Sola asfaltēt grants ielas un bezmaksas sabiedrisko transportu skolēniem
INESE ZONE

BD jau ir informējusi, ka jaunā Jēkabpils domes vadība plāno samazināt departamentu skaitu un līdz ar to iespējamas štatu samazināšana, kā arī gaidāmas citas iniciatīvas. Domes priekšsēdētājs Aivars Kraps jau ir paudis, ka, likvidējot priekšsēdētāja vietnieka štata vienība un izpilddirektora vietnieka štata vienība, kā arī domes priekšsēdētāja padomnieka amatu, varēs ietaupīt aptuveni 80 000 eiro. 
    Lūgts precizēt šo un citas jaunās ieceres, A. Kraps stāsta, ka šo naudu varētu izmantot ielu remontam, un uz budžeta grozījumiem tādu priekšlikumu iesniegšot. 
    -Varētu noasfaltēt vai ar dubulto virsmas apstrādi noklāt vismaz piecas pilsētas ielas. Strādāsim arī pie grants seguma ielu sakārtošanas. Vasaras paliek arvien siltākas, tāpēc vismaz divdesmit vai vairāk ielās tiks veikta atputekļošana. Jau tuvākajā laikā būs zināms, kuras ielas tās būs.
    – Par citām reformām notiek sarunas, bet es uzskatu, ka pieci departamenti ir nevajadzīga struktūra. Vai būs divi vai trīs, vēl runāsim ar kolēģiem. Tātad nauda vēl tiks ieekonomēta, un es uzskatu, ka tā jāizmanto, lai mazinātu grants ceļu seguma īpatsvaru, kas pilsētā ir ļoti liels. Strādāšu pie tā, lai izstrādātu ceļu karti tuvākajiem pieciem sešiem gadiem un zinātu, kuras ielas tiks noasfaltētas šajā laikā. Attiecīgi tās, kuras neasfaltēs, tiks atputekļotas. Vismaz kādām sešām septiņām ielām katru gadu ir jāuzklāj asfalts, lai mēs pielīdzinātos citām pilsētām, kur grants ielu ir daudz mazāk, - stāstīja Aivars Kraps. Izmaiņas departamentu darbā tikšot īstenotas līdz jūlija vidum, un tad iespējams, ka vairākus darbiniekus skars štatu samazināšana. Tāpat līdz vasaras vidum plānots apvienot SIA “JK Namu pārvalde” un SIA “Pils rajona namu pārvalde” vienā uzņēmumā. Abu uzņēmumu vadība par to esot informēta.
    Viņš piebilda, ka no tām iniciatīvām, kas tiek apspriestas un noteikti tiks realizētas, jāmin iespēja visiem skolēniem, kas mācās Jēkabpils pašvaldības izglītības iestādēs, neatkarīgi no tā, kur viņi ir deklarēti, no 1. septembra autobusos braukt bez maksas. Tikšot meklēta iespēja to nodrošināt arī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņiem. Šim nolūkam būtu nepieciešami aptuveni 30 000 eiro. Skolēniem tiks izsniegtas speciālas braukšanas kartes, ko varēs aktivizēt iekāpjot autobusā, tātad tiks apmaksāti tikai īstenotie braucieni, nevis kāda konkrēta summa katram bērnam ik mēnesi. 
    Atbildot uz jautājumu, kā tad bērns no novada, kurš mācās pilsētas skolā, varēs braukt bez maksas, bet jēkabpilietis, kurš mācās Krustpils pamatskolā – nē, A. Kraps sacīja, ka līdz septembrim jau būšot soli tālāk reformas virzienā. Un tad drīz nevajadzēšot dalīt skolas pēc piederības, un visiem būs vienādas tiesības vienotā teritorijā. 
    Kā vēl viena iniciatīva tika nosaukta iecere Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņiem apmaksāt autoapmācības teorētisko daļu. -Par to jau esam vienojušies ar ģimnāzijas vadību, un es ceru, ka deputāti budžeta grozījumos atbalstīs šo iniciatīvu. Tas būs pilotprojekts, tāpēc lai neapvainojas citas skolas. Skatīsimies, kāda būs atsaucība, kāds būs rezultāts, vai vēlāk jaunieši iegūs autovadītāja apliecību, un līdz ar to iespēju labāk kotēties darba tirgū pēc vidusskolas pabeigšanas. Es ļoti ceru, ka tas piesaistīs jauniešu interesi izvēlēties kā vidusskolu tieši Jēkabpils Valsts ģimnāziju un pilsētas skolas, - skaidroja domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola. Viņa un A. Kraps piebilda, ka tad, ja projekts būs veiksmīgs, to ieviesīs arī 2. un 3. vidusskolā. 
   -Ir svarīgi, ka tiek renovēta dienesta viesnīcas, un mums ir svarīgi, lai pie mums nāk jaunieši no novadiem. Viņiem ir iespēja darboties arī mūsu pazīstamajā volejbola klubā, deju kolektīvos un citās aktivitātēs, – sacīja Kristīne Ozola. 
     Ar plašāku šo un citu iniciatīvu izklāstu domes vadība solīja nākt klajā līdz jūlijam.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Nja
  Nja
  pirms 1 gada

  Nu re. Kantora pišet, ģela iģot. Nu ko var pateikt, lai izdodas plānotais. Paldies dievam, ka nometa ragaini.

  Atbildēt
 2. Pacients no psihenes
  Pacients no psihenes
  pirms 1 gada

  Pagaidām kontora tikai pišet (piz.it). Gaidam ar nepacietību, kad lielie plāni sāks realizēties.

 3. Ivo
  Ivo
  pirms 1 gada

  Gudri dirts, nav malku cirst! Vērošu notikumus un krapiņa solījumus, jo to tak vēlētajiem solīja kad vāca balsis! #knabjekabpils#knableo#knabaparati

  Atbildēt
 4. Dana
  Dana
  pirms 1 gada

  Nameja un Viesites ielas krustojums vēl aizvien ir nesakārtots. Bail pat skatīties kā vecāki ar bērniem spiestii šķērsot šo krustojumu.Vienu bērnu var paņemt pie rokas.bet daudzi ved 3. Tā tik liekas ka bērni nedzimst.

  Atbildēt

Pievienot komentāru