemēram, Jānim Raščevskim, kam esot pieredze.
    Tātad esot vairākas ie­spējas, bet, tā kā par tām nav nopietni diskutēts, tās ir tikai versijas, un to publiskošana būšot žurnālistu interpretācija, kas var neapstiprināties, nevis domes viedoklis.
    Līdz jauna vadītāja ap-stiprināšanai  sociālo jautājumu komiteju vadīs vadītājas vietniece Daina Kalve. Novembrī tikšot izlemts, kam turpmāk uzticēt komitejas vadību.
    Sākot darbu, jaunajā  Jēkabpils novada domē izveidoja divus jaunus algotus amatus – Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas vadītājs ar  algu  2 358 eiro mēnesī un Attīstības un tautsaimniecības komitejas vadītājs ar 2 358 eiro mēnešalgu. Līdz tam pašvaldībās komiteju vadītāji bija deputāti, kas nebija darba attiecībās ar domi, bet saņēma atalgojumu par darba stundām komiteju sēdēs, kāds pienākas deputātiem.  

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Fredis
  Fredis
  pirms 3 mēnešiem

  Lai vada.

  Atbildēt
 2. Cips
  Cips
  pirms 3 mēnešiem

  Varbūt arī Ragaini nomainīs pie reizes

  Atbildēt
 3. ev
  ev
  pirms 3 mēnešiem

  Tu ceri uz Leonīda atgriešanos? Iespējams ir, jo Saeimā viņš netika.

 4. ja kas
  ja kas
  pirms 2 mēnešiem

  Ne tajā virzienā skaties....vai tad mūsējais švaks,ka nevar divos amatos būt un vēl trešo pieķert? Viens otrs Rīgas zēns pat desmit amatos strādā

  Atbildēt

Pievienot komentāru